EHLİYET SINAV SONUÇLARI

Birçok şahıs yeterlik almak için yeterlik sınavına giriyor. Adaylar bu yeterlik sınavları için belirlenen gün ve saatte yeterlik almanın ilk aşaması olan yazılı sınava giriyorlar. Adayların bu imtihanı geçmesi için motor ilk yardım benzer biçimde konuların toplamından 70 puanın üstünde bir puan alması gerekiyor. Eğer adaylar bu sınavdan 70 ve üstü alamazlarsa ikinci aşama olan ergonomik sınavına dahil olamıyorlar. Sadece 70 puan üstünde alan adaylar ise bu sınava dahil oluyorlar. Bu yüzden bu ilk aşama imtihanı adayların yeterlik heyecanı yaşaması için oldukça mühim bir aşamadır. Bu durumdan dolayı ise her aday yeterlik imtihan neticeleri ne vakit açıklanacak, yeterlik imtihan neticeleri nereden öğrenilecek benzer biçimde birçok probleminin yanıtını merak ediyor. Bizlerde bu yazımızda siz kıymetli adaylarımıza yeterlik imtihanı sonuçlarına nereden ulaşacağınızı anlattık. Yeterlik imtihan neticelerini öğrenmek için siz kıymetli okurlarımızın aşağıda belirttiğimiz şekilde adımları uygulamanız kafi olacaktır. Şimdi yeterlik neticeleri sorgulama iyi mi yapılır? yazının devamında anlatılmaktadır.

Yeterlik Imtihan Neticelerini Iyi mi Öğrenirim ?

Birçok yeterlik talibi, yeterlik imtihan neticelerini dört gözle bekliyor. Adaylar girdikleri bu sınavdan ne kadar puan aldıklarını ve yeterlik almak için lüzumlu olan ikinci aşamaya katılıp katılamayacaklarını merak ediyor. Adayların yeterlik imtihan neticelerini öğrenmeleri için ilk olarak aşağıdaki bağlantı adresine tıklamaları gerekmektedir.

  • Sonrasında ise yeterlik imtihan neticelerini öğrenmek için girdikleri imtihan zamanına ilişik açıklanan imtihan netice bilgisi yazısına tıklamaları gerekmektedir.
  • Bu işlemden sonrasında da ilk olarak TC kimlik numaramızı peşinden da derhal yan tarafta gördüğümüz güvenlik kodunu oradaki boşluğa yazıyoruz. Son olarak da “tamam” butonuna tıklıyoruz. Böylece Yeterlik imtihanı neticeleri sorgulama işlemini tamamlamış oluyoruz.

Yeterlik Imtihan Neticeleri Sorgulama İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

tıkla sorunu sor

EHLİYET SINAV SONUÇLARI İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir