EMEKLİLİK PRİM SORGULAMA

Sigortalı olarak çalışmakta olan bireyler belirli şartları sağladıkları takdirde emekli olabilmektedirler. Emekli olabilmeleri için belirli bigün sayısını doldurmaları, yaş şartını doldurmaları ve lüzumlu olan prim ödemelerini yapmaları gerekmektedir. Bizlere sunulan imkanlar dahilinde emeklilik prim sorgulama işleminizi web üstünden kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Yazımızın devamında sizlere emekli primi sorgulama işleminizi iyi mi yapmanız gerektiği hakkında bilgiler vereceğiz. Böylelikle işlemlerinizi süratli ve kolay bir halde yapabilirsiniz.

Emeklilik prim sorgulama işlemi şeklinde emekliliğiniz ile ilgili pek oldukça sorgulama işlemi kısa bir süre ilkin şifresiz olarak, sorgulama için lüzumlu detayları girerek SGK’nın sunmuş olduğu online hizmetlerden kabul edilen E-SGM sistemi üstünden yapılabilir durumdaydı. Fakat E-SGM sisteminin kaldırılması ile beraber halen hizmet vermeye devam eden ve bir çok kamu işlemlerini gerçekleştirebileceğiniz E-Devlet sistemi üstünden E-Devlet şifresi ile sorgulamalarınızı yapabilirsiniz. Oldukça rahat adımlar ile gerçekleştirebileceğiniz emeklilik prim sorgulama işlemi ile adınıza yatırılmış olan primlerin detaylı bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ek olarak bu sayede emekliliğiniz ile ilgili daha detaylı data edinebilirsiniz. Emeklilik için lüzumlu şartlardan en önemlisi olan prim ile ilgili yapacağınız sorgulama işlemleri ehemmiyet arz eder. Şu sebeple adına prim yatırılmadığı takdirde sigortanızın size sağlamış olduğu hizmetlerden yararlanmanız da sorun çıkabilir. Yazımızın devamında emeklilik prim sorgulama işleminizi iyi mi yapacağınızın bilgisini öğrenebilir ve bilgiler ışında işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

E-Devlet Şifresi İle Emeklilik Prim Sorgulama İşlemini Iyi mi Yapabiliriz?

E-Devlet sistemi üstünden meydana getirecek olduğunuz işlemleriniz için E-Devlet şifresine ihtiyacınız olacaktır. E-Devlet şifrenizi bilmiyorsanız eğer, PTT şubelerine giderek kimlik bilgilerinizle başvuruda bulunmanız gerekmektedir. E-Devlet şifresi başvurusu için 2 TL işlem tutarı ödemeniz gerekmektedir. Bu gerçekleştirdiklerinizden sonrasında E-Devlet şifrenizi öğrenebilir ve sistem üstünden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Emeklilik prim sorgulama işleminizi gerçekleştirebilmek içinse yazımızın sonunda sizlerle paylaşmış olduğumuz bağlantıya tıklamanız gerekmektedir. Bağlantı adresine, bağlı olduğunuz SSK şu demek oluyor ki 4A, BAĞ-KUR 4B ve Emekli Sandığı 4C kurumlarına gore tıklamanız gerekmektedir.

  • Oluşturulan ekranda ilk olarak ‘Kimliğimi Şimdi Doğrula’ butonuna tıklamanız gerekmektedir.
  • Sonrasında TC kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi girmeniz gerekmektedir.
  • Sisteme giriş yaptıktan sonrasında emeklilik prim sorgulama işlemlerinizi yapabilirsiniz.

E-Devlet Şifresi İle 4A Emeklilik Primi Sorgulama İşleminiz İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

E-Devlet Şifresi İle 4B Emeklilik Primi Sorgulama İşleminiz İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

E-Devlet Şifresi İle 4C Emeklilik Primi Sorgulama İşleminiz İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

tıkla sorunu sor

EMEKLİLİK PRİM SORGULAMA İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir