En Uygun Konut Kredisi Hesaplama

Günümüz yaşam şartlarından dolayı artık bir ev sahibi olmak ister işyar ister sigortalı olsun her kişinin hayalini süslemektedir. Günün büyük çoğunluğunu geçirdiğimiz hatta son zamanlarda artan fiyatlardan dolayı tek eğlence deposu evde aile ile beraber zaman geçirmek olan insanımız artık belirli bir birikim yaparak ev almaya iş yapmaktadır. Sadece bankada ya da halk içinde yer edinmiş olduğu şekliyle kenarda üç beş kuruşunuz yoksa ev almak için ilkin borçlanmak sonrasında gelecek rahatın sefasını sürmek gerekecektir.

Eğer kenarda birkaç kuruş paramız var ise o vakit ev almak için en uygun faiz ve geri ödeme seçeneklerini müşterilerine sunan bankayı bulmaya sıra geldi.

Kredinin Miktarını Belirlemek

Alınacak eve karar verdik, sıra geldi “ne kadarlık bir krediye gerekseme bulunduğunun tespit edilmesine”. Bu aşamada kendi evimi alma sürecinde yaşadığım deneyimi paylaşmak isterim. Evi emlakçı vesilesiyle almıştım. Emlakçımın kredimi çekmiş olduğu banka ile bir anlaşması varmış. Bu sayede kredi miktarımız birkaç bin TL arttı ve faiz oranı öteki bankalara oranla birkaç puan daha düşük geldi. Sizde bu durumda alacağınız ev için aylık ne kadar ödeme yapabileceğiniz, yaptığınız birikimleri hesaplayarak aylık geri verebileceğiniz toplam kredi miktarını belirlemiş olmuş olursunuz.

Belgeleri Toplamak

Sponsorlu Bağlantılar

Kredi başvurumuz bankaya yaptıktan sonrasında devlet memuru olduğum için benden son aya ilişik maaş bordorum ve devlet memuru olduğuma ilişik kurumumdan alınan belge, kimlik fotokopisi ile tapu fotokopisini bankaya teslim etmiştim. Bu aşamadan sonrasında evime alacağım kredinin miktarını belirlemek amacıyla ekspertiz geldi. Bu aşamada ekspertiz raporunu ve dolayısıyla alınacak kredi miktarını belirleyen etmenler ise şunlardır:

  • Alınacak evin açık adresi
  • Alınacak evin lokasyonu
  • Alınacak evin metrekaresi
  • Alınacak evin kaç senelik olduğu
  • Alınacak evin bayındır durumu
  • Ulaşım özellikleri
  • Fiziki altyapısı

Bankaya gitmeden ilkin internette en uygun kredi faiz oranlarını bulabileceğiniz bir sürü site yer almıştır.

tıkla sorunu sor

En Uygun Konut Kredisi Hesaplama İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir