En Fazla Faizi Hangi Banka Veriyor?

En Yüksek Faiz Veren Bankalar

Paranızı mevduat hesabınıza yatırarak faiz ile kazanç elde etmek istiyorsanız soracağınız sual emsalsiz en yüksek faizi veren banka hangisi? olacaktır. E-mevduat, vadeli mevduat, klasik mevduat hesabına en oldukca faiz oranını veren bankalar, en oldukca faiz veren bankalar şeklinde konulardan bahsedeceğiz. Herhangi bir riske girmeden parasını değerlendirmek ya da biriktirmek isteyenlerin tercih etmiş olduğu bir yatırım aracıdır. Hisse senedi alımı şeklinde riski yüksek olan yatırımlarda kar marjı yüksek olmasına karşın, vadeli mevduat hesapları herhangi bir risk teşkil etmediği için kar marjları da düşüktür. Sadece bankaların dönemsel olarak uyguladıkları kampanyalara dâhil olarak yüksek faizlerle getiri elde edebilirsiniz.

Bildiğimiz şeklinde, bankaların tümü belirli vadeler ile nakit parasını değerlendirmek isteyenler için çeşitli faiz oranları ile para kazandırmaktadır. Bankaların büyük kısmı, piyasa koşullarını takip ederek, parasını riske girmeksizin değerlendirmek isteyenlere, yatırım yapmaktan kaçınanlara faiz vermeye devam etmektedirler. Bu kapsamda bir oldukca banka, yatırımcıyı bankasına çekmek amacıyla, giriş faizi, Sefalar getirdin faizi, ilk faiz birikimi şeklinde adlar altında, müşteriyi bankaya çekmek ve parasının banka da değerlendirilmesini sağlamak amacıyla yüksek oranlarda faiz vermektedirler. Sadece verilmekte olan bu faizler, ilerleyen aylarda, yarı yarıya hatta daha alt seviyeleri düşmüş olduğu görülmektedir. Doğal olarak bu durumuna tek etken, bankaların bu tutumu haricinde, piyasa koşulları da gösterilebilmektedir.

Mühim!  Fibabanka Kiraz Hesap Faiz Oranı %21

Banka Faiz Oranları Karşılaştırma

Birçoğumuz dönem dönem toplu paraya gerekseme duyarız. Eğer çevremizde bizlere gerekseme duyduğumuz parayı borç verebilecek birileri yoksa bu durumda ilk başvuracağımız yol banka kredisi kullanmaktır. Birçok banka dönemsel kampanyalarla uygun faizle kredi imkanı sunmaktadır. Aylık ödeyebileceğimiz tutarı belirledikten sonrasında ihtiyacımız olan kredi miktarına uygun taksit miktarıyla kredi kullanmamız mümkündür. Eğer kredi notumuz yüksekse herhangi bir bankadan oldukca kısa sürede işlemleri yerine getirerek kredi kullanabiliriz. Hangi bankadan kredi kullanacağımızı belirlemek için bankaların sunmuş olduğu kredi fırsatlarını karşılaştırmamız ve bu doğrultuda bütçemize en uygun krediyi sunan bankayı tespit etmemiz gerekmektedir. Bazı bankalar düşük faiz oranı sunarken bazı bankalar daha azca dosya harcaması almaktadır.

Banka faiz oranlarını karşılaştırmak için izleyeceğimiz iki yöntem bulunmaktadır. Birincisi tek tek bankaların internet sayfalarına girerek kullanacağımız kredilere ilişkin notlar alıp sonrasında bu notlar üstünden karşılaştırma yapmaktır. İkinci ve daha kolay olan yöntem ise web üstünden bu karşılaştırmaları bizim yerimize meydana getiren sitelerdir. Bu web sitelerine girerek kullanmak istediğimiz kredi miktarını ve vade sayısını seçmek suretiyle bizlere en uygun kredilerin site tarafınca kıyaslanması ve bizlere en uygun kredi seçeneklerinin gösterilmesi mümkündür. İnternet üstünden bu hizmeti sunan çokça site bulunmaktadır. Bu yöntem hem zahmetsiz hem de güncel olması sebebiyle banka şubesine gittiğimizde herhangi bir sürprizle karşılaşmamamız sebebiyle tercih edilmelidir.

ING e-Turuncu Hesap

ING bankasının bu uygulamasında ilk 60 gün süresince %23,50 hoş geldin faiz kampanyası mevcuttur. Vade süresince istediğiniz zaman paranızı çekip istediğiniz zaman para ekleyebilirsiniz. Örnek verecek olursak 50.000 TL’lik bir birikiminiz var ise 31 günlük faiz uygulamasıyla aylık 855 TL’lik bir kazancınız olacaktır. ING vadeli hesaba nazaran oldukca daha çok artısı vardır.

Akbank Direkt Özgür Hesap

%20 tanışma faizi kampanyasında yüksek bir oranda getiri vardır. Averaj 50.000 TL’lik bir yatırımınız var ise bunu 31 gün vade yapmış olursanız net kazancınız aylık 727 TL olacaktır. Hem de öteki bankalardaki şeklinde paranızı çekebilmek için vade sonunu beklemek zorunda kalmıyorsunuz, istediğiniz süre para ekleme ya da para çekme işlemi yapabilirsiniz. Fakat bu %20’lik faiz oranı 30 gün süresince geçerlidir 90 günün sonunda sıralama faiz oranlarından yararlandırılırsınız. 

Güvence Bankası E-Vadeli

Güvence bankasının bu kampanyasında % 18 oranında hoş geldin faizi bulunmaktadır. Sadece %12’lik oran 75.000TL ve üstü bakiyeleriniz için geçerlidir. 75.000 TL’nin altında bir birikiminiz var ise %11’lik faiz oranından yararlanabilirsiniz. Gene Akbank’ta olduğu şeklinde vade bitimini beklemeden para yatırabilir ve para çekebilirsiniz faiziniz bozulmaz. Güvence cep şubesi ya da Güvence web şubesinden e-vadeli hesabınızı açabilirsiniz.

Aşağıda bazı bankaların Türk Lirasına verdikleri mevduat faiz oranları görüntülenmektedir. Bu faiz oranları bankaların kampanyaları dahilinde düşüş yada artış gösterebilmektedir.

Enpara TL %20,50
Burgan Bank TL %24,00
Fibabanka Kiraz Hesap TL %24
TEB Marifetli Hesap TL %8,50
Odeabank oksijen hesap
Odeabank’ın bu kampanyasında %13 oranında bir faiz getirisi mevcuttur. Minimum 2.000 TL tutarında birikiminize başlayabilirsiniz. Ve bu hesabı açtığınızda her ay 2 tane beyazperde biletine haiz olabiliyorsunuz.

Sizlere 2021 ve 2021 yılı için en yüksek faiz getirisi olan bankalardan örnekler verdik. Yalnız unutulmamalıdır ki her banka alacağınız faiz oranı için sizden her ay bir faiz tahakkuku alacaktır. Bu yatırıma yeni başlıyorsanız hesap hareketlerinizde vergi ödemesi ya da faiz tahakkuku isminde bir kesinti olursa endişelenmenize gerek kalmamıştır. Bu uygulama aylık faiz kazancınızın vergisi olacaktır.

Bundan önceki yazımız olan Fibabanka Kiraz Hesap Faiz Oranı %21 başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir