E-Devlet Sagmer Sorgulama İşlemi

Devletimizin bizlere sunmuş olduğu tüm hizmetler artık gelişen teknolojik imkanlar ve webin gücü yardımıyla tek bir çatı altında toplanarak, parmak ucumuza kadar geldi. Bu sayede artık yalnızca birkaç tık ile denetlemek istediğimiz, düzenlemek istediğimiz, belgelemek istediğimiz tüm bilgilere anında ulaşabilmekteyiz. Son yıllarda kullanım oranı ciddi oranda artış gösteren e-Devlet sistemi yardımıyla gerçekleşen bu büyük gelişme ile birlikte devlet dairelerinde uzun kuyruk beklenen günler, zaman harcanan günler ve dosya/evrak karışıklığı yaşanmış olan günler geride kalmıştır.

Sıhhat Sigortanızı Denetim Edin!

e-Devlet sisteminin vatandaşlara sunmuş olduğu bir imkanda, e-Devlet ara yüzünden sıhhat sigortası sorgulama sgk işlemlerinin saniyeler içinde gerçekleştirilmesidir. SAGMER isminde olan ara yüzden denetim edilebilen sıhhat sigortası poliçeleri ile sigortanızın tüm detaylarını öğrenebiliyorsunuz.

Eğer sagmer nedir diye soracaktır olursanız: SAGMER; Sıhhat Informasyon ve Nezaret Merkezi’dir. Bu merkezde yaşam, sıhhat, trafik ve mecburi olan sigortalar tek bir alana toplanır ve bilgiler eş zamanlı olarak güncellenerek, denetime açılır.

Sponsorlu Bağlantılar

SAGMER’e ilişkin bilgilerinizi görüntülemek ve sıhhat sigortam var mı bilgisini edinmek istiyorsanız ilk olarak e-Devlet ekranına giriş yapmanız gerekmektedir. Eğer e-Devlet’e ilk kere girecekseniz takip etmeniz ihtiyaç duyulan işlemler şunlardır;

İlk olarak e-Devlet şifrenizi size en yakın PTT şubesinden edinmeniz gerekmektedir. PTT şubelerine, T.C. nüfus cüzdanınızı ve bir miktar tutarı ibraz ettiğiniz takdirde size hususi tek kullanımlık şifreniz hususi bir zarf içinde tarafınıza teslim edilecektir. Edindiğiniz bu gizyazı ile e-Devlet Devlet Kapısı internet sayfasına gidin. Internet sayfasına girdiğinizde GİRİŞ butonuna tıklayın ve karşınıza çıkan ekrana T.C. kimlik numaranızı ve aldığınız şifrenizi yazarak “DEVAM ET” butonuna basın. Sisteme girişinizi ilk kere yaptığınız için, şifrenizin güncellenmesi talep edilecektir. Şifrenizi güncelleyip, çeşitli yazışma bilgilerinizi sisteme sağladıktan sonrasında hizmet ekranına ulaşırsınız. Hizmet ekranına ulaştığınızda sol üst köşede yer edinen arama çubuğuna tıklayın. Bu arama çubuğuna “SAGMER” yazdığınızda çıkan ilk sekmeye tıklayın. Bu sekmeye tıkladığınızda oluşturulan ekran aracılığı ile tüm sıhhat sigortası, yaşam sigortası ve trafik sigortası bilgilerinizi anında tek tık ile görüntüleyebilirsiniz.

tıkla sorunu sor

E-Devlet Sagmer Sorgulama İşlemi İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir