EMEKLİ SANDIĞI MAAŞ SORGULAMA

Sizler için bu yazımızda da Emekli Sandığı maaş sorgulama işlemini rahat bir halde anlatmaya çalışacağız. Bildiğimiz şeklinde vatanımızda çalışan bireylerin sıhhat hizmetlerinden faydalanabilmek ve ileride emekli olabilmek için bir toplumsal güvenceleri olmalıdır. Emekli Sandığı şeklinde sigorta kurumlarına prim ödenmektedir. Ve günümüzde en mühim şeylerden biri de maaş mevzusudur. Emekli Sandığı emekli maaş sorgulama yaparak maaşınızın miktarını yada kesinti olup olmadığını kolay bir halde denetim edebilirsiniz. Bu işlemi E-Devlet sistemi üstünden kolayca yapabilirsiniz. E-Devlet sistemi üstünden gerçekleştireceğiniz sorgulama işlemi tek bir gizyazı ile güvenli bir halde gerçekleştirilebilir.

Kısa bir süre öncesinden Emekli Sandığı maaş sorgulama şeklinde bağlı olduğunuz kurumlar ile ilgili sorgulama işlemlerinizi Toplumsal Güvenlik Kurumu online hizmetlerinin sunmuş olduğu E-SGM sistemi üstünden şifresiz olarak yapabilmekteydik. Günümüzde SGK ile ilgili işlemleriniz E-SGM sisteminin kapatılması ile beraber pek oldukca sorgulama işlemini bünyesinde bulunduran halen hizmet veren E-Devlet sistemi ile rahatça gerçekleştirebilirsiniz. Emekli Sandığı maaş sorgulama işlemi kuruma bağlı olarak çalışan vatandaşların emekli olduklarından alacakları maaş ile ilgili detaylı detayları verecektir. Heralde bu maaş çalışan şahıs adına emek verme yaşamı süresince ödenen primler doğrultusunda belirlenir. Yazımızın devamında şifreli olarak E-Devlet sistemi üstünden sorgulama işleminizi iyi mi gerçekleştireceğinizi anlattık.

E-Devlet Emekli Sandığı Maaş Sorgulama Iyi mi Yapılır?

Bu işlem eğer bir E-Devlet şifreniz var ise yukarıda anlattığımıza nazaran oldukca rahat. Yapmanız ihtiyaç duyulan bir tek aşağıda verilen bağlantıya tıklamanız ve peşinden oluşturulan yeni sekmede “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklamanızdır.

4cemekliaylıkbilgisi

Sonrasında ise sizden istenilen T.C. kimlik no ve E-Devlet şifrenizi yazınız.

Sponsorlu Bağlantılar

edevlet1

“Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayarak Emekli Sandığı Emekli maaşı sorgulama işlemini tamamlayınız.

edevlet2

E-Devlet Şifresi İle Emekli Sandığı Maaş Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

tıkla sorunu sor

EMEKLİ SANDIĞI MAAŞ SORGULAMA İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir