E-DEVLET SRC SORGULAMA

E-Devlet sunmuş olduğu hizmetler yardımıyla birçok işlemin yapılışını kolay hale getirdi. E-Devlet SRC sorgulama işlemi de kolayca yapılabilen işlemlerdendir. E-Devlet üstünden bir tek SRC sorgulamanızı değil, bunun yanında emeklilik hesaplama, vasıta sorgulama, borç sorgulama benzer biçimde birçok işlemi de yapabilirsiniz. Aşağıdaki başlıkta E-Devlet src sorgulamanın iyi mi yapıldığını ihtiyaç duyulan bilgilerin neler bulunduğunu detaylı olarak vereceğiz.

E-Devlet SRC Sorgulama Iyi mi Yapılır ?

E-Devlet SRC sorgulama için ilk olarak bir E-Devlet şifresine ihtiyacınız olacaktır. Eğer şifreniz yoksa PTT şubelerinden herhangi birine giderek başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Bu müracaat sonrasında 2 TL ödeyerek E-Devlet şifrenize haiz olabilirsiniz.

Şifrenizi aldıktan sonrasında yapmanız ihtiyaç duyulan işlemleri aşağıda maddeler halinde sıraladık. Vermiş olduğumuz detayları takip ederek E-Devlet SRC sorgulama işleminizi tamamlayabilirsiniz.

  • İlk olarak yazının altında size vermiş olduğumuz web adresine tıklayınız.
  • Oluşturulan sayfanın en üst kısmında ”Kurumlar” seçeneği vardır. O seçeneği seçiniz.
  • ”Ulaştırma Denizcilik ve Iletişim Bakanlığı” bölüme geliniz.
  • ”Mesleki Yeterlilik İşlemleri” kısmından ”Mesleki Yeterlilik Belgesi Sorgulama” seçeneğine giriniz.

Yaptığınız işlemlerden sonrasında E-Devlet SRC sorgulama için lüzumlu uygulamaya ulaşacaksınız. Bu uygulamada kimlik doğrulama işleminizi gerçekleştirdikten sonrasında T.C kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz. Peşinden sisteme giriş yapınız. Böylece işleminiz tamamlanmış olacaktır.

E-Devlet SRC Sorgulama İçin TIKLAYINIZ !

tıkla sorunu sor

E-DEVLET SRC SORGULAMA İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir