En Düşük Faizle Kredi Arayışında Olanların İşine Yarayacak 10 Önemli Tavsiye

En küçük nakit ihtiyacımızda kredi ve kredi kartı başvurusu için derhal bankalara koşmaya süregelen bir cemiyet olmamızla beraber; faiz oranları, geri ödemeler, harcamalar, vs. şeklinde kalemlerin hesabı mevzusunda tamamımız master yaptık sayılır.

Sadece gene de bu mevzu ile ilgili olarak bu yazımızda sizlere faydası olacağına inandığımız; en düşük faizle kredi arayışında olanların işine yarayacak 10 önemli tavsiyede bulunacağız.

Enuygun.com dan araştırma yapın

Bankaların faiz oranları ve bu tarz şeyleri karşılaştırılmasının yapılabildiği sitelerin sayısı her geçen gün artarken; uzun süredir bu mevzuyla meşgul olan enuygun.com üstünden bankaların kredi ürünleri ile ilgili detaylı bir halde karşılaştırma yapabilir ve cebinize en uygun krediyi bulabilirsiniz.

Hesapkurdu.com dan araştırma yapın

Karşılaştırma siteleri arasından en oldukça saygınlık gören ve işini en iyi meydana getiren sitelerden birisi olan hesapkurdu.com yardımıyla 20 bankanın güncel kredi kampanyalarına, faiz oranlarına bir tıkla ulaşabilirsiniz. Kredi çekmeden ilkin hesapkurdu.com a bakmanızı tavsiye ederiz.

Bigpara.com dan araştırma yapın

Özgürlük tarafınca hayata geçirilen Bigpara.com; son dönemde kullanıcılarına bankalar arası kredilerle ilgili olarak benzetme yapma imkanı da sağlamaktadır. Bigpara.com daki verilerin de her daim güncel tutulduğunu ihmal etmeyin ve kredi çekmeden ilkin bir göz atın.

Bankaların resmi web sitelerini güncel olarak takip edin

Her ne kadar bankaların kredileri ile ilgili birçok karşılaştırma sitesi de bulunsa; siz gene de karar aşamasında bankaların resmi web sitelerine girerek; herhangi bir sürprizle karşılaşmamak için kredi hesaplama araçlarını kullanın.

Dönemsel Kredi Kampanyalarını Değerlendirin

Bankaların web siteleri üstünden kredi faiz oranlarına göz atarken; bankalar tarafınca düzenlenen dönemsel kredi kampanyalarını da takibe almanızda yarar var. Her an uygun cebinize uygun bir kredi kampanyası ile karşılaşabilirsiniz.

Yaşam Sigortası Yaptırın

Kredi kullanırken yaşam sigortası yapmanız halinde genel anlamda bankanız tarafınca daha uygun faiz oranı uygulanacaktır. Yaşam sigortası kullanılması mecburi olmayan kredi oranlarının faiz oranları genel anlamda daha yüksek olacaktır. Daha açık bir tabirle banka bizi yaşam sigortası yaptırmaya bir halde razı etmektedir.

Faiz Oranları İle Beraber Harcamaları ve Öteki Giderleri Araştırın

Kredi çekerken meydana getirilen en büyük hatalardan birisi ise; yalnız kredinin faiz oranına adapte olmaktır. Bu tamamen yanlıştır. Şundan dolayı bazı kredilerin faiz oranı düşük olmasına karşın; eklenen harcamalar, sigorta ürünleri, vs. ile daha külfetli hale gelmektedir.

Seçiminizi Faiz Oranına Gore Değil Toplam Geri Ödeme Miktarın Gore Yapın

Kredi kullanmaya kati olarak karar verdiğinizde; seçiminizi yapmadan ilkin faiz oranının yerine toplam geri ödeme miktarına kanalize olun. Şundan dolayı bazı ek harcamalarla beraber düşük faiz oranı olan kredinin toplam geri ödemesi kimi vakit daha yüksek çıkabilmektedir. Bu hususa da muhakkak dikkat edin.

Bir tek Bilindik Bankaları Değil Tüm Bankaları Araştırın

Genel anlamda tüketicilerin malum bankaları tercih etmiş olduğu biliniyor. Sadece adı duyulmayan daha birçok banka bulunmaktadır. Bu bankalar tarafınca bazı kredi ürünleri için kimi vakit daha uygun faiz oranları sunulmaktadır. Onun kredi çekmeden ilkin tüm bankaların faiz oranlarına göz atmak daha mantıklı olacaktır.

Müşterisi Olduğunuz Bankanızı Değerlendirin

Müşterisi olduğunuz ve uzun süredir çalıştığınız bankanız var ise; bazı hususi faiz oranlarından yararlanabilirsiniz. Hatta bankadaki yatırımınızın miktarı büyükse kredi faiz oranı mevzusunda pazarlık bile yapabilirsiniz. Ihmal etmeyin para daima son sözü söyler.!

Bundan önceki yazımız olan Ziraat Bankası 180 Ay Vadeli Konut Kredisi %0,99 başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir