Emeklilere PTT Kredisi ve Şartları

Emekli olan yurttaşlarımız için kamu ve hususi kuruluşlu bankalarımız belirli bir yaş aralığında olan yurttaşlarımız için kredi imkanları sağlarken PTT tarafınca da emeklilerimiz için uygun faiz oranları ile kredi imkanları sağlanmaktadır. Bu kredi imkanlarından yararlanmak için belirli standartlara uyum sağlıyor olmanız gerekmektedir. Emeklilere PTT Kredisi ve Şartları, Kredi kampanyaları, PTT kredisi ve faiz  oranlarını hesaplama şeklinde başlıkları değerlendirerek bilgiler vermeye devam edeceğiz.

Emeklilere PTT kredisi ve Şartları
              Emeklilere PTT kredisi ve Şartları

Emekli olan fazlaca sayıda vatandaşımız maaşını PTT ‘den almayı tercih ederken bir fazlaca vatandaşımız da maaşlarını değişik bankalardan almayı tercih etmektedir.  Bazı hususi kuruluşlu bankalar ise PTT ile antak kalma yaparak müşterilerine kredi imkanı sağlamaktadır. Uygun faiz ve ödeme koşulları ile emekli olan yurttaşlarımızın gereksinimlerini karşılamaktadırlar. Emekli olan yurttaşlarımıza verilen PTT kredisi ve şartları aşağıdaki yazımızda maddeler halinde yer alacaktır.

  • PTT aracılığı ile kredi çekmek isteyen emekli yurttaşlarımız için üst yaş sınırlaması yapılmıştır.
  • Bu yaş averajı 83 olarak belirlenmiştir.
  • 84 yaşından gün almış olan yurttaşlarımız bu kredi olanaklarından yararlanamayacaklardır.
  • 36 ay vade ile kredi çekmek mümkün olacaktır.
  • Kredi başvurusunda bulunmak isteyen yurttaşlarımızın başvurularını postane şubelerinden şahsen yapmaları gerekmektedir.

PTT Emekli Kredisi Başvurusu Iyi mi Yapılır?

Emekli olan yurttaşlarımız maaşlarını PTT aracılığı ile alıyorlar ise yada PTT’nin anlaşmalı oldukları bankalardan alıyorlar ise düşük faiz oranları ve uygun ödeme koşullarının yanı sıra 83 yaş averajı ile kredi çekme hakları bulunmaktadır. Bu kredi imkanlarından yararlanmak isteyen vatandaşların başvurularını şahsen yapmaları gerekmektedir. Müracaat esnasında yapacağınız kredi tutarını sizden doldurmanızı istemiş oldukları forma fazlaca net bir halde yazmanız gerekmektedir.

PTT emekli kredisi başvurusu nasıl yapılır?
           PTT emekli kredisi başvurusu iyi mi yapılır?

Kredi talebinde müracaat meydana getirecek olan vatandaşımızın akli dengesinin yerinde olması ve muhtaç durumda olmaması gerekmektedir. Kredi notu yüksek olan ve daha ilkin bankaların kara listesine girmemiş olan yurttaşlarımızın kredi talepleri muhtemelen pozitif yönde karşılanacaktır. Fakat burada kredi talebiniz de oldukça mühim olmaktadır. Mesela 1.500 civarında bir maaşa haiz iseniz en fazla çekebileceğiniz meblağ 50.000 Türk Lirası olacaktır. Bu tutarın üstünde kredi talebinde bulunursanız kredi talebiniz negatif yönde olabilir. Bu sebeple kredi başvurunuzu yaparken bu mevzuya bilhassa dikkat etmenizde yarar vardır.

Vakıfbank’ın Emekli Kredisi Avantajları

Vakıfbank maaşını PTT’den alan emekli yurttaşlarımız için uygun faiz oranları ve vade koşulları ile cazip fırsatlarda kredi avantajları sunmaktadır. Vakıfbank’ın sunmuş olduğu bu avantajlı kredi imkanlarından yararlanmak isteyen yurttaşlarımızın en üst yaş averajı 80 olarak belirlenmiştir. 80 yaşından minik olan emekli bir vatandaşımız bankanın belirlemiş olduğu en üst limiti 20.000 Türk Lirası olan krediyi 36 ay vade ile çekebilecektir.

Vakıfbank'ın emeklilere sunmuş olduğu kredi avantajları
   Vakıfbank’ın emeklilere sunmuş olduğu kredi avantajları

Bu kredi türünden yararlanmak isteyen yurttaşlarımız ikamet etmiş oldukları bölgedeki PTT şubelerine giderek başvurularını şahsen gerçekleştirmiş oldukları taktirde talep etmiş oldukları kredilerden yararlanabileceklerdir.

Aktifbank’ın Emekli Kredisi Avantajları Nedir?

Emekli maaşını PTT’den alan yurttaşlarımız için Aktifbank hususi kredi kampanyaları ile yurttaşlarımızın dikkatini üstüne çekmektedir. Bankanın emekliler için yapmış olduğu avantajların başlangıcında kefilsiz kredi olanağı dikkatleri çekerken hem de düşük faiz oranları ile 36 aya varan vade imkanları yardımıyla en fazla 60.000 Türk Lirası tutarında kredi imkanı sağlamaktadır. Mesela 20.000 lira tutarında kredi başvurusunda bulunan bir vatandaşımız 36 ay vade ile çekeceği kredinin faiz ödemesini %2.69 oranında yaparken aylık olarak  947,51 Türk Lirası ödeme yapmış olacaktır.

Aktifbank'ın Emekli Kredisi Avantajları Nelerdir?
Aktifbank’ın Emekli Kredisi Avantajları Nedir?

Şekerbank Emekli Kredisi

Maaşını PTT’den alanlar için avantajlı kredi imkanı elde eden öteki bir bankamız ise Şekerbanktır. Bankanın sunmuş olduğu gereksinim kredisinde üst limit yoktur. Maksimum vade 60 ay olarak belirlenmiş olup, 3 aydan 60 aya kadar %1,52 faiz oranı üstünden kredi çekme fırsatı sunulmuştur. Şekerbank’ın sunmuş olduğu bu avantajlı kredi imkanından yararlanmak isteyen emekli yurttaşlarımız kendilerine bulunan en yakın PTT şubelerine giderek müracaat yapmak istedikleri oranda kredi tutarını forma doldurarak Şekerbank üstünden kredi çekmek istediklerini belirtmiş oldukları taktirde kredi işlemleri dikkate alınacaktır.

Bankaların emeklilere hususi verdiği kredilere müracaat yaparak ihtiyacınız olan şeyleri ertelemek zorunda kalmayın.

Loading…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir