Emeklilik Kredisi Veren 5 Banka Şubesi 2021

Emekli olma düşsel kuran milyonlarca vatandaşımız var. Erken emeklilik düşsel kuranlar borçlanarak prim açıklarını kapatıyor ve emekli olabiliyorlar. Geçtiğimiz aylarda Bağ- Kur’ lular için emeklilik yolu açılmış ve bankalardan kredi çekerek yüz binlerce emeklinin hayalleri gerçek olmuştu. Ziraat Bankası’ ndan emeklilik kredisi alabilir ve öteki bankalara borçlanma kredisi talebi için başvuruda bulunabilirsiniz. Prim açıklarının kapanması için bu krediyi yeğleyen yurttaşlarımız SSK’ lılar için de bu kredilerin kullanılıp kullanılmayacağını merak etmektedir. Sizler için emeklilik kredisi veren 5 bankayı ve şartlarını araştırdık.

Emeklilik Kredisi Nedir?

Devletimizde 13 milyona yakın emekli var ve her geçen gün bu listeye bir yenisi daha ekleniyor. Yaş şartına takılanlar için hükumet kanadından gelen açıklamaya gore emeklilik yolu hemen hemen kapalı. Sadece prim borcu olanlar için devamlı olarak yeni düzenlemeler yapılıyor. Geçtiğimiz aylarda Bağ- Kur prim borcu olanlar için emeklilik bir hayal olmaktan çıkmıştı. Pozitif ayrımcılığa mahal vermeyelim sadece hanımefendiler için emekli olmak erkeklere gore daha kolay. Bunun sebebini ise şu şekilde açıklamak mümkün.

Hanımefendiler doğum borçlanması yaparak daha erken emekli olabiliyorlar. Eğer yaşa takılmıyorlarsa çocuk sayılarına gore borçlanabiliyorlar. Borçlanma her çocuk için 2 yıl yapılıyor. Ek olarak borçlanma durumu 3 çocuğa kadar mümkün kılınıyor. İki evladı olan anne 4 yıl borçlanarak emeklilik fırsatı elde ediyor. Doğal olarak borçlanmadan yararlanabilmek için doğum öncesi çalışıyor olmak ve doğumdan sonrasında herhangi bir halde prim ödemesi yapılmamış olması gerekiyor.

Adamların de borçlanma durumları söz mevzusu. Askerlik hizmetlerini er ya da yedek subay olarak tamamlayanlar bu süre zarfında sigortalarının ödenmemesi kaydı ile askerlik vazife süreleri kadar borçlanma yaparak emekli olabiliyorlar.

Emeklilik vakasında dönüm noktası olan tarih ise 1 Mayıs 2008. Bu tarihten sonrasında Emekli Sandığı emeklilerinde olmasa da SSK ve Bağ- Kur’ luların prim hesaplamalarına bazı farklılıklar getirilmiştir. Sigortası bu tarihten sonrasında başlayanlar 7200 prim günü ödeyerek 65 yaşlarında borçlanabilecektir. Borçlanma süresinde ise toplu bir karşılık ödemek gerekiyor. Nakit gereksinim duyan okurlarımız için ise önerimiz bankaların emeklilik kredilerine başvurmak. Bu krediler yolu ile toplu ödeme yaparak emekli olabilirsiniz. Sonrasında çektiğiniz kredi tutarı maaşınızdan kesilecektir.

Başvuruda bulunmak için gelir belgesi, kalan prim borçlarınızı gösteren evrak, kredi talep formu, kimlik belgesi ile banka şubelerine müracaat yapabilirsiniz. İşte emeklik kredisi alabileceğiniz bankalar…

Ziraat Bankası Bağ-Kur Emeklilik Kredisi

Prim borçları sebebi ile emekli olamayanlar Ziraat Bankası‘ ndan alacaklı emeklilik kredisi ile emekli olabilirler. Ziraat Bankası, Emek verme Bakanlığı ve Toplumsal Güvenlik Kurumu içinde imzalanan protokol neticesinde birikmiş borçları olanlar kredi çekerek artık emekli olabilecek. Kredi vadesi ise 60 ay doğrusu 5 yıl olacaktır.

Kampanyaya dahil olma koşulları;

 • SSK ve Bağ-Kur bedelleri için hizmet borçlanması yaparak yaşlılık aylığı bağlanacaklar
 • Bağ-Kur’ lulardan yaşlılık aylığı alacak olanlar
 • Gene Bağ-Kur kapsamında prim borcu olanlar kredi çekebilecektir.

Sadece bu kredi kampanyası bitmiştir. Hükumet tarafınca emeklilik yolu toplu ödeme yolu ile Bağ-Kur’ lular tarafınca açıklandığında güncel kampanyaya yer vereceğiz.

ziraat-bankası-bağkur-emekli-kredisi
Ziraat Bankası Emekli Kredisi

Kredi çektikten sonrasında bağlanacak olan maaş tutarlarınızı öğrenmek için bağlı bulunduğunuz Sosyal Güvenlik Kurumu il müdürlüklerinden detaylı informasyon alabilirsiniz. Birikmiş borcu olan banka müşterileri uygun faiz oranları ile sunulan bu krediden yararlanarak emekli olacaktır.

Bu krediden yararlananlar için banka tarafınca sunulmuş olan pek fazlaca avantaj bulunmaktadır. Yapılacak olan işlemler için herhangi bir işlem tutarı ödemeyecekler, 450 TL’ ye varan tutarlarda verilen promosyonlardan yararlanabilecekler ve hesap işletim tutarı ödemeyecekler. Banka tarafınca belirlenmiş olan limitlerde para çekebilecek ve uygun faiz oranları ile vadelerden yararlanabileceklerdir.

Borçlanma yapmak için kredi çekmeniz ihtiyaç duyulan tutarı Toplumsal Güvenlik Kurumu’ ndan öğrenebilirsiniz. Sadece bu kredi şu an itibari ile geçerli değildir. Hükumet tarafınca prim borcu olanların toplu ödeme yolu ile emekli olabilecekleri duyurulduğunda kredi yine etken olacaktır. Emekli maaşından kesilen ilaç kesintisini ya da öteki kesintileri bu bağlantıya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Denizbank Emekli Olmak İsteyenlere Hususi Kredi

Denizbank’ ta emekli olmak isteyen müşterilerinin hayallerinin gerçek olmasını elde eden bankalardan bir tanesidir. Kredinizi Denizbank’ tan almanız durumunda emeklilik primlerinizi ödeyerek derhal emekli olabilirsiniz. Üstelik banka derhal ödeme yapmanızı da istemiyor. Ödemeler 4 ay sonrasında başlıyor. Banka tarafınca müşterilerine avantajlı faiz oranları sunulmaktadır. 48 aya varan vadeler ile kefil ya da güvence göstermeden kredinizi çekebilirsiniz. 12 aylık vadede geçerli olan faiz oranı yüzde 2,99 olacaktır. Vade arttıkça faiz oranı da artmaktadır.

Kredi Başvurusu İçin Lüzumlu Olan Evraklar

 • Toplumsal Güvenlik Kurumu’ ndan alınacak olan prim borçlarınızı gösteren evrak
 • Gene bu kurumdan alacağınız gelir belgesi
 • Bankadan alınacak olan kredi müracaat formu
 • T.C. kimlik belgesinin aslı ve fotokopisi
 • İkametgah belgesi ya da son aya ilişik elektrik, su, doğalgaz ya da web faturası ile size en yakın Denizbank şubelerine kredi başvurusu yapabilirsiniz.,
denizbank-emekli-olmak-isteyenlere-özel-kredi
Denizbank Emeklilik Kredisi

Örnek kredi hesaplaması yapmak ve taksit tutarlarınızı öğrenmek için tıklayınız. Kasım ayında kredi çekerek ödemelerinizi Şubat ayında başlayabilirsiniz.

Bu bankalar haricinde emeklilik kredisi adı altında kredi veren herhangi bir banka bulunmamaktadır. Bu kredilerin bankaların verdiği emekli kredileri ile karıştırılmaması gerekmektedir. Emekli kredileri bankaların, kendi bankalarından maaş almaları şartı ile müşterilerine uygun faiz oranları ve vadelerde verdikleri kredileri ifade etmektedir. Emekliye 10 maaş kredi ve avans verilecek! Emekli olmak için bankaların verdiği gereksinim kredilerine başvurabilirsiniz.

Vakıfbank İhtiyaç Kredisi

Vakıfbank’ ın gereksinim kredilerinden yararlanarak de prim borçlarınızı ödeyebilirsiniz. Banka Taksitli İhtiyaç Kredisi kampanyası ile müşterilerinin yanında olmaya devam etmektedir. Kredi bir güvence karşılığında kullandırılmaktadır. Bir konut ya da taşıta sahipseniz bunu ipotek ettirerek kredi çekebilirsiniz. Yaşam sigortası yapılması zorunludur. 3 aylık ya da aylık ödeme seçenekleri ile kredinizi ödeyebilirsiniz. Vade ise maksimum 60 ay olmaktadır. Kredi kullanabilmeniz için tertipli bir gelire haiz olmanız gerekmektedir. Banka müracaat sonrasında hakkınızda soruşturma başlatacaktır. Eğer bu araştırma pozitif sonuçlanırsa kredi kullanabilirsiniz.

Müracaat için T.C. kimlik belgeniz ve gelir belgesi ile size en yakın Vakıfbank şubesine başvurunuz. Taksitli gereksinim kredisinin faiz oranı %1.53′ tür. İnternet üstünden kredi başvurusunda da bulunabilirsiniz.

vakıfbank-ihtiyaç-kredisi
Vakıfbank gereksinim kredisi

Şekerbank İhtiyaç Kredileri

Eğitim giderlerinden beyaz eşya alımlarına kadar her türlü gereksinim için kullanılabilecek bir kredi türüdür. 60 aya varan vadeler ile kredinizi kullanabilirsiniz. Prim borçlarınızı yatırmak için de bu krediden yararlanabilirsiniz. Kredi başvurusunda bulunmak fazlaca kolaydır. Kredi yazıp bir boşluk bırakarak T.C. kimlik numaranızı yazarak 1953‘ e kısa ileti gönderebilirsiniz. Ek olarak 0850 222 78 78 satın alan hizmetlerini arayarak da kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Bireysel gereksinim kredilerinin faiz oranları yüzde 2.47′ dir. Kredi hesaplaması yaparak örnek ödeme planı oluşturabilir ve web üstünden de kredi başvurusu yapabilirsiniz.

TEB İhtiyaç Kredisi

Finansman ihtiyaçlarının karşılanması amacı ile Türk Iktisat Bankası müşterilerinin yanında olmaktadır. Kredi başvurunuzun onaylanmasının arkasından 24 saat içinde kredinizi kullanabilirsiniz. Ek olarak kullanılacak olan kredinin faiz oranları sabittir. Sonrasında kredi faiz oranlarının yükselmesinden hiçbir şekilde etkilenmezsiniz. Prim borçlarınızı kurumda hesaplattırdıktan sonrasında Türk Iktisat Bankası’ na gelmiş olarak kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

TEB İhtiyaç Kredisi
TEB İhtiyaç Kredisi

Müracaat için lüzumlu olan evrakların sıralaması alttadır;

 • Özgür meslek çalışanları için bilanço ya da vergi levhası
 • Gelir belgesi
 • Kimlik fotokopisi

Banka yaptığınız kredi başvurusunu inceleyecek ve kredi geçmişinize bakılacaktır. Başvurunuzu kabul ya da red hakkı bankanındır. Ek olarak banka lüzumlu görmüş olduğu durumlarda kefil ya da güvence talebinde de bulunabilir.

Emekli olabilmek için sizde Ziraat Bankası ve Denizbank’ ın emeklilik kredilerini kullanabilir ya da öteki bankaların gereksinim kredilerinden yararlanabilirsiniz.

Loading…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir