Emekli Aylık Bilgisi Sorgulama

Emekli olmak neredeyse çalışan tüm vatandaşların hayalidir. Emekli olup, ileride daha rahat yaşam sürdürebilmek ister. Ailesi için senelerce çalışmış olup, emek harcama yaşamı bittikten sonrasında da ailesine bakmak ister. Bundan dolayı emekli olmak için de kayıt olduğu kuruma her ay belirli bir prim ödemesi yapmış olup, emek vermesi belirlenmiş olan emek harcama yılını tamamlayıp emekli olurlar.

Emekli olacak yurttaşlarımız için kolaylık sağlayacak 3 kurum bulunmaktadır. Bunlar SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı kurumlarıdır. Bu kurumların birbirlerinden değişik olmasının sebebi ise her emek harcama grubuna yönelik olarak hizmet sunmasıdır. Yazımızın devamında her bir kurum için sorgulama işlemlerini iyi mi yapabileceğinizi detaylı olarak anlatmış olduğumuz bölümleri bulabilirsiniz.

Emekli Aylık Bilgisi Sorgulama İşlemi Ne İşe Yarar?

Emekli olduktan sonrasında yada emekli olmadan ilkin, emekli aylığınızın ne kadar bulunduğunu merak etmek en organik hakkınızdır. Emekli aylık bilgisi sorgulama işlemi de burada devreye giriyor. Artık web üstünden de kolayca yapabildiğimiz emekli aylık bilgisi sorgulama işlemi yardımıyla emekli aylığımızın ne kadar bulunduğunu yada ne kadar olacağını öğrenebiliyoruz.

Emekli Aylık Bilgisi Sorgulama İşlemi Iyi mi Yapılır?

Emekli aylık bilgisi sorgulama işlemini yapmak oldukça kolay bir işlemdir. Emekli maaşı sorgulama işlemi için bir şifreye ihtiyacınız vardır. Şifreniz yoksa işlemi gerçekleştirebilmeniz mümkün değildir. Şifrenizi alabilmek için size yakın olan herhangi bir PTT şubesine gidip müracaat yapmanız gerekmektedir. Kimlik bilgileriniz ve 2 TL işlem tutarı karşılığında E-Devlet şifrenizi teslim alabilirsiniz.

SSK Emekli Aylık Bilgisi Sorgulama İşlemi Iyi mi Yapılır?

SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı kurumları için ayrı ayrı meydana gelen emekli aylık bilgisi sorgulama işleminde ilk olarak sizlere anlatacağımız kurum SSK öteki bir adıyla 4A kurumudur. SSK’ya kayıtlı yurttaşlarımız emekli aylığını aşağıda anlattığımız şekilde gerçekleştirebilirler.

Sponsorlu Bağlantılar

E-Devlet şifrenizi aldıktan sonrasında işlemi yapabilmek için ilk olarak yazımızın sonunda sizler için vermiş olduğumuz bağlantı adreslerinden size uygun olan SSK’yı seçiniz. İşlem 3 kurum için değişik olarak yapılmaktadır. Sizler için resimli ve detaylı olarak emekli aylığı sorgulama işlemini anlatacağız. Bağlantı adresine tıkladığınızda genel olarak karşınıza gelecek olan sayfa aynıdır sadece kurumlara gore netice belirlenmektedir.

SSK için ilk olarak karşınıza gelecek olan sayfa aşağıda bulunan resimde olduğu gibidir. Resimde bulunan ve daire içine alınmış olan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine sayfa üstünde tıklayınız.

4A Emeklilik Aylık Bilgisi

Resimde bulunan daire içindeki seçeneğe tıkladığınızda açılacak olan ikinci sayfa aşağıda sizler için vermiş olduğumuz resimdeki gibidir. Bu sayfa üstünde doldurmanız ihtiyaç duyulan alanları resimde sizlere ok işaretleri ile göstermiş bulunmaktayız. Bu alanları T.C. kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz ile doldurunuz. Sonrasında bilgilerinizi denetim edip, derhal alt tarafta daire içine alarak göstermiş olduğumuz “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıklayınız.

Kimlik Doğrulama Platformu

Bu sayfadan gelecek ekran üstünde SSK (4A) emekli aylığı sorgulama işlemini kayıtlı olduğunuz kurum için öğrenmiş olacaksınız.

SSK (4A) Emekli Aylık Bilgisi Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

BAĞ-KUR Emekli Aylık Bilgisi Sorgulama İşlemi Iyi mi Yapılır?

BAĞ-KUR emekli aylık sorgulama işlemi de aynı şekilde yapılmaktadır. Yazımızın sonunda sizler için vermiş olduğumuz bağlantı adreslerinden BAĞ-KUR yazan bağlantı adresine tıklayınız. Sonrasında açılacak sayfa aşağıda sizler için vermiş olduğumuz resimde olduğu gibidir.

4B Emeklilik Aylık Bilgisi

Yukarıda bulunan resimde daire içine alarak göstermiş olduğumuz “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıklayınız. Bu seçeneğe tıkladıktan sonrasında açılacak sayfa aşağıdaki resimde olduğu gibidir.

Kimlik Doğrulama Platformu

SSK’da olduğu benzer biçimde bu sayfa üstünde doldurmanız ihtiyaç duyulan alanları ok işaretleri ile göstermiş bulunmaktayız. Bu alanları T.C. kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz ile doldurduktan sonrasında daire içine alarak göstermiş olduğumuz “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıklayınız. Böylelikle BAĞ-KUR kısaca 4B kurumu için emekli aylığı sorgulama işleminizi tamamlamış olacaksınız.

BAĞ-KUR (4B) Emekli Aylık Bilgisi Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Emekli Sandığı Emekli Aylık Bilgisi Sorgulama İşlemi Iyi mi Yapılır?

Emekli Sandığı kurumu için meydana getirecek olduğunuz işlemler SSK ve BAĞ-KUR’da olduğu gibidir. Oldukça basittir. İşlemi yapabilmek için ilk olarak yazımızın sonunda sizler için vermiş olduğumuz emekli sandığı bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir. Bağlantı adresine tıkladığınızda öteki işlemlerde olduğu benzer biçimde Emekli Sandığı emekli aylık bilgisi sorgulama işleminde de yeni bir sekme açılacak ve bu sayfa aşağıdaki resimde olduğu gibidir.

4C Emeklilik Aylık Bilgisi

Bu sayfada sizler için daire içine alarak göstermiş olduğumuz “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıklayınız. Bu seçeneğe tıkladığınızda karşınıza çıkacak olan kimlik doğrulama platformu aşağıda bulunan resimde olduğu gibidir. Resimde bulunan ve doldurmanız ihtiyaç duyulan alanları ok işaretleri ile göstermiş bulunmaktayız. Bu ok işaretleri ile gösterilen bölgelere sırasıyla T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi yazmanız gerekmektedir. Bu alanları doldurduktan sonrasında gene fotoğraf üstünde daire içine alarak göstermiş olduğumuz “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıklamanız gerekmektedir.

Kimlik Doğrulama Platformu

Böylelikle Emekli Sandığı kısaca 4C kurumu için de emekli aylık bilgisi sorgulama işlemini tamamlamış olacaksınız. Açılacak olan ekranda lüzumlu olan bilgilerinizi görebilirsiniz.

Emekli Sandığı (4C) Emekli Aylık Bilgisi Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

tıkla sorunu sor

Emekli Aylık Bilgisi Sorgulama İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir