Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2021

Devletimizde emekli vatandaşımızın ve dolayısıyla emekli maaşı alan yurttaşlarımızın sayısı {hiç de} azımsanacak kadar değildir. Bilhassa eski kanundaki sıkıntılar sebebiyle 37 – 38 yaşlarında emekli insanoğlu bulunduğunu da düşünürsek durumu daha iyi kavrayabiliriz. Sayının oldukça olması ile beraber burada dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan; emeklilerin bankalar için ne kadar mühim bir satın alan portföyü olduğudur. Maalesef bu yeni anlaşılmakta ve bu gücün kullanılması, bankalarla pazarlıkların edilmesi son dönemde hayata geçirilmiştir.

Emekliye Faizsiz Kredi

Emeklilerin maaşlarını bankalarına geçirme edebilmek için bankalar tarafınca birçok kampanyalar düzenlenmiş olup, ortadaki pastanın büyüklüğü düşündüğünde, hemen hemen hak edilmiş olduğu kadar bankalardan istifade edilememekte, bundan dolayı emeklilerle ilgili bu biçim kampanyaların devam etmesi gerekmektedir. Emeklilerin bankalardan daha oldukça istifade edebilmesi için; emeklilere faizsiz kredi veren bankalar 2021 yılı için çalışmalara başlanmıştır. Bu yazımızda mevzuyu enine boyuna irdeleyip, sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.

Emek verme ve Toplumsal Güvenlik Bakanlığı ile bankalar içinde emekliler ve emekli maaşları ile ilgili meydana getirilen pazarlıklar hız kesmeden devam etmektedir. Ortada oldukça ciddi meblağlar döndüğü için bankalar bu fırsatı kaçırmak istememekte, Bakanlıkta elinin kuvvetli bulunduğunu bilmiş olduğu için emekliler için tabiri caizse ne koparabilirse bankalardan talep etmektedir. Bilhassa son dönemde iyi şekle girmeye süregelen bu mevzuda atılan adımlara baktığımızda; emekli maaşı için promosyon ödemesi, emekli maaşı alanlara nakit ön ödeme ödemesi ve emekli maaşı alanlar için faizsiz kredi imkanları bulunduğunu görmekteyiz.

Emekliye Maaşın 10 Katı Kredi

İlk olarak emeklilere faizsiz kredi veren bankalar 2021 yılı itibariyle kamu bankaları olacaktır. Bunlar bildiğimiz suretiyle T.C. Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halk Bankası olacaktır. Meydana getirilen çalışmalara bakılırsa emeklilere faizsiz kredi sistemi; emekli maaşı alan vatandaşın maaşının 10 katına kadar kredi çekme imkanı verecek, bu krediyi de oldukça uzun olmayan olmayacak şekilde vadeli olarak geri ödeme imkanı elde edecektir. Doğal ki her ne kadar ilk etapta kamu bankalar tarafınca bu krediler verilecek olsa da; hususi bankalar da bu duruma kayıtsız kalmayacak, onlar da emekli maaşı alan müşterilerinin sayılarını çoğaltmak adına bu kampanyalara iştirak edeceklerdir.

Emekliye Faizsiz Kredi

Emeklilere faizsiz kredi uygulamasına benzer bu bir emek verme da emeklilere nakit ön ödeme çalışmasıdır. Bu çalışmaya bakılırsa de; emekli maaşlarının 3 katına kadar nakit ön ödeme alabilecek olan emekliler; bu avansın geri ödemesini de 12 ay ya da 36 aylık vadelerde geri ödeyebilecektir.

Meydana getirilen bu çalışmalarla beraber emeklilere promosyon ödemesine ilişkin emek harcamalar da devam etmektedir. Özetlemek gerekirse bu mevzu hakkında birkaç data paylaşacak olursak; emekli maaşı alan vatandaşın, banka ile yapacağı 3 senelik bir antak kalma (maaşını bu bankadan alacağına dair taahhüt vererek) sonrasında bankadan senelik olarak 800 – 900 TL civarında bir promosyon alacağıdır. Bu promosyon ödemesi taksitli olarak ta ödenebileceği benzer biçimde tek seferde de ödenebilecektir.

Bundan önceki yazımız olan Ziraat Bankası 180 Ay Vadeli Konut Kredisi %0,99 başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir