EMEKLİ SANDIĞI SİCİL NO

Emekli Sandığı sicil no bağlı olduğunuz bu kurumun sizi tanımlaması adına verilmiş olan bir numaradır. Emekli Sanığı sicil noyu T.C. kimlik numarası olarak da düşünebilirsiniz. Bu sicil numarası yardımıyla hizmet dökümü sorgulamanızı, ne vakit emekli olacağınızı vb. işlemlerinizi halledebilirsiniz. Sadece Emekli Sandığı sicil numaranızı bilmiyor olabilirsiniz. Artık öğrenmek fazlaca kolay bir hale gelmiştir. Yakın bir vakit içinde kişilerin sicil numarasının T.C. kimlik numarası ile eşleştirilmesi planlanıyor. Bu şekilde T.C. kimlik numaranız ile tüm işlemlerinizi yapabiliyor bir hale gelebileceksiniz. Sicil numaranızı bilmenize gerek kalmayacaktır. Şimdilik web üstünden yapacağınız birkaç işlemle 4C sicil noyu öğrenebilirsiniz.

Bir süre önceye kadar bu SGK’ ya bağlı olan kurumların tüm işlemleri Toplumsal Güvenlik Kurumu resmi sitesi üstünden gerçekleştirilmekteydi. İşlemler şifresiz olarak sorgulama işleminize gore istenen bilgiler doğrultusunda yapılabilir durumdaydı. Fakat E-SGM sisteminin kapatılması ile beraber artık işlemleriniz E-SGM üstünden değil E-Devlet sistemi üstünden tek bir gizyazı ile rahatça gerçekleştirilebilmektedir. Emekli Sandığı sicil no ile ilgili lüzumlu lüzumlu detayları alabilirsiniz. SGK ile bağlantılı olarak işlemlerin gerçekleştiği E-Devlet sistemi ile sigortanız ile ilgili pek fazlaca işlem online olarak yapılabilir. Yazımızın devamında E-Devlet sistemi üstünden Emekli Sandığı sicil no bilgisine iyi mi erişeceğiniz mevzusunda detaylı bilgilere erişebilirsiniz.

E-Devlet Emekli Sandığı Sicil No Iyi mi Öğrenilir?

  • E-Devlet üstünden yapacağınız bu işlem için E-Devlet şifrenizin olması gerekir. Eğer bir şifreniz yoksa size en yakın bir PTT şubesine gidiniz ve müracaat yapınız. Başvurunuz dahilinde sizden istenilen 2 TL’yi ödeyiniz ve şifrenizi alınız.
  • Şifrenizi aldıktan sonrasında yazımızın sonunda size verdiğimiz bağlantıya tıklayınız.
  • Oluşturulan sayfada resimde belirtmiş olduğumuz “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız.

edevlet

Peşinden T.C. kimlik numaranızla beraber şifrenizi giriniz.

edevlet1

Sponsorlu Bağlantılar

Bilgilerinizi girdikten sonrasında resimde de belirtilen “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız. Yönlendirildiğiniz sayfada 4C sicil noyu öğrenebilirsiniz.edevlet2

Böylelikle emekli sicil no sorgulama işleminizi gerçekleştirmiş olmuş olursunuz.

E-Devlet Emekli Sandığı Sicil No İçin TIKLAYINIZ!

tıkla sorunu sor

EMEKLİ SANDIĞI SİCİL NO İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir