En Yüksek Mevduat Faizi Veren 5 Banka 2021

Bankaya belirli bir dönemde para yatırma ve faiz getirisi ile hemen sonra bu parayı alma durumu ile fazlaca sık karşılaşmaktayız. 32 günlük, aylık, senelik vadeler ile vadeli mevduat hesabı açabilir, en yüksek faiz oranı veren banka ile anlaşabilirsiniz. Mevduat faiz oranları bankalara bakılırsa değişmektedir. Bu içeriğimizde sizler için bankalar arası mevduat faizi kıyaslaması yaptık. 2021 yılı bankaların faiz oranlarını inceleyerek yaptığımız araştırmayı yazımızın devamında bulabilirsiniz. Ek olarak hesaplama programları yardımıyla siz de faiz oranlarını öğrenebilirsiniz.

Vadeli Mevduat Hesapları

Yatırım ve birikim yapmak isteyenlerin en fazlaca kullandığı yöntemlerden bir tanesi vadeli hesap açmaktır.Vadeli mevduat hesabı her bankada açılmaktadır. İlk olarak yatırılacak olan meblağ ve vade oranı belirlenmektedir. Belirtilen vade süresi içinde hesaptan herhangi bir nakit çekim işlemi yapılamaz. Şu demek oluyor ki aslen vadeli mevduat demek paranızı vade süresi süresince bankanın kullanımına vermeniz, parayı çekmemeyi taahhüt etmeniz ve bankanın parayı kullanımı durumunda bu duruma karşılık faiz gelirinizin olması anlamına gelmektedir. Aslen bu duruma bir kazanç olarak bakmak gerekmektedir. Düşük meblağlarda hesabınıza para yatırmanız durumunda fazlaca kazanmadığınızı düşünseniz de yüksek meblağlardan iyi miktarlarda gelir elde edilmektedir.

Doğal olarak bu kazancın en güzel tarafı da herhangi bir risk içermemesidir. Paranızı yitirme ya da değerinin düşmesi benzer biçimde bir durum söz mevzusu değildir. Aslen vade ile beraber faiz oranı da belli olduğundan vade sonunda iyi mi bir meblağ ile karşı karşıya kalacağınızı bilirsiniz. Öteki yatırım aracı olan altın üstünden hesaplama meydana getirecek olursak, altında kıymet kaybı mümkün olmaktadır. Sadece bankaya yatırdığınız meblağ belirli olduğundan, ana paranız bu durumdan etkilenmez. Bir tek faiz oranlarının düşmesi sebebi ile elde edeceğiniz faiz geliri etkilenir. Sadece bazı bankalarda faiz oranlarının durağan(durgun) tutulacağı taahhüt edilmektedir. Bankalar tarafınca ev hanımlarına kredi verilmektedir.

Sadece kazancınız için belirli bir oran vermek doğru olmayacaktır. Şu sebeple her bankanın faiz oranı birbirinden farklıdır. Faiz oranlarını dikkate alarak sizlere örnek hesaplamalar yapacağız. Paranızı 1 aylık, 3 aylık, 6 aylık ve 1 senelik vadeler ile bankaya yatırabilirsiniz. Vadeli hesaptan elde edilmiş faiz oranı üstünden yüzde 15 kesinti yapılmaktadır. Bu kesinti devlete ödenir. Vadeyi uzatmanız durumunda stopaj adında olan kesinti oranı düşmektedir.

Denizbank Yüzde 20,50 Hoşgeldin Faizi

Banka yeni müşterilerine açacakları mevduat hesaplarında yüzde 24 oranında hoşgeldin faizi vermektedir. Hesap açmak için banka şubelerine gitmenize gerek kalmamaktadır. Mobil bankacılık ya da web bankacılığı üstünden vadeli hesabınızı kolayca açabilirsiniz. İnternet bankacılığı üstünden hesabınıza giriş yaparak, ya da T.C. kimlik numaranız ve banka kartı numaranız ile beraber web bankacılığına üye olarak hesap açabilirsiniz.

5000 TL ve üstü mevduat yatırmanız ve bu tutarı 60 gün ila 370 gün içinde vadelendirmeniz durumunda yüzde 20,50 faiz oranından yararlanabilirsiniz. Aynı tutarı 32 gün ile 59 gün arası vadeler ile yatırmanız durumunda yüzde 20,50 faiz oranından yararlanabilirsiniz. Döviz hesaplarında durum daha değişik olmaktadır. Denizbank’ ın sefalar getirdin faizinden yararlanabilmenin koşulları;

  • Bankada son 1 aydır açık olan altın, döviz ya da TL hesabının olmaması
  • Son 6 içinde aynı kampanyadan yararlanmış olmamaktır.
Denizbank Yüzde 20,50 Hoşgeldin Faizi
Denizbank Yüzde 20,50 Hoşgeldin Faizi

İnternet bankacılığını kullanarak hesap açabilir ve derhal birikim halletmeye başlayabilirsiniz.

Güvence Bankası Vadeli TL Hesabı

Güvence Bankası’ ndan TL hesabı açarak da faiz geliri elde edebilirsiniz. E-vadeli bir hesap açarak da web bankacılığı üstünden vadeli mevduat hesabı açmak da mümkün olmaktadır. Ek olarak 3 aylık vadeli mevduat hesaplarından meydana getirilen stopaj kesintilerinin oranları da oldukça düşürülmüştür. Cari ve vadesiz hesaplara meydana getirilen olan düzenleme 31 Ağustos 2021 tarihinde yayınlanmıştır. Bu tarihten sonrasında açılacak olan ve vade süresi 3 ay olarak belirlenen hesaplardan kesinti daha azca yapılacaktır.

Mevduat yatırıldıktan sonrasında vadesinden evvel para çekimi meydana getirilen işlemlerde antak kalma bozulmuş sayılır. Faiz oranları brüt olarak belirlenmiştir. Hesap açabilmek için 1000 TL ve üstünde meblağ yatırmak gerekmektedir. 32 günden 400 güne kadar kırık hesap açtırabileceğiniz benzer biçimde, 1 ay, 3 ay, 6 ay ve 12 aylık dönemleri vade olarak da belirleyebilirsiniz. Kırık vadeli mevduat hesapları en fazla 999 günlük açılmaktadır.

Açtığınız hesaplar değişken faiz oranlarından etkilenmemektedir. 1 aylık vade ile 1000 TL ile 25 bin TL içinde olan tutarlarda yüzde 4,5 olarak belirlenmiştir.

Aylık kazancınız üstünden 6 aya kadar yüzde 5 oranında, 6 ay ve 1 yıl içinde yüzde 3 stopaj kesilecektir. 1 yıl ve üstünde vade belirlendiğinde ise geliriniz üstünden herhangi bir kesinti yapılmaz. Faiz getiri hesaplaması yapmak için tıklayınız.

garanti-bankası-vadeli-tl-hesabı
Güvence Bankası vadeli hesap

Akbank Vadeli Mevduat Hesabı

Akbank vadeli hesap açabileceğiniz ve getirisi yüksek bankalar içinde yer almıştır. TL cinsinden vadeli hesap açmanız durumunda değişken faiz oranlarından etkilenmezsiniz. 400 güne kadar vade tercihinde bulunabilirsiniz. Ek olarak banka ara dönemli olarak da vadeli hesap açtırmaktadır. En düşük vade 7 gün olmaktadır. Vade ve güncel faiz oranları banka tarafınca otomatikman belirtilmektedir. Faiz gelirinizi hemen sonra vadesiz hesabınıza da aktarabilirsiniz.

Hesaplar durağan(durgun) getirili olmaktadır. Bu sebeple faiz hareketliliğinden hesabınız etkilenmez. 1 ay, 3 ay, 6 ay ve 12 ay vade belirleyebilirsiniz. Hesap açılışında asgari olarak 1000 TL yatırmanız gerekmektedir. Vadeye bakılırsa devlet tarafınca yapılacak olan kesinti oranları da değişik olacaktır. Sadece uzun vadeleri tercih etmeniz durumunda meydana getirilen kesinti oranları da düşük olmaktadır. 30 Kasım’ a kadar 12 ay vade tercih etmeniz durumunda hesabınızdan herhangi bir kesinti yapılmayacaktır. 18 yaş altındaki kişilere de kredi ve banka kartı veren bankalar bulunmaktadır.

Hesap açarak 1000 TL yatırmanız ve 1 ay vade tercihinde bulunmanız durumunda yüzde 6,5 brüt faiz getiriniz olacaktır. Akbank Direkt’ ten vadeli mevduat hesabı açmak için tıklayınız. Ek olarak kimlik belgeniz ile banka şubelerine giderek de vadeli mevduat hesabınızı açtırabilirsiniz.

akbank-vadeli-mevduat-hesabı
Akbank vadeli mevduat hesabı

Yapı Kredi Vadeli Mevduat Hesabı

Yapı Kredi müşterilerine vadeli hesap açmaları durumunda en yüksek faiz oranlarını sunmayı taahhüt eden bankalar içinde yer almıştır. İnternet şubesinden, mobil bankacılıktan, 444 0 444 satın alan hizmetleri numarasını arayarak ya da banka şubelerine giderek vadeli mevduat hesabı açtırabilirsiniz. Bankanın en avantajlı faiz oranı yüzde 23,55‘ tir. Bu faiz oranından TL ve döviz hesabı açmanız ve vadeleri 32 gün ile 730 gün içinde belirlemeniz durumunda yararlanabilirsiniz.

Bankanıza yatıracağınız tutarların EFT ile gönderilmesi, ATM’ den ya da nakit olarak banka şubelerine yatırılması gerekmektedir.

Kur Vade (Gün) 1.000-25.000 TL
TL 32 – 92 gün %17,75
TL 93 – 184 gün %17,75
TL 185 – 368 gün %17,50
TL 369 – 730 gün %17,50
Dolar 32 – 730 gün %2,25
Euro 32 – 730 gün %1,15

Kampanya haricinde vadeli olarak mevduat hesabı açmanız durumunda yukarıdaki faiz oranları kadar gelir elde etmeniz muhtemeldir.

İNG Bank E-Turuncu Hesap

İNG Bank’ ta E-Turuncu hesap açmanız durumunda güncel faiz oranlarının getirilerinden yararlanabilirsiniz. Üstelik EFT, havale ve hesap işletim tutarı benzer biçimde ücretler ödemenize gerek kalmamaktadır. Üstelik hesabınıza vadeden evvel para yatırmanız ya da para çekmeniz durumunda belirlediğiniz vade bozulmamaktadır. Gün gün faiz oranları hesabınıza geçmektedir. Türk Lirası hesabı açabileceğiniz benzer biçimde İngiliz Sterlini, Dolar ve Euro hesabı da açtırabilirsiniz. Üstelik banka şubesine de gitmenize gerek kalmadan web üstünden müracaat yapabilirsiniz.

İNG Bank E-Turuncu Hesap
İNG Bank E-Turuncu Hesap

Hoşgeldin faizinin vadesi 12 ay olarak belirlenmiştir. Yüzde 22 faiz oranından yararlanabilmeniz için e-turuncu hesap açtırmanız gerekmektedir. Hesap açmak için belirlenmiş olan bir limit bulunmamaktadır. Brüt oranlar üstünden faizler hesaplanmaktadır. Gün içinde mesai saatlerinden evvel hesabınıza para yatırmanız durumunda günlük faiz kazanacaksınız. Hesaptan otomatik ödeme talimatı verilmemektedir. ATM’ lerden işlem yapabilir, para çekebilir ya da hesabınıza para yatırabilirsiniz. Hesap açtırmak için başvuru formunu doldurunuz.

Siz de birikimlerinizi vadeli hesaplara yatırarak faiz geliri elde edebilirsiniz.

Loading…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir