EMEKLİ SANDIĞI EMEKLİLİK YAŞI

Her insan emekli olmak ve emekli olduğunda rahat bir yaşam sürmek ister. Kişilerin emekli olabilmesi için bazı koşullar vardır. Bunlar belli bir Toplumsal Güvenlik Kurumu’na bağlı olmak, emekli olmak için ihtiyaç duyulan prim gün sayısını doldurmak, ihtiyaç duyulan sigortalılık süresini doldurmak ve emeklilik yaşıdır. Emekli olmak için ihtiyaç duyulan işlemleri tamamlamışsanız sadece emeklilik yaşınızı doldurmamışsanız emekli olamazsınız. Kaç yaşlarında emekli olacağınızı web üstünden rahat bir halde sorgulayabilirsiniz.

Biz size bu yazımızda Emekli Sandığı emeklilik yaşı sorgulamanızı iyi mi yapacağınızı ve Emekli Sandığı emeklilik yaşı sorgularken nelere dikkat etmeniz icap ettiğini açıklayacağız.

Emekli Sandığı Emeklilik Yaşı Iyi mi Sorgulanır?

Emekli Sandığı emeklilik yaşı sorgulamanızı yapmak için aşağıdaki işlemleri sırasıyla uygulayınız. Bu detayları eksiksiz girmeniz Emekli Sandığı emeklilik yaşı sorgulamanız açısından oldukça önemlidir.

  • Ilk olarak yazımızın sonunda size verdiğimiz Emekli Sandığı emeklilik yaşı linkine tıklayınız.
  • Oluşturulan sayfada cinsiyetinizi seçiniz ve doğum tarihinizi giriniz.
  • Emekli Sandığı’na bağlı olduğunuz zamanlardaki hizmetlerinizin başlangıç ve bitiş tarihini giriniz. Ek olarak görevden ayrıldıktan sonrasında yeniden göreve başladıysanız “Ekle” butonuna tıklayarak yeniden başladığınız görevin başlangıç ve bitiş tarihini de giriniz.
  • Arkasından var ise Bağ-Kur’a ilişkin hizmetlerinizin başlangıç ve bitiş tarihini giriniz. Görevden ayrılıp yeniden göreve başladıysanız bu tarihleri de “Ekle” butonuna tıkladıktan sonrasında girebilirsiniz.
  • Sonrasında Emekli Sandığı’na ilişkin borçlandığınız devrin başlangıç ve bitiş tarihini giriniz. Öteki işlemlerde olduğu benzer biçimde “Ekle” butonuna tıklayınız ve görevden ayrılıp yeniden başladığınız tarihleri de giriniz.
  • Var ise öteki hizmetlerinizin başlangıç ve bitiş tarihini giriniz.
  • Son olarak SSK’ya ilişkin hizmetiniz var ise bu hizmetlerinizi 23.05.2002 öncesi ve sonrası olarak iki ayrı şekilde giriniz.

Bu işlemleri tamamladıktan sonrasında Emekli Sandığı emeklilik yaşınızı sorgulayabilirsiniz.

Sadece bu Emekli Sandığı emeklilik yaşı sorgulama bilgilendirme amacı taşımaktadır. Asla resmi bir özellikte değildir.

Sponsorlu Bağlantılar

Emekli Sandığı Emeklilik Yaşı İçin TIKLAYINIZ!

tıkla sorunu sor

EMEKLİ SANDIĞI EMEKLİLİK YAŞI İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir