En Ucuz Kasko Fiyatları 2021

Kasko araçlarınızı herhangi bir kaza, yanma veyahut çalınma şeklinde durumlarda koruma altına alabilmeniz için oldukça mühim bir uygulama. Kasko yaptırarak bir nevi aracınızın güvenliğini elde etmiş olmuş olursunuz, ihtimaller içinde bir olumsuzlukta kasko şirketi zararınızı karşılar. Önümüzde ki seneye yaklaştığımız şu günlerde kasko fiyatlarının akıbeti ise şimdiden merak mevzusu olmuş durumda. Vasıta sahipleri şimdiden en ucuz kasko fiyatlarına bakmaktalar.

Standart Kasko Teminatları Nedir?

Standart bir kasko hizmetinde birden fazla güvence çoğu zaman hizmetinize sunulur. Hareket halinde yada aracınız durur vaziyetteyken sizin tarafınızdan yada karşı taraftan çarpma eylemi gerçekleştiğinde kaskonuz oluşan ziyanı karşılamakla yükümlüdür. Bununla birlikte aracınızın çalınması veya kazası şeklinde durumlarda aracın içinde bulunan radyo, telefon ve benzeri ürünlere gelecek zararda kasko teminatınızın içinde bulunur. Standart bir kasko hizmeti aracınızın ehliyeti kadar önemlidir. Aracın yaşayacağı bilimum sorunlara karşı standart bir kasko teminatı oldukça işinize yarayacaktır. Eğer kaskonuz yoksa aracınızın yaşayabileceği problemler için kesinlikle yola çıkmadan ilkin bir kasko şirketi ile görüşmelisiniz.

Kasko da Ek Hizmetler

Eğer standart kasko hizmetini kafi bulmuyorsanız kaskonuza ek maddelerde ekletebilirsiniz. Teminata eklenebilecek, hastalık veyahut yaralanma şeklinde durumlarda sigortalının uygun kuruma nakli şeklinde eklentiler ile kasko güvencenizi iyice donatabilirsiniz. Bu şekilde ek teminatlar ile kasko yaptıracağınız şirket ile detaylı bir halde görüşebilirsiniz. Yaptıracağınız ek teminatlar ile güvenliğinizi oldukça artırabilirsiniz. Eğer standart bir kasko teminatı size yetmiyor ise hususi olarak ek teminatlar ekletmeniz sizin için iyi bir seçenek olabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Trafik Sigortası Ve Kasko

Mecburi trafik sigortası ile kasko sıkça karıştırılan iki kavram. Mecburi trafik sigortasını her yıl muhakkak tertipli olarak yaptırmak zorundasınız. Trafik sigortasını yaptırmadığınız taktirde aracınız tespit edilirse, trafiğe çıkamazsınız. Mecburi sigortanızı yaptırmış iseniz bile kaskonuzu yaptırmanız gerekmektedir. Bundan dolayı kasko her türlü güvenlik probleminde aracınızdan mesuldür. Sadece trafik sigortası kasko görevi görmez. Trafik sigortasının amacı yaşayacağınız ihtimaller içinde bir durumda karşı tarafın yaşam güvenliğini ve sağlığını güvence altına almaktır. Aracınızın güvenliği için ise kasko yaptırmanız gerekiyor. Trafik sigortası yalnız yaralanma şeklinde durumlarda hizmet sağlarken kasko yaptırmanız durumunda aracınızla ilgili bir oldukça hakkı da satın almış oluyorsunuz. Çalınma, aracı hasara uğratacak aşama de bir kaza, aracın yanması yada ağır hasarlanması yada aracın çalınması şeklinde durumlarda size destek olacak hizmet kasko hizmetidir.

Niçin Kasko Yaptırmalıyız

Eğer bir araca sahipseniz aracınıza kasko yaptırmanız, karlı havada kar lastiği kullanmanız kadar önemlidir. Oluşabilecek herhangi bir olumsuzlukta kasko sigortanız sizin desteğinize yetişecek bir elçi gibidir. Aracınızın olağan bir kaza yaşaması, çalınması, yanması şeklinde durumlarda kasko sigortanız aracınız için kaygı duymamanızı elde edecektir. Bu şekilde bir durumda yeni bir otomobil almak yerine kasko yaptırmanız aracınızın güvenliği için oldukça önemlidir. Otomobilinizin gezi esnasında yaşayacağı bir arıza, yada anlık kazalarda ihtiyacınız olan şey vasıta kaskosu olacak. Eğer bir vasıta sahibiyseniz ve bir kaza sebebiyle yada çalınma şeklinde durumlarda yenisini almak istemiyorsanız başvurmanız ihtiyaç duyulan ilk yol muhakkak kasko yaptırmak olacaktır. Standart bir kasko yada ek seçeneklerle donatılmış bir kasko hizmeti otomobilinizin güvenliği adına biçilmiş kaftan şeklinde görünüyor.

Kasko Tutarları Iyi mi Belirlenir?

Bir aracın kıymeti kasko için bir fiyat belirleme de mühim olsa da tek belirleyici bu değildir. Tüm otomobillere ilişik fiyatlar, Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği tarafınca gösterilen kaskonun kıymeti listesinden alıntılanarak yapılır. Bunlara ek olarak ise aracın kendisine hususi eklemeler de fiyata eklenmiş olur ve bu şekilde bir fiyat sıralaması çıkartılır. Bunlara ek olarak ise, teminatlar, hasarsızlık indirimleri şeklinde belirlemeler yapılır. Standart kasko teminatlarında yangın, çarpma ve çarpılma, çalınma şeklinde durumlarda kasko teminatı verilir. Hasarsızlık teminatı ise sigorta döneminde aracın mesele yaşamaması durumunda meydana getirilen indirimdir. Bir öteki indirim sebebi ise, aracınızda alarm ve benzeri hırsızlığa karşı caydırıcı ekipman mevcutsa, yaptıracağınız kaskoda da buna binayen indirime gidilir. Bir öteki fiyat belirleyici unsur ise aracınızın yaşı. Aracınızın modeline gore de fiyatlar da belirleme yapılır. Tüm bu detaylar yaptıracağınız kaskonun fiyatını belirleme de mühim unsurlar olarak göze çarpıyor.

Vasıta Kasko Kıymeti

Her aracın kendine ilişik bir kasko kıymeti bulunur. Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği’nin 1987’den bu yana yayınladığı kıymet sıralaması aracın kasko kıymetini belirler. Senenin her ayında güncellenen ve son 15 yıla ilişik araçların listesini kapsayan vasıta kasko kıymeti sıralaması tüm araçların üretim yılı, modeli ve cinsel şeklinde bir oldukça detaya yer veriyor. Otomobil sahiplerinin kasko yaptırmadan ilkin vasıta kasko değerlerini kesinlikle denetim etmeleri gerekmektedir. Vasıta kasko işlemi aracınızı aldığınız an yaptırmanız ihtiyaç duyulan oldukça elzem bir işlemdir. Zira aracınızı aldığınız andan itibaren güvenliğinden sorumlusunuz ve sadece kasko yaptırdığınız taktirde yaşayacağınız ihtimaller içinde bir sorunda aracınızı koruma altına almış olmuş olursunuz. Vasıta kasko değerlendirmenize ek olarak ise araca yaptırdığınız ek ilaveler de belirli oranlarda kasko kıymetini yükseltebilir. Öte taraftan gösterilen sıralama motorlu araçlar vergisi içinde baz alınıyor. Kasko yaptırmadan ilkin kesinlikle aracınızın kasko kıymetini denetim ederek ondan sonra kasko şirketiniz ile görüşünüz.

Kışın Kasko Daha Mühim

Kaskonuz eğer imkanınız var ise ve mühim bir gereklilik olarak aracınızı aldığınız an yaptırmanız ihtiyaç duyulan en mühim husus. Sadece eğer kasko yaptırmadıysanız kış mevsiminde kaskonun oldukça daha mühim bulunduğunu hatırlatmak isteriz. Kış aylarında otomobiller yaz aylarına oranla oldukça daha çok mesele yaşamaktadırlar ve bu yüzden kaskonun mühim bir fazlaca artıyor. Yollar yağmur ve kar sebebiyle bir çok vakit fena durumda oluyor ve araçlar kışın oldukça sık arızalanabiliyor. Bir kaza yaşamasanız dahi aracın arızalanma durumunda tamirine ödeyeceğiniz para muhtemelen kaskoya ödeyeceğinizden oldukça daha çok olacak. Kışın kaza oranlarının da bir fazlaca arttığını düşünürsek, eğer hala kasko yaptırmadıysanız bir an ilkin aracınız için bir kasko sigortası yaptırmanız gerekiyor. Kasko mecburi değil sadece otomobil güvenliği açısından yeterlik kadar lüzumlu bir gereksinim.

Kasko Poliçesi Ve Yanlış Data

Kasko yaptırırken doldurduğunuz poliçe, vasıta kaskonuz için büyük ehemmiyet taşımakta. Unuttuğunuz yada yanlış girdiğiniz bir data fena sonuçlar doğurabilir. Poliçe satın aldığınız da verdiğiniz bilgilerin tümüyle doğru olması, ihtimaller içinde bir sorunda ehemmiyet taşır. Eğer data yanlışsa ihtimaller içinde bir mesele halinde tazminat dahi alamayabilirsiniz ve kasko yaptırmanızın da bu durumda hiçbir anlamı kalmamış olur. Bu şekilde durumlar yaşamamak adına kasko poliçenize oldukça dikkat edin ve her mevzuda kesinlikle destek almayı dikkatsizlik etmeyin.

Hasarsızlık İndirimi Nedir?

Araclarda hasarsızlık indirimi kullanıcı için oldukça yararlı bir uygulamadır. Trafikte kurallara uyarak aracını kullanan ve tertipli olarak kaskosunu yaptıran sürücülere adeta verilmiş bir ödül gibidir. Hasarsızlık süreleri dikkate alınarak %30’dan %70’e varan çok büyük hasarsızlık indirimleri mevcut. Hasarsızlık indiriminden yararlanmak için temel şart aracın herhangi bir halde hasara uğramamış olmasıdır. Buna aracın içinde ki radyo, telefon ve benzeri eşyalar da dahildir.

tıkla sorunu sor

En Ucuz Kasko Tutarları 2021 İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir