Emeklilere Bayramda Maaş Müjdesi

Emeklilere Bayramda Maaş Müjdesi

Bilinmiş olduğu suretiyle emekli sandığı emeklileri her ayın 1’i ile 5’i içinde emekli maaşlarını alıyor. Bu günlerin Kurban Bayramı na denk gelmesi emeklileri düşündürüyordu Bakanlar Kurulu Sonucu ile bu mevzuya da açıklık getirildi. Meydana getirilen açıklamaya bakılırsa “Emekli Sandığı kapsamında emekli dul ve yetim aylığı alanlar, şehitlerimizin yakınları ve gazilerimiz dahil olmak suretiyle aylık ödeme günleri 1-5 Eylül tarihleri arasına denk gelmesi sebebiyle emekli maaşlarının ödenmesinin bayram öncesine çekilmesi de kararlaştırılmıştır.

Bu çerçevede, 1-2 ve 3 Eylül tarihlerinde maaşlarını alacak olan emekli sandığı emekli dul ve yetimleri ile şehit yakınları ve gazilerimiz, 28 Ağustos 2017 tarihinde, 4 ve 5 Eylül 2017 tarihinde maaşlarını alacak olanlar da 29 Ağustos 2017 tarihinde maaşlarını alabilecektir.” denildi. Böylelikle emekli sandığı emeklilerinin kafasındaki sual işareti ortadan kalkmış oldu.

Kurban Bayramı Tatili Uzadı

Bakanlar Kurulundan çıkan karara bakılırsa Kurban Bayramı tatili 30 Ağustos Zafer Bayrımı tatili ile birleştirildi. Bakanlar Kurulu’nda alınan karar gereği Kurban Bayramı 28-29 ağustos tam gün, 31 Ağustos perşembe yarım gün yönetimsel dinlence oldu. Böylelikle Kurban Bayramı tatili 10 güne uzadı. Bu karar ile beraber vatandaşlar bayram sevincini rahat rahat yaşayacak. Tatilin uzun olması ile beraber vatandaşlar hem dini vecibeleri yerine getirirken bununla beraber dinlence planı da yapabilecek. Çıkan karar Gezim sektörünü de heyecanlandırmış durumda.

Kurban Bayramı Tatili Kaç Gün Oldu !

Dün meydana gelen yazımızda belirttiğimiz Kurban bayramı tatili ile ilgili karar bakanlar Kurulu toplantısında belli oldu. Normalde ortalama 6 güne karşılık eden Bayram tatili için hem vatandaşların hem de gezim sektöründeki işletmelerin gözü kulağı Bakanlar Kurulu toplantısındaydı. 30 Ağustos Zafer Bayramı ile Kurban Bayramı tatillerinin birbirine yakın olması dinlence beklentisinin 10 güne çıkarmıştı. Peki dün meydana gelen Bakanlar Kurulu toplantısından ne çıktı?

Köprü ve Karayolları Parasız Mi ?

Bayram tatilinin uzaması ile beraber karayolları ve otobanların hangi günlerde parasız olacağı da merak mevzusu oldu. Meydana getirilen açıklamaya bakılırsa “Karayolları Genel Müdürlüğü tarafınca işletilen köprü ve otoyollar, 30 Ağustos-5 Eylül saat 07.00’a kadar parasız olacak”

Sponsorlu Bağlantılar

tıkla sorunu sor

Emeklilere Bayramda Maaş Müjdesi İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir