E-devletten Sgk Hizmet Dökümü Çıkartma

Gelişen hızla gelişen teknolojinin artık her imkanı parmak uçlarımıza getirmiş olduğu çağdaş dönem ile birlikte, ihtiyacımız olan her türlü işlem saniyeler içinde gerçekleştirilebilmektedir. Son yıllarda devletlerinde, sağladıkları hizmetleri sanal ortama taşıması ile beraber vatandaşlara büyük kolaylıklar sağlanmıştır.

Vatanımızda devletin oluşturduğu ve tüm resmi daireleri bir araya getirmiş olduğu e-Devlet (devlet kapısı) sistemi yardımıyla artık devlet dairelerinde uzun kuyrukları beklemek, evrak/dosya karışıklığı yaşamak, işlem gecikmeleri benzer biçimde problemler tarihe karışmıştır. e-Devlet sistemi yardımıyla artık devlet dairelerinde gerçekleştirmemiz ihtiyaç duyulan tüm işlemleri saniyeler içinde online olarak halledebiliyor ve lüzumlu belgelerin çıktısını alabiliyoruz.

Başvurularınız İçin Ihtiyaç duyulan Hizmet Dökümü

Bir işe başvuracağınızda, kimi vakit geçmiş deneyimleriniz görülmek istenebilir. Bu durumda hizmet belgenizi kuruma sunmanız gerekir. Hizmet belgenizi ise e-Devlet aracılığı ile saniyeler içinde edinebilmektesiniz. Eğer kadrolu bir çalışansanız 4A hizmet dökümünüzü almak suretiyle e-Devlet’ten faydalanabilirsiniz.

Bu sgk hizmet dökümü 4a belgenizi alabilmek için ilk olarak e-Devlet sistemine giriş yapmanız gerekmektedir. İlk kere giriş yapacaksanız, ilk olarak size en yakın PTT şubesine giderek gizyazı temin etmeniz gerekir. Şifrenizi almak için belirli oranda bir ücret ödersiniz ve şifreniz size hususi bir zarfta size teslim edilir.

Sponsorlu Bağlantılar

T.C. Kimlik numaranız ve PTT’den edindiğiniz tek kullanımlık şifreniz ile sisteme giriş yaptıktan sonrasında ilk aşamada yeni bir gizyazı belirlersiniz ve bu işlemin peşinden hizmet ekranına yönlendirilirsiniz. Hizmet ekranının üst kısmında yer edinen arama çubuğuna 4A Hizmet Dökümü yazdığınızda çıkan ilk seçenek sizi hizmet dökümünüze götürecektir. Bu ekranda emek harcama (işe giriş ve çıkış) süreleriniz, yatırılan primler ve sigorta kapsamınız detaylı bir halde yer almıştır. 6 aylık özet sekmesinin tarafındaki geniş kapsamlı hizmet dökümünden tüm bilgileri da görüntüleyebilirsiniz. İsterseniz bu ekranı yazdırabilirsiniz.

Şifresiz Alımlar

Eğer e-Devlet’e giriş yapmadan direkt ssk hizmet dökümü isimden sorgulama işlemi yapmak istiyorsanız SGK’nın resmi internet sayfası aracılığı ile bu işleminizi tc kimlik no ile ssk sorgulama şifresiz sekmesini seçerek gerçekleştirebilir ve anında hizmet dökümünüze ulaşarak, lüzumlu belgenin çıktısını alıp, bu belgeyi talep eden kuruma ibraz edebilirsiniz.

 

tıkla sorunu sor

E-devletten Sgk Hizmet Dökümü Çıkartma İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir