Enpara Kredi Kartı Başvurusu Nasıl yapılır?

En para Kredi kartı hakkında detaylı data

Türkiye’ni ilk dijital bankası olan enpara.com hizmetleri arasına Enpara Kredi kartını da ekledi. Üstelik Enpara Kredi Kartını tertipli kullananlar 2 yıl 100 TL kart aidatı alır! Müşterilerine ödenti ödeyen kart olarak biliniyor.

En Para Kredi Kartı Nedir?

En Para Kredi kartı QNB Finansbank’ın Türkiye’de ilk olarak başlatmış olduğu dijital bankacılık kanalının sunmuş olduğu kart aidatı olmayan kredi kartıdır. Bu kart ile alışveriş yapabilir ya da nakit ön ödeme kullanabilirsiniz. Üstelik Card Finans üyesi işyerlerinde taksit imkanlarından da faydalanabilirsiniz.

Enpara Kredi Kartı

Özellikleri Nedir?

En Para Kredi Kartında yaşam boyu kart aidatı olmadığı sözleşmede açıkça yazılmıştır. Ek olarak kartını tertipli olarak kullananlar senelik 100 TL olmak suretiyle minimum 2 yıl kart aidatı da alabilirler. Kullanıma sıklığı ve meydana getirilen alışveriş miktarlarına bağlı olarak bu süre artabilir.

  • Limitler

Enpara.com web sitesi ya da enpara.com web/ mobil şubesinden yapılabilen En Para Kredi Kartı başvurularında limitler, mevcut yasal düzenlemeler ve QNB Finansbank kredilendirme politikaları çerçevesinde belirlenir ve netice size derhal SMS ile bildirilir. Bu işlem için herhangi bir ücret ödemezsiniz.

Size tahsis edilen limit temelde kredi notunuz, daha önceki kredi ve kredi kartı ödeme alışkanlıklarınız ile belgelenebilir gelirinize bağlı olarak değişmiş olur. Ek olarak gerek QNB Finansbank gerekse öteki bankalar nezdindeki mevcut kredi kartı limitleriniz de En Para Kredi Kartı limitinizi etkileyen mühim hususlardandır. Eğer limitinizin yüksek olmasını istiyorsanız gelirinizin tümüne ilişkin belgeleri sunmanız yararınıza olabilir. Bundan başka geçmişte kredi ve kredi kartı ödemelerinizde gecikmeler olmuş ise bunların üstünden zaman geçtikten sonrasında limit artırım talebinde bulunabilirsiniz.

Öğrenciler de müracaat esnasında talebe kimliklerinin fotokopisini ibraz etmeleri şartıyla En Para Kredi Kartından yararlanabilir. Naturel olarak öğrencilere tahsis edilecek limitlerin nispeten düşük olması ihtimaller içinde bir durumdur.

  • Kullanım

En Para Kredi kartı ile faturalarınızı, Motorlu Taşıtlar Verginizi iade edebileceğiniz benzer biçimde cep telefonlarına TL yükleme işlemi de yapabilirsiniz. İsterseniz faturalarınız için tertipli ödeme talimatı vermek de mümkün.

Temassız Kart özelliği de bulunan En Para Kredi Kartı ile, uygun POS cihazlarından günlük 90 TL’ye kadar olan ödemelerinizi gizyazı girmeye gerek kalmadan süratli ve güvenli bir halde gerçekleştirebilirsiniz.

En Para Kredi Kartınızı öteki tüm kredi kartları benzer biçimde web alışverişlerinde de kullanabilirsiniz. Isterseniz kartınızı tamamen web alışverişlerine kapatabileceğiniz benzer biçimde isterseniz de aylık limit belirleyerek web alışverişlerinizi daha güvenli hale getirebilirsiniz.

Gene neredeyse tüm kredi kartlarında olduğu benzer biçimde En Para Kredi kartı ile de gerekseme duymanız halinde, limitleriniz ile sınırı olan olmak suretiyle nakit ön ödeme kullanabilirsiniz.  Nakit avansı ATM’lerden nakit olarak çekebileceğiniz benzer biçimde En Para hesabınıza aktararak da kullanabilirsiniz.

  • Neler Yok?

En Para Kredi Kartında kartınızı kullansanız da kullanmasanız da ödemek zorunda olduğunuz kart aidatı bulunmuyor.

Bununla birlikte En Para Kredi kartında size tahsis edilen limiti istediğiniz kişiler ile paylaşmanıza imkân veren “ek kart” uygulaması da yok.

Son olarak yukarıda bahsedilen ez azca 2 yıl için senelik 100 TL’lik ödenti haricinde kart kullanımınıza bağlı olarak kazanabileceğiniz uçuş mili, puan, bonus vs. bulunmuyor.

2021 Enpara Kredi Kartı Kampanyaları

En Para Kredi Kartınızla 2021 sonuna kadar kuyumculuk, elektronik, perakende vs. (taksit yasağı olan harcamalar) haricindeki 3 tane alışverişinizi herhangi bir ücret ya da faiz ödemeden taksitlendirebilirsiniz.

2021 sonuna kadar geçerli olmak suretiyle yurtiçindeki öteki banka ATM’lerinden 500 TL’ye kadar yapacağınız para çekme işlemlerinde ay içinde meydana getirilen ilk 2 işlem için herhangi bir ücret ödemezsiniz.

Bundan önceki yazımız olan 2021’da Asgari Ücret Ne Kadar Oldu? başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir