Emekliye En Yüksek Limitli Kredi Kartı Veren Bankalar

Emekliler de bazen kredi kartlarına gerekseme duymakta ve bunun için bankalara müracaat yapmaktadır. 20000 TL limitli bir kredi kartının hayalini hepimiz kurar. Sadece kredi kartı limitleri en fazla ne kadar olur diye merak edenlerin meraklarını gidermek için bu içinde ne olduğu hazırladık. Yüksek limitli kredi almak için bazı şartlar bulunmaktadır. Öğrenciye yüksek limitli kredi kartı veren bankalar olduğu benzer biçimde emekliler için de bu durum mümkündür. Yeni kredi kartı limit düzenlemesi ile bireysel kredi kartlarına bazı sınırlamalar gelmiştir. Ek olarak kredi kartlarının ortak limitleri de olmaktadır. Emeklilere yüksek limitli kredi kartı veren bankalar mevzusunda yaptığımız araştırmalar sonucu edindiğimiz detayları sizlerle paylaşacağız.

20000 TL Limitli Kredi Kartı

20 bin TL benzer biçimde bir limite haiz kredi kartı hepimiz olsun ister. Sadece kredi kartı verirken bankaların dikkat etmiş olduğu bazı kıstaslar vardır. Yüksek limitli kredi kartları genel olarak işletmeler için verilen ticari doğrusu business kartlar olmaktadır. Yeni meydana getirilen kredi kartı limit düzenlemesi ise bireysel kredi kartlarının limitleri gelir durumuna nazaran belirlenmekte olup aylık gelirin 2 katı olarak belirlenmektedir. Oldukça yüksek limitli kredi kartları ise ünlüler, iş adamları benzer biçimde tanınmış kişilere verilmektedir. Ünlülere verilen bu kredi kartları bankanın reklamını yapmaları amacı ile sunulmaktadır. Esnafa yüksek limitli kredi kartı adlı içeriğimizden data aşabilirsiniz.

20000 TL Limitli Kredi Kartı
20000 TL Limitli Kredi Kartı

10 bin TL, 20 bin TL limitli kredi kartı yok değildir. Sadece hedef kitlemiz emekliler olduğundan bu limitte bir kredi kartı bulmak oldukça zor olmaktadır. Ek gelirleri olan banka müşterileri bu gelirleri bankaya sunarak yüksek limitli kredi kartı alabilirler. Ek geliri olmayan ve yalnızca emekli maaşına haiz olan banka müşterileri için ise gelirlerinin yalnızda iki katı kadar limitli kredi kartı alabilirler. Maaşa göre kredi kartı limitlerini inceleyebilirsiniz.

Kredi Kartı Limiti En Fazla Ne Kadar Olur?

Aslına bakılırsa toplulumuzda yanlış bir idrak söz mevzusudur. Yüksek limitli kredi kartlarını sanki bankalar pazarlıyormuş benzer biçimde bir durum vardır. Sadece bu idrak doğru değildir. Şundan dolayı kredi kartları limitlerinin belirlenmesi hususu tamamen banka müşterileri ile ilgili bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. BDDK tarafınca meydana getirilen düzenleme ile beraber kredi kartı limitleri müracaat yaptığınız ilk yıl, aylık gelirin 2 katı olmakla beraber ikinci yıl ise bu limit aylık gelirin 4 katı olmaktadır. Bu düzenleme sabittir. Fakat emekli maaşları standart olmadığından dolayı banka müşterilerinin kredi kartı limitleri de birbirinden değişik olacaktır. Emeklilik kredisi veren bankalar hakkında data alarak finansman ihtiyacınız olan şeylerin karşılanması amacı ile bu bankalardan kredi çekebilirsiniz.

Mesela emekli maaşı 2 bin TL olan bir banka müşterisi emekli maaşı almış olduğu bankaya kredi kartı başvurusu yapmış olsun. Bu durumda kredi kartı limiti 4 bin TL olacaktır. İkinci yıl ise talep etmesi durumunda kredi kartı limiti artırılabilmektedir. Fakat müşterinin bu şekilde bir talebi bulunmuyor ise kredi kartı limiti banka tarafınca otomatikman artırılamamaktadır. Emeklilerin kredi kartı alırken en büyük avantajları tertipli gelire haiz olan kişiler olmalarından meydana gelmektedir. 

Kredi Kartı Limiti En Fazla Ne Kadar Olur?
Kredi Kartı Limiti En Fazla Ne Kadar Olur?

Mesela öğrenciler tertipli gelire haiz olmayan kişiler olduklarından dolayı kredi kartı limitleri maksimum 1000 TL olacaktır. Sadece emekliler bankaya tertipli gelir sunabildiklerinden dolayı kredi kartı limitleri de maaş durumlarına nazaran belirlenecektir. Eğer maaşlarında ipotek var ise, ya da herhangi bir kredi borcundan dolayı kredi taksiti ödemek durumunda kalıyorlarsa limit bu durumlara nazaran değişim arz edebilmektedir. Emekli maaşının kaç katı kredi alabilir bağlantısından limitler ile ilgili detaylı data alabilirsiniz.

Yüksek Limitli Kredi Kartı Almak

Bankaların müşterilerinin kredi kartı başvurularını incelerken dikkat ettikleri kriterler bulunmaktadır. Bu kriterlerin başlangıcında yaş sınırı gelmektedir. Reşit olmanın yanı sıra emekli müşterileri için de bankalar tarafınca belirlenmiş yaş şartları vardır. Mesela Vakıfbank 80 yaşın üstündeki müşterilerinin kredi kartı başvurularını reddedecektir. Bunun yanı sıra dikkat edilecek olan öteki husus kredi skoru olmaktadır. Kredi notu ile ne alakası var canım, sanki kredi mi alıyorum demeyin. Yalnız kredilerin değil kredi kartlarının da kredi notuna tesir etmiş olduğu malum gerçekler arasındadır. Şundan dolayı aslına bakarsanız kredi notu demek 5 senelik bankacılık geçmişiniz anlamına gelecektir. Daha evvel kullandığınız kredi kartlarınız var ise, ekstrelerinizi tertipli olarak ödeyip ödemediğiniz de kredi kartı başvurunuzu etkileyecek olan temel sebepler içinde yer almıştır.

Kredi kartı başvurunuzun pozitif neticelenmesi için dikkat edilecek olan öteki husus ise bankalara tertipli gelir sunmanız olacaktır. Emekli müşterilerin bu durumda herhangi bir engelleri yoktur. Şundan dolayı maaşlarını tertipli aldıklarından dolayı rahatça kredi kartı alabilirler. Sadece bir de belgenebilir ek gelir diye bir ifade vardır. Buna açıklık getirmek gerekiyor. Bazı emeklilerimizin maaş haricinde ek gelirleri bulunmaktadır. Bu gelirler içinde kira, bir şirket ortaklığından elde edilmiş gelir örnek gösterilebilir. Yüksek limitli kredi kartı almak isteyen emeklilerimiz bu hususa dikkat etmelidir.

Mesela kiracınız var ise, kira kontratı ile bankaya giderek ek gelirinizi belgeleyebilir ve kredi kartı limitinizin yükselmesi talebinde bulunabilirsiniz. Mesela 2500 TL emekli maaşı alıyorsunuz. 1000 TL’ de kira geliriniz var. Doğrusu aylık toplam geliriniz 3500 TL. Gelirinizin iki katı tutarında kredi kartı limitiniz olacağından dolayı toplam kredi kartı limitiniz 7000 TL olacaktır. Burada dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan nokta gelirin tertipli olarak sunulması gerekmektedir. Mesela ilk ay kira geliri geldi. Sadece hemen sonra kiracınızı çıkardınız ve Almanya’ dan oğlunuz geldi. 🙂 Kira geliri ortadan kalkacağı için kredi kartı limitiniz de düşecektir.

Kredi Kartı Ortak Limit Sorgulama

Kredi kartı ortak limiti haiz olduğunuz tüm kartlar için belirlenmiş olan limit anlamına gelmektedir. Birden oldukça bankaya kredi kartı başvurusu yapabileceğiniz benzer biçimde aynı bankadan ikinci kredi kartını da talep edebilirsiniz. Aynı bankadan  kredi kartı adlı içeriğimizden bu mevzu ile ilgili detaylı data alabilirsiniz. Bunun yanı sıra mesela A bankasından x ve y kredi kartlarını aldınız. Kullanabileceğiniz toplam limit 10 bin TL oldu. X kartınızın limiti 8 bin TL ise ortak limit vakasından dolayı Y kartınızın limit sadece 2 bin TL olabilecektir. Doğrusu haiz olduğunuz tüm kredi kartlarının limit toplamları haiz olduğunuz toplam limiti geçemeyecektir.

Emekliye En Yüksek Limitli Kredi Kartı Veren Bankalar

Emekli bonus kart bir tek yurt içinde değil yurt haricinde da kullanılmaktadır. Kartınız ile taksitli ön ödeme da çekebilirsiniz. Ek olarak kartınız ile üye işyerlerinden yapacağınız alışverişlerden bonus kazanırsınız. 1 bonus 1 TL değerinde olmaktadır. Biriken puanlarınız ile parasız alışveriş de yapabilirsiniz. Denizbank Emekli Bonus kredi kartı ile ilgili detaylı data alabilir ve kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz.

Card Finans Emekli Kredi Kartı

Müşterilerine çeşitli kampanyalar ile kredi kartı sunan bankalar içinde QNB Finansbank da yer almıştır. Eczane ve market harcamalarınızda indirim kazanabilirsiniz. Emekli kredi kartının kart aidatı 33 TL olmaktadır. Sadece otomatik ödeme talimatı vermeniz halinde sizden kart aidatı talep edilmeyecektir. Kart ile ilgili detaylı data almak ve başvuruda bulunmak için tıklayınız.

Card Finans Emekli
Card Finans Emekli

Emeklilerin yüksek limitli kredi kartı almaları için bankalara belgelenebilir gelir sunmaları gerekiyor. Ek olarak yapılacak olan tertipli ödemeler ile beraber kart limitleri artırılabiliyor. Saydığımız bankalardan kredi kartı başvurularınızı yapabilir ve bu kartların avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Loading…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir