En İyi Kobi Kredisi Veren Bankalar [EN UYGUN FAİZLİ]

Bir ülkenin aslına bakarsanız en mühim ticari unsurları içinde KOBİ ‘ler ve esnaflar bulunmaktadır. KOBİ ‘ler ve esnafın ticaretteki oranı azaldıkça ekonomiler bundan negatif etkilenecek, sonrasında da ortaya istenmeyen ekonomik tablolar çıkacaktır. Bundan dolayıdır ki; ülkemizin son dönemine bakıldığında KOBİ ‘ler ve esnaflara destek anlamında sıfır faizli kredi, düşük faizli kredi, hibe kredi vs. Benzer biçimde bir oldukca olanak seferber edilmiştir. Devlet tarafınca yürütülen bu çalışmalara hususi sermayeli bankalar da ayak uydurmuş ve KOBİ ile esnaflara yönelik bir oldukca kredi kampanyasına imza atmış ve halen de atmaktadır. Şimdi siz kıymetli KOBİ ‘ler için bu yazımızda en iyi KOBİ kredisi veren bankalar ile ilgili teklifleri sizler için paylaşmaya çalışacağız.

Vermiş olduğumuz bankalar içinde daha iyi bir benzetme yapabilmeniz adına, tüm bankaların 10 bin TL 36 ay vadeli KOBİ kredi tekliflerini ele alacağız.

Vakıfbank ‘tan Cazip KOBİ Kredisi

Vakıfbank ‘tan 10 bin TL 36 ay vadeli KOBİ kredisi çekmek isteyenler için faiz oranı yüzde 1,80 olarak hesaplanıyor. Aylık ödemeler bu haliyle 385 TL ‘ye denk gelirken, 600 TL civarında harcama çıkıyor. Senelik maliyet oranı yüzde 26,22 olurken, toplam geri ödeme miktarı ise 14 bin 475 TL oluyor. Vakıfbank tarafınca kredilendirme oranı ise yüzde 75 olarak belirlenmiş durumda. Kredi tahsis tutarı yüzde bir oranında alınmakta olup, istenilen belgeler ise; kimlik belgesi, vergi levhası ya da Tecim Sicili gazetesinde yer edinen müessese ilanı, ikametgah belgesi ya da son dönem için düzenmiş bir satmaca kafi olacaktır.

Akbank ‘tan Uygun KOBİ Kredisi

Akbank ‘ın 10 bin TL 36 ay vadeli KOBİ kredisi teklifine baktığımızda; faiz oranı yüzde 1,30, aylık ödemelerin ise 353 TL ‘ye denk geldiğini görmekteyiz. Kredi için alınan harcama 299 TL civarında olacak ve gene senelik maliyet oranı ise yüzde 17,77 ‘ye denk gelecektir. Toplam geri ödeme miktarı ise 13 bin 023 TL olacaktır. Kredilendirme oranı ise yüzde 100 ‘dür. Belgeler gene ; kimlik belgesi, vergi levhası ya da Tecim Sicili gazetesinde yer edinen müessese ilanı, ikametgah belgesi ya da son dönem için düzenmiş bir faturadır.

Türkiye İş Bankası KOBİ Kredisi

İş Bankası ‘nın 10 bin TL 36 ay vadeli KOBİ kredisi teklifine bakacak olursak; faiz oranı yüzde 1,54, aylık ödemeler 368 TL, harcamalar ise 100 TL civarında olacaktır. Senelik maliyet oranı yüzde 19,21 ‘e karşılık ederken, toplam geri ödeme miktarı ise 13 bin 369 TL olacaktır. Kredilendirme oranı ise yüzde 75 ile sınırlıdır. Türkiye İş Bankası ‘ndan KOBİ kredisi başvurusu yapmak isteyenler için lüzumlu belgeler; kimlik belgesi, vergi levhası ya da Tecim Sicili gazetesinde yer edinen müessese ilanı, ikametgah belgesi ya da son dönem için düzenmiş bir satmaca şeklindedir.

Denizbank ‘ta KOBİ Destek Kredisi

Denizbank ‘ın 10 bin TL 36 ay vadeli KOBİ kredisinde; aylık ödemeler 371 TL, faiz oranı yüzde 1,59, senelik maliyet oranı yüzde 19,81, kredilendirme oranı ise yüzde 75 ‘tir. İstenilen belgeler içinde; kimlik belgesi, imza sirküleri, oda kayıt belgesi, Tecim sicil gazetesi, bilanço ve gelir tablosu, vergi levhası, mal varlığı dökümüdür. Bu belgeler eğer kredi ortaklı bir şirket için çekilecekse tüm ortaklar tarafınca ibraz edilmesi gerekmektedir.

Vermiş olduğumuz ödeme planları 28 Temmuz 2017 zamanı itibariyle güncel olmakla beraber, son sonucu vermeden gene de bankalardan detayları teyit etmeniz yararınıza olacaktır.

Bundan önceki yazımız olan Telefondan SMS Kredi Başvurusu Yapabilen 8 Banka Önerisi başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir