EMEKLİ SANDIĞI PRİM SORGULAMA

İlerleyen teknoloji yardımıyla kamu kurumlarında geçirdiğiniz süreler zaman içinde azalmaktadır. E-Devlet yardımıyla web üstünden kolay ve süratli bir halde tüm sorgulama işlemlerimizi yapabilmekteyiz.

Sosyal Güvenlik Kurumuna bağlı kişiler bazı hizmetleri alabilmek için prim yatırmak durumundadır. Bu hizmetler, sıhhat hizmetleri ve toplumsal güvencelerdir. Ek olarak emekli olduktan sonrasında emekli maaşı alabilmeleri için de primlerin ödenmiş olması oldukça önemlidir. Bu sebeple sigortalı kişiler kendi adına yatırılan primleri sorgulama ihtiyacı duymaktadır. Prim sorgulama işlemleri, şahıs hangi sigorta kurumuna bağlı ise o sigorta kurumunun prim sorgulamasını yapması gerekmektedir. Bu sigorta sorgulamalarından biri de Emekli Sandığı prim sorgulaması öteki bir adıyla 4C prim sorgulama işlemidir. Emekli Sandığı prim sorgulama sistemi Emekli Sandığı’na bağlı olan kişilerin primlerini sorgulamak için oluşturulmuş olan bir sistemdir.

Emekli Sandığı Prim Sorgulama İşlemi

Emekli Sandığı prim sorgulama işlemi için size ilişkin E-Devlet şifreniz ve TC kimlik numaranız yeterlidir. Eğer E-Devlet şifreniz yoksa PTT şubelerinden 2 TL karşılığında E-Devlet şifrenizi edinebilirsiniz. Emekli Sandığı prim sorgulama işlemi için yazının sonunda vermiş olduğumuz bağlantıya tıklamanız gerekmektedir. Bağlantıya tıkladıktan sonrasında karşınıza çıkan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız. Ondan sonra E-Devlet şifrenizi ve T.C kimlik numaranızı girerek giriş yapınız. Giriş yaptıktan sonrasında Emekli Sandığı prim sorgulama bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

Emekli Sandığı Prim Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

tıkla sorunu sor

EMEKLİ SANDIĞI PRİM SORGULAMA İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir