En Düşük Faizli Eğitim Kredisi Veren 5 Banka 2021-2021

Öğrencilerin eğitim masraflarının karşılanması amacı ile bankalar tarafınca kredi verilmektedir. Bu krediler gerekseme kredisi formatında düşünülebilir. Vakıfbank, Yapı Kredi, İş Bankası, Denizbank şeklinde bankalar öğrencilere finansman sunmaktadır. Öğretim kredilerinin yanı sıra, öğrenciye kredi kartı veren banka şubeleri de bulunmaktadır. Bu kredilere başvurarak veliler evlatlarının, öğrenciler ise eğitim harcamaları için gerekseme duydukları finansmanı sağlayabilirler. 2021 ve 2021 eğitim öğretim yılı için en düşük faizli eğitim kredisi veren banka şubelerini sizler için araştırdık.

Öğrenciye İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Öğrencilik uzun bir serüvendir. Ömrümüzün en güzel yılları okulda geçer. Eğitim görmek masraflı bir iştir. Aileler bütçeleri doğrultusunda her ne kadar çocuklarına iyi imkanlar sunmak isteseler de günümüz şartlarında yaşam pahalılığından dolayı bu oldukca mümkün olmamaktadır. Asgari ücretin zam alarak 2000 TL olduğu bir dönemde kirada oturan, satmaca ödemek zorunda kalan ve fazladan pek oldukca gideri olan aileler çocuklarını okutabilmek ve onlara güzel bir gelecek sunabilmek adı var güçleri ile iş yapmaktadır. Öğrenciler devlet, hususi kuruluşlar ya da şahıslar tarafınca verilen burslar neticesinde eğitim görse de harcamalar için bu tutarlar kafi olmamaktadır.

Öğrenciye İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar
Öğrenciye İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Mesela üniversiteye giden bir öğrenciyi baz alalım. Bir tek okul için değil, yurt, ulaşım şeklinde pek oldukca harcama çıkacaktır. Bu masrafların karşılanması için gerek duyulan finansman bankalar tarafınca sağlanmaktadır. Bankaların gerekseme kredisi statüsünde olan eğitim kredileri ile öğrencilerin eğitim harcamaları karşılanmak ve ailelere destek olunmaktadır. Bu krediler öğrenciler tarafınca bizzat talep edilebileceği şeklinde bankalar tarafınca aranan şartlara haiz olmayanların kredi başvurularının velileri tarafınca yapılması gerekmektedir. Bu kredilerin vadesi genel anlamda 36 ay olmakla beraber, bazı bankalar tarafınca daha kolay ödeme koşullarının sağlanması amacı ile 60 aya varan vadeler de sunulmaktadır. Bazı bankalar faizsiz eğitim kredisi veriyor. Bu bankalardan kredi alarak da eğitim giderlerinizi karşlayabilirsiniz.

Talebe Kredisi Almak İçin Lüzumlu Şartlar

İlkokuldan üniversiteye, hatta doktoraya kadar pek oldukca talebe tarafınca finansmana gerekseme duyuluyor. Bankalar tarafınca kredi sunulmasına sunuluyor. Sadece bu krediler belirli şartlar dahilinde veriliyor. Öğrenciler tertipli gelire haiz olmayan kişiler olduklarından dolayı bankalar tarafınca kredi taleplerinin raddedilmesi ihtimaller içinde olmaktadır. Bankaların talebe kredisi için temel şartları aşağıdaki gibidir;

  • 18 yaşını doldurmak. Hangi kredi ürününe başvurursanız başvurun bankalar tarafınca ilk koşul reşit olmanızdır.
  • Etken olarak tahsil görüyor olmanız gerekiyor. Verilen bu kredilerden açıköğretim öğrencilere faydalanamıyor.
  • Tertipli gelire haiz olmanız gerekiyor. Bankaların kredi vermeleri için temel koşul kredi talebinde bulunan kişilerin belgelenebilir gelire haiz olmalarıdır.
  • Bankalar talebe kredilerine yaşam sigortası yaparlar. Bunun yanı sıra kefil ya da güvence talebinde de bulunabilirler.
  • Kredi başvurusunda bulunacak olan kişinin kredi skorunun yüksek olması gerekmektedir. Kredi notu düşük olanların kredi başvuruları reddedilmektedir.

Bu şartları taşıyan öğrenciler kredi başvurusunda bulunacağı şeklinde, talebe velileri, vasileri ya da öğrencilerin eğitimlerini üstlenenler de bu kredilerden yararlanabilir.

Eğitim Kredisi Başvurusu İçin Lüzumlu Evraklar

Bankalar tarafınca verilecek olan eğitim kredisi başvurusunda bulunmak için lüzumlu olan bir ekip evraklar vardır. Bu evrakların bankaya teslim edilmesi durumunda kredilendirme süreciniz başlamış olacak ve lüzumlu şartları taşıyor olmanıza karar verildikten sonrasında kredi alabileceksiniz.

Eğitim Kredisi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar
Eğitim Kredisi Başvurusu İçin Lüzumlu Evraklar
  1. T.C. kimlik belgesi ya da bu belge yerine geçecek olan sürücü belgesi, geçişlik
  2. Banka şubesinden alınacak olan kredi talep formu
  3. Öğrencinin etken olarak eğitim gördüğünü kanıtlar nitelikteki belge
  4. Gelir belgesi (talebe sürekli olarak çalışıyorsa bu belgeyi sunar. Veliler ise maaş bordrosu sunacaktır.)
  5. Kredinin ne için talep edilmiş olduğu (mesela hususi okul tutarı için ise okuldan satmaca talep edilecek ve bu satmaca karşılığında kredi verilmesi mümkün olacaktır.)

Bankalar bu evraklar haricinde sizden herhangi bir evrak talep edebileceği şeklinde, kefil getirmenizi ya da güvence göstermenizi de talep edebilirler.

Halkbank Eğitim Kredisi

Halkbank eğitim ve öğretim kredisi veriyor. 2021 yılı itibari ile en düşük faizli eğitim kredisi sunan bankaların başlangıcında doğal olarak ki devlet bankaları gelmektedir. Halkbank en düşük faizli gerekseme kredisini sunan bankaların başlangıcında geliyor. 36 ay vadelerle kredi sunan banka 50 bin TL’ ye kadar öğrencilerin finansman gereksinimlerini karşılamaktadır. Bu meblağ da öteki bankalara nazaran oldukça yüksek olmaktadır. Banka kredi tahsis ücretli ve kredi tahsis ücretsiz bir şekilde kredi vermektedir. Faiz oranları bu duruma nazaran değişkenlik göstermektedir.

Tahsis ücretli olarak verilen kredilerin faiz oranları yüzde 2,01 olurken, tahsis parasız kredilerin faiz oranları yüzde 2,06 olmaktadır. Ziraat Bankası’ nın kredisinin faiz oranı ise %2,09′ dur. Üstelik ilk 2 ay kredi taksitlerinizi de erteleyebilirsiniz. Kredi bilgileri ile ilgili data almak için tıklayınız. Kredi başvurusu banka şubelerine yapılmakta olup isterseniz Halkbank’ ın öğrenciler için tasarladığı kredi kartı olan Bank 24 Jet’ de müracaat yapabilirsiniz.

Halkbank Eğitim Kredisi
Halkbank Eğitim Kredisi

Denizbank Eğitim Kredisi

Eğitim kredisi almak için en ideal bankalardan bir tanesi de Denizbank’ tır. Denizbank 60 aya varan vadeler ile eğitim kredisi vermektedir. Kredi başvuruları banka şubeleri aracılığı ile kabul edilmektedir. Hususi kurs ücretleri, hususi okul, üniversite şeklinde eğitim giderleriniz için Denizbank’ ın eğitim kredilerinden yararlanabilirsiniz. Müracaat için talebe belgesi, ikametgah, T.C. kimlik belgesi ya da gelir belgesi sunulması gerekmektedir. Denizbank eğitim kredisi ve kredi kartı adlı içeriğimizden öğrencilerin kullanabileceği kredi kartları ile ilgili data alabilirsiniz.

Gelir belgesi sunamayacak olan öğrencilerin velileri tarafınca kredi başvuruları yapılabilecektir.

Kredi Tutarı Vade Faiz Oranı Aylık Taksit  Kredi Tahsis Tutarı 
10.000 12 2,65 1.015,45 50 TL
10.000 24 2,75 609,72 50 TL
10.000 36 2,75 478,77 50 TL
10.000 48 2,75 417,97 50 TL
10.000 60 2,75 384,86 50 TL

60 ay vadeli olarak kredi çekmeniz durumunda aylık taksit tutarı 384,86 TL olacaktır. Vadeyi 12 ay tutmanız durumunda ise aylık taksit tutarı 1.015,45 TL olacaktır. Vadeleri kısa tutmanız kredinin toplam maliyeti açısından oldukça mühim olmaktadır.

Ziraat Bankası Eğitim Kredisi

Ziraat Bankası tarafınca verilen eğitim kredilerinin de faiz oranları oldukça uygundur. Kredi vadesi en fazla 36 ay olmakla beraber bankanın müşterilerine sunmuş olduğu faiz oranı %2,09‘ dur. Kredi vadeli olarak kullandırılabileceği şeklinde mevduat hesabı olarak da kullandırılmaktadır. Kredi vadesi süresince kredi sahibine haya sigortası yapılması mecburi olmaktadır. Banka kredi için kefil ya da güvence talep edebilmektedir. Kullandırılacak olan kredi öğrencilere, kurs görmekte olanlara, bunların velilerine ve eğitim harcamalarını üstüne alan herhangi bir kişiye kullandırılmaktadır.

Eğer kredi talebinde bulunan öğrencinin tertipli geliri var ise bankaya bu geliri belgeleyerek de kredi başvurusunda bulunabilir. Kredi başvurusu lüzumlu belgeler ile Ziraat Bankası şubelerine yapılacaktır. Kredi, bireysel gerekseme kredisi türünde kullandırılmaktadır. Ziraat Bankası öğrencilere eğitim kredisi adlı içeriğimizden kredi ve Ziraat Bankası Genç Kart ile ilgili data alabilirsiniz.

İş Bankası Eğitim Kredisi

Eğitim kredisi alabileceğiniz bankalardan bir tanesi de eğitim kredisidir. Eğitim harcamaları öğrencilerin ailelerine büyük yük olmaktadır. Bu amaçla banka tarafınca geliştirilmiş olan eğitim kredisini kullanabilirsiniz. Kredi başvuruları banka şubeleri tarafınca kabul edilmektedir. Öğrencilerin üniversite, hususi okul ve kurs şeklinde masraflarının karşılanması amacı ile bu kredileri kullanabilirsiniz.

Okul ücretini gösteren belge ya da talebe kayıt belgesi ile krediyi nakit olarak alabilirsiniz. Gelir belgesi de sunulacağından dolayı, tertipli geliri olmayan öğrencilerin kredi başvuruları velileri tarafınca yapılabilmektedir. Kredinin faiz oranı %3 civarındadır. 36 ay vadeli olarak kredinizi kullanabilirsiniz. Banka tarafınca ek belge, kefil ya da güvence talep edilebilir.

Fibabanka Eğitim Kredisi

Eğitim kredisi alabileceğiniz bankalardan bir tanesi de Fibabanka‘ dır. Aylık faiz oranları ile kredi veren banka müşterilerine diledikleri vade kadar finansman sunmaktadır. Üstelik kredi başvurusunda bulunmak için banka şubelerine gitmenize gerek kalmamıştır. Tek bir sms ile kredi talebinde bulunabilirsiniz. OKUL yazıp bir  boşluk bırakarak T.C. kimlik numaranızı yazarak 3422′ ye kısa bildiri gönderebilirsiniz.

2021 ve 2021 eğitim yılı için öğrencilerin eğitim harcamaları için gerekseme duyacakları finansmanı bu bankalardan alacağınız krediler yardımı ile sağlayabilirsiniz. Ek olarak Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafınca verilen burs ve eğitim kredilerine de başvurabilirsiniz. Hususi firmalar, firmalar, holdingler, iş adamları ve sivil cemiyet kuruluşları tarafınca verilen burslardan da yararlanabilirsiniz. Yüksek limitlerde kredi talebinde bulunanlar nerede ise aynı faiz oranlarına haiz bireysel gerekseme kredilerine de müracaat yapabilirler.

Loading…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir