EMEKLİ SANDIĞI EMEKLİ MAAŞI SORGULAMA

Bireyler belli bir yaşa geldiklerinde daha rahat bir yaşam sürmek için emekli olurlar. Emekli olmak için de herhangi bir sigorta kurumuna prim yatırmaları gerekir. Bu primleri yatırdıktan sonrasında emekli maaşınızın ne kadar olacağını öğrenmek istersiniz. Biz size bu yazımızda Emekli Sandığı emekli maaşı sorgulamanızı iyi mi yapacağınızı açıklayacağız. Emekli Sandığı emekli aylığı sorgulama işlemi bir süre öncesine kadar Toplumsal Güvenlik Kurumu resmi sitesi içinde online hizmetlerin verildiği E-SGM sistemi üstünden şifresiz olarak gerçekleştirilmekteydi. Fakat E-SGM sisteminin kapatılması ile beraber artık SGK ile ilgili işlemlerinizi E-SGM sistemi üstünden gerçekleştirilmemektedir.

Emekli Sandığı emekli maaşı sorgulama işlemi uzun bir süredir pek oldukça kamu kurumu ile anlaşmalı olarak online hizmet veren E-Devlet sistemi üstünden tek bir gizyazı ile güvenli bir halde gerçekleştirebilirsiniz. E-devlet sistemi üstünden sorgulama yapmak için E-Devlet şifresi gerekmektedir. Emekli olduktan sonrasında emek harcama hayatınız süresince adınıza ödenen primler miktarına bağlı olarak emekli aylığı alınır. Emekli Sandığı emekli aylığı sorgulama işlemi ile alacağınız aylığı ile ilgili detayları edinebilirsiniz. Yazımızın devamında sorgulama işleminin iyi mi ve nereden gerçekleştirileceği mevzusunda siz kıymetli okurlarımız ile lüzumlu detayları paylaşacağız.

E-Devlet Şifresiyle Emekli Sandığı Emekli Maaşı Sorgulama Iyi mi Yapılır?

E-Devlet sistemi üstünden Emekli Sandığı emekli maaşı sorgulama işleminizi gerçekleştirmek için yazımızın sonunda size verdiğimiz bağlantıya tıklayınız. Oluşturulan sayfada kimliğinizi doğrulamak için “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız. Peşinden E-Devlet şifrenizi ve T.C. kimlik numaranızı giriniz. Eğer ki E-Devlet şifreniz yok ise en yakın PTT şubesine giderek 2 TL işlem tutarı karşılığında E-Devlet şifrenizi temin edebilirsiniz. Sonrasında detayları tamamladıktan sonrasında “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız. Ondan sonra Emekli Sandığı emekli maaşı sorgulamanızı yapabilirsiniz.

E-Devlet Şifresiyle Emekli Sandığı Emekli Maaşı Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

tıkla sorunu sor

EMEKLİ SANDIĞI EMEKLİ MAAŞI SORGULAMA İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir