Emeklilere Aidatsız Kredi Kartı Veren 5 Banka

Emekliler tertipli gelire haiz kişiler olduklarından dolayı bankalardan yüksek limitli kredi kartı alabilirler. Denizbank emekli bonus kredi kartı şeklinde ürünleri ile müşterilerine destek veren bankalar içinde ilk sırada gelmektedir. Kredi kartlarının limiti maaş durumuna gore belirlenmektedir. Kredi kartı başvurusu yaparak hem ihtiyacınız olan şeyleri giderebilir hem de nakit ön ödeme çekebilirsiniz. Kredi kartı ürünleri genel olarak aidatlı olmaktadır. Siz emekli okuyucularımız için aidatsız kredi kartı veren bankaları araştırdık. Kredi kartı kullanmak istemeyenler de Denizbank maaş kartı alabilirler. Ziraat Bankası da emeklilere aidatsız kredi kartı imkanı sağlamaktadır.

Emekliye Kredi Kartı Limiti

Kredi kartları vatanımızda pek fazlaca kesim tarafınca kullanılmaktadır. Sadece emekliler şüphesiz burada en büyük oranı oluşturmaktadır. 7 milyon emekli banka müşterisi bulunmaktadır. Emekli oranını düşününce bankalar açısından bu sayı göz ardı edilemez. Bankalar kredi ya da kredi kartı başvurularını kabul etmek için, kendilerine gelir belgesi sunulmasını isterler. Emekliler de tertipli gelire haiz oldukları için bankaların temennilerini karşılarlar. Risk oranları yok denecek kadar azdır. Bundan dolayı devlet tarafınca maaşları her ay tertipli olarak hesaplarına yatırılır. Emekli kredilerinin yanı sıra artık bu avantajlı gruba kredi kartı ürünü vermek için bankalar sıraya girmektedir. Ek olarak 70 yaşından 80 yaş üzerine kadar bankalar kredi de vermektedir.

Tüketicilerin kredi kartı almak için maaş aldıkları bankaya başvuruda bulunmaları daha doğru olacaktır. Hem banka bunu bir güvence olarak algılamakta hem de müracaat esnasında herhangi bir evraka gereksinim duyulmamaktadır. Ek olarak kredi kartı taleplerinizi telefon yolu ile satın alan hizmetleri yetkilisine de iletebilirsiniz. Kredi kartı onayından sonrasında banka tarafınca herhangi bir güvence da kabul edilebilir. Sadece maaşınızı kredi kartı alacağınız bankaya da taşıyarak da müracaat yapabilirsiniz.

emekliye-kredi-kartı-limiti
Emekliye kredi kartı

Tertipli gelirin yanı sıra kredi kartı alabilmek için maaşınızın herhangi bir bölümünün kredi borcuna ya da herhangi bir borca kesilmiyor olması gerekiyor. Bu durumda yüksek risk içereceğinizden banka kredi kartı vermekten imtina edecektir. Ek olarak kişinin taleplerinden ziyada bankalar da ara ara müşterilerine kredi kartı ürünü pazarlamaya çalışıyor ve maaş taşıma kampanyaları başlatılıyor. Normalde kredi kartı limitleri maaşın 2 katı tutarında olmaktadır. Sadece emeklilere verilen kredi kartlarının  limitlerinin daha yüksek olduğu bilinmektedir. Yüksek limitli kredi kartlarını inceleyerek detaylı informasyon edinebilirsiniz. Değişik bir bankadan kredi kartı almak istediğinizde ise mutlak surette maaşınızı taşımanız gerekiyor.

Denizbank Emekli Bonus Kart

Denizbank emeklilere kredi kartı hizmeti sunan bankalar içinde yer almıştır. Bonus kartın haiz olduğu tüm özelliklere haizdir. Sadece emeklilere yönelik avantajları bulunan bir karttır. Yapacağınız alışverişlerden kazanacağınız 1 bonus 1 TL değerindedir. Biriken bonuslar ile parasız alışveriş yapılabilir. Karttan nakit ön ödeme da çekilebilmektedir. Nakit ön ödeme güncel faizleri ile ilgili detaylı informasyon alabilirsiniz. Banka müşterilerine bu anlamda da uygun vadeler sunmaktadır. Ek olarak banka kartı yardımıyla vadesiz hesap da açabilirsiniz.

Denizbank’ tan kredi kartı alabilmek için maaşınızı bu bankadan alıyor olmanız gerekmektedir. e- devlet şifreniz ile beraber sistem üstünden maaş transferi işlemi yapabilirsiniz. Kartın sağlamış olduğu pek fazlaca avantaj bulunuyor. Kira, ödenti ya da faturalarınızı bu kart ile ödeyebilirsiniz. Üstelik herhangi bir işlem tutarı ödemenize de gerek kalmamıştır. Yurt içi ve yurt dışı seyahatlerinizde bu kartı kullanarak bilet alabilir ya da rezervasyon yaptırabilirsiniz. Kartınız ile satın alacağınız tayyare bileti ya da öteki hizmetlerde 3 taksit imkanı bulunmaktadır. Ek olarak kart ile döşem arızaları ya da çilingir harcamaları karşılanabilmektedir.

Banka tarafınca başlatılmış olan bir kampanya bulunmaktadır. Elektrik faturalarına ödeme talimatı verenler 3 aylık süre zarfında yüzde 10 indirimden yararlanabilecektir. İndirim tutarı aylık 20 TL’ dir. Daha ilkin yönerge veren banka müşterileri bu kampanyadan yararlanamaz. Kasım, Aralık ve Ocak ayı faturalarınız için bu kampanyaya başvurabilirsiniz. goldmasterhome.com’ dan yapacağınız alışverişlerde kullanacağınız kredi kartına %55 indirim yapılmaktadır. Damla Su’ dan da armağan su kazanabilirsiniz. İndirimli alışveriş noktalarından alışveriş yaparak karlı çıkmaya devam edebilirsiniz. Bankanın emekli kredi kartı ürünü olan Emekli Bonus’ un aidatı 49 TL’ dir.  

Bankanın bir  de aidatsız kredi kartı ürünü bulunmaktadır. Emekli maaşlarını Denizbank’ tan alanlar bu karta müracaat yapabilir. Ek olarak değişik bir bankadan maaş alanlar da maaş transferi yaparak kimlik belgeleri ile kart başvurusunda bulunabilir. Kredi kartı güncel faiz oranlarını merak ediyorsanız bağlantıya tıklayabilirsiniz.

denizbank-emekli-bonus
Denizbank emekli bonus

Denizbank Net Kart

Bankanın aidatsız kredi kartı ürünü olan net kart ile bir 90 TL‘ ye kadar olan harcamalar için temassız özellik kullanılabilir. Kart, bonus kartın haiz olduğu avantajlara haiz değildir. Sadece ödenti tutarı ödemek istemeyenler için kullanılabilecek bir kredi kartıdır. Maaşını Denizbank’ tan almayanlar maaş taşıma işlemi yaptıktan sonrasında net kart alabilir.

İş Bankası Maximum Kart

İş Bankası’ nın kredi kartı ürünü olan Maximum Kart aidatsız bir kredi kartıdır. Emekli tüketiciler de maaş transferi yaparak bu karttan yararlanabilir. Ek olarak kartınız ile yapacağınız alışverişlerden MaxiPuan kazanabilirsiniz. Bankamatik kart özelliği ile beraber hesaplarınıza ulaşabilirsiniz. Alışverişlerinizi taksitlendirebilir ya da taksit erteleme özelliği yardımıyla ödemelerinizi bir sonraki ay yapabilirsiniz. Karttan nakit ön ödeme da çekilebilmektedir. 12 ay taksit özelliği de mevcuttur. Bankadan alacağınız ek karttan da herhangi bir ödenti ya da kart tutarı talep edilmemektedir. Güncel kampanyaları inceleyerek Maximum Kartın avantajlı dünyasından yararlanabilirsiniz.

SMS bankacılığı aracılığı ile de kart başvurusunda bulunabilirsiniz. AİDATSIZ boşluk T.C. kimlik no yazarak 4402′ ye gönderebilirsiniz. Aidatsız kart ile bazı kart özelliklerinden yararlanılamamaktadır. Bu özellikler;

  • Temassız ödeme
  • Ek taksit
  • Yurt dışı maxipuan
  • İndirim
  • Vale indirimleri

Üye olmayan iş yerlerinden yapılacak olan alışverişlerde puan kazanma özelliği de mevcut değildir. Kart başvurusunda bulunmak için tıklayınız.

işbankası-maximum-card
Maximum Card

Card Finans Emekli

Finansbank’ ın emeklilere sunmuş olduğu kredi kartı ürünü Card Finans ile anlaşmalı olunan mağazalardan alışveriş yapabilir. Ek olarak kartın pek fazlaca pozitif yanları bulunmaktadır. Karta haiz olabilmek için maaşınızı Finansbank’ a taşımanız gerekiyor. 50 TL ve üstünde yapılacak olan alışverişlerde aylık 15 TL’ ye varan tutarlarda indirim kazanılıyor. Parapuan kullanılarak meydana getirilen alışverişlerde ise market indirimi geçerli olmuyor. Yapılacak olan toptan alışverişlerde de gene bu avantajdan yararlanılmayacaktır.

Emekli banka müşterilerine sağlanan avantajlardan bir tanesi de eczane indirimleridir. Gene %5, aylık 15 TL indirim yapılması söz mevzusudur. Eğitim ve sıhhat giderlerinde de Card Finans’ ı kullanan emekli banka müşterileri taksit imkanı elde ediyor. 100 lira ve üstündeki tutarlarda alışveriş meydana getiren tüketiciler 8 lira ödeyerek 3 taksit imkanından yararlanabiliyor.

Kredi kartı başvurusunda bulunmak da oldukça kolay. EMEKLİ yazarak 2273′ e göndermeniz kafi. Gönderdiğiniz sms karşılığında bir kısa bildiri tutarı kesilmektedir. Ek olarak kredi kartınız ile faturalarınıza otomatik ödeme talimatı da verebilirsiniz. Kart başvurusunda bulunmak için tıklayınız. Kartın alışveriş faiz oranı %2, 25‘ tir. Aidatı ise 33 TL‘ dir. Aidatsız kredi kartı kullanmak istiyorsanız banka gene bu mevzuda talepleri geri çevirmeyecektir. Aidatsız kredi kartı ürünü olan Card Finans Fix ile kart aidatı ödemenize gerek kalmamıştır.

Card Finans Fix

Emekli maaşlarını Finans Bank’ tan alan banka müşterileri kart başvurusunda bulunabilir. Ya da maaş taşıma işlemi yapabilirsiniz. T.C. kimlik numaranızı 3457′ ye göndererek de kart başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu kart, hem banka hem de kredi kartı özelliklerini beraber içermektedir. Kartın ön yüzünde kredi kartı, arka yüzünde ise banka kartı yer almıştır. Temassız özelliği yardımıyla rahatça alışveriş yapabilirsiniz. Temassız limiti 90 TL‘ dir.

Yapı Kredi World Eco Kart

Yapı Kredi aidatsız kredi kartı ürünü sunan bankalar içinde yer almıştır. Emekli müşterilerimiz maaşlarını Yapı Kredi’ den almak kaydı ile bu kredi kartı ürününe haiz olabilirler. Anlaşmalı mağazalardan yapacağınız alışverişlerde Worlpuan kazanabilir ve hemen sonra bunlarla parasız alışveriş yapabilirsiniz. Kartın temassız özelliği de bulunmaktadır. 90 TL ve üstüne kadar yapacağınız alışverişlerde bu özelliği kullanabilirsiniz. Otomatik ödeme talimatı vererek ödemelerini gerçekleştirebilirsiniz.

Kazandığınız puanları Turkcell mağazalarında kullanabilir ya da emeklilik için satın alacağınız herhangi bir üründe harcayabilirsiniz. Kartın nakit ön ödeme özelliği de bulunmaktadır. 5 ila 12 ay içinde nakit avansınızı taksitlendirerek acil nakit ihtiyacınız olan şeyleri giderebilirsiniz. Kartınıza ek olarak kart da çıkarabilirsiniz. Kartın aidatı olmadığı şeklinde ek kartlar için de herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Kredi kartı başvurusunda bulunmak için tıklayınız.

world-eco-kart
World Eco Kart

Halkbank Paraf Kart

Paraf Card’ ın bir ürünü olan Halk Card ile beraber yurt içi ve yurt dışı alışverişlerinizi yapabilirsiniz. Bu alışverişlerden ParafPara kazanabilir ve kazandığınız puanlar ile parasız alışveriş yapabilirsiniz. Kart ile taksitli işlem yapılmamaktadır. Hesap özeti Türkçe alınabileceği şeklinde döviz cinsinden de talep edilebilmektedir. Kartta temassız özellik bulunmaktadır. Ek olarak kartın en iyi pozitif yanları herhangi bir ödenti ya da kart tutarı talep edilmemesidir. Emekli banka müşterilerinin kullanımına uygun bir karttır. Limitler ise maaş durumu ve var ise kesintiler göz önüne alınarak belirlenecektir.

Maaşını Halkbank’ tan almayan müşteriler maaş taşıma işlemi yaparak bu kredi kartının sahibi olabilirler. Süratli müracaat yapmak için tıklayınız.

Acil ihtiyaçlarınız için ise aynı gün kredi kartı veren bankalara başvurabilirsiniz. Bu bankalar müşterilerinin sicil durumlarına kısa sürede bakarak aynı gün içinde kart taleplerini onaylamakta ve isimsiz kredi kartı teslimatı yapmaktadır.

Emeklilere sunulan kartların geneli aidatlı olmaktadır. Bu sebeple emekli banka müşterileri aidatsız kart talebinde bulunabilirler. Ya da değişik bankadan maaş alanlar maaş transferi yaparak bankaların kredi kartları ürünlerine haiz olabilirler. Banka tercihinde bulunurken sağlamış olduğu avantajlara göz atın. Genel anlamda kredi kartlarının alışveriş faiz oranları ise %2,25 olmaktadır. Faiz bu aşamada bir kriter değildir. Bankalar için esas olan maaşın kendilerinden alınmasıdır. Aslına bakarsanız her bankanın da emekli kredi kartı kampanyası bulunmamaktadır. Bu sebeple aidatsız kredi kartı veren bu 5 bankadan kredi kartı alabilirsiniz.

Loading…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir