EHLİYET SINAV SORULARI

Ehliyeti kişilerin motorlu yada motorsuz taşıtlarını kullanabilmelerine hak kazandıkları yeterlilik belgesi olarak tanımlayabiliriz. Otomobil, tır, otobüs, motorsiklet benzer biçimde araçların içinde da yeterlik sınıfı belirlenmiştir. Şahıs kullanmak istediği araca gore belirli bir sınıfta sürücü kursuna yazılarak ehliyetini alabilir. Sürücü kursunda belirli bir süre zarfında eğitim aldıktan sonrasında kontrol sınavına girilir. 3 bölümden oluşan kontrol imtihanı peşinden şahıs her sınavdan 70 ve üstü not alarak imtihanı geçerler. Bu şekilde ergonomik sınavına girmeye hak kazanırlar. Bu yazımız da sizlere yeterlik imtihan soruları hakkında genel bilgiler vereceğiz. Yeterlik imtihan sorularına iyi mi ulaşacağınızı yazımızın devamını okuyarak ve uygulayarak öğrenebilirsiniz.

Yeterlik Imtihan Soruları Sorgulama İşlemi Iyi mi Yapılır?

Hangi bölümden sınava girmiş olursanız olun yazımızın devamında vereceğimiz bilgiler yardımıyla yeterlik imtihan soruları ve yanıt anahtarlarına ulaşabilirsiniz. Bu işlem için sizden herhangi bir informasyon talep edilmeyecektir. Yeterlik imtihan soruları ve yanıt anahtarlarına ulaşabilmeniz için aşağıda sizlerle paylaşacağımız adımları uygulamanız yeterlidir.

  • Ilk olarak yazımızın sonunda sizlerle paylaşmış olduğumuz bağlantı adresine tıklamalısınız.
  • Oluşturulan sayfa da bulunan listeden incelemek istediğiniz tarihle ilgili olan seçeneği seçmelisiniz.
  • Karşınıza gelen yeni listede hangi bölüm ile ilgili araştırma yapmak istiyorsanız o seçeneği seçmelisiniz.
  • Seçtiğiniz seçenek doğrultusunda yeterlik imtihan soruları otomatikman indirilmeye başlanacak.
  • İndirim işlemi tamamlandığında dosyanın üzerine tıklayarak yeterlik imtihan soruları sorgulama işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Yeterlik Imtihan Soruları İçin TIKLAYINIZ!

tıkla sorunu sor

EHLİYET SINAV SORULARI İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir