Esnafa 30 Bin TL Faizsiz Kredi !!!

Esnafa 30 Bin TL Faizsiz Krediyi Hangi Esnaf Alabilir?

Seçim döneminde partilerin ekonomik programlarına dahil ettikleri yatırım araçlarından biri de esnafa destek kredileriydi. Seçim atmosferinin neticelenmesi ile beraber hükümetin kurulması ve Ocak ayı itibariyle de plan ve bütçe konuşmalarında ortaya çıkan sonuçlara nazaran esnafa 30.000 TL faizsiz kredi olanağı gündeme getirilmiştir. Bu miktar birçok KOBİ yatırımcısının işini kolaylaştırsa da bazı esnafların yatırımı azca bulması da gündeme düşmüştür.

Meydana getirilen düzenleme neticesinde çeşitli gereksinimlerini karşılama adına talep eden esnafa bir yıl içinde iki den fazla olmamak koşuluyla belirlenen miktarlarda destek verilmesi söz mevzusudur. Faizsiz olarak sunulacak olan bu kredi iş yeri organizasyonları başta olmak suretiyle ana para, ham madde alımı, işyeri giderleri vb. ihtiyaçların karşılanması için minik büyük her türlü esnafa verilebilecektir.

Esnafa 30 Bin TL Faizsiz Kredi Alma Şartları

Esnafa sunulan bu krediyi almak isteyen iş yeri ve şirket sahipleri için bir ekip şartlar ön plana sürülmektedir. Ortaya konan şartlara nazaran esnafa 30.000 TL faizsiz kredi alma şartları şu şekilde ifade edilmektedir. İlk olarak esnaflar adına düzenlenmiş olan ertelenmiş taksitlendirme, tekrardan yapılandırılmış kredi borcu, esnaf ve sanatkârlara ilişik geri ödemesi devam eden kredilerin tamamı kapatılmadan bu faizsiz krediden yararlanamayacaktır. Bu krediyi kullanacak olan esnaflar bir yıl içinde en fazla iki kez kullanabilme fırsatına haizdir. Ek olarak devlet destekli bağışlama kredilerinden yada sıfır faizli esnaf kredilerinden kullanan işyeri ve şirket sahipleri de faydalanamayacaktır.

Esnafa 30 Bin TL Faizsiz Kredinin Kullanım Şekli ve Ödeme Planı

Esnafa 30.000 TL faizsiz krediyi kullanmak isteyen işyeri ve şirket sahipleri kredi başvurusu için devlet destekli bu krediyi veren banka şubelerini kullanabileceklerdir. Diledikleri süre istenilen evraklar ile beraber en yakın banka şubesinde yer edinen ticari satın alan hizmetleri yetkilisi ile irtibata geçmeleri yeterlidir.

Birçok kredi ürününe nazaran faizsiz olması birçok işyerinin ve şirket sahibinin işini kolaylaştıracaktır. Kredinin geri ödeme sürecinde belirli süre aralıklarında taksitlendirme yapılacağı ve her taksitin ödenmesinin mecburi olduğu ifade edilmektedir. Krediyi kullanan şirket sahiplerinin taksitleri gününde ödenmemesi durumunda ödeme zamanı baz alınarak kredi üstünden vade farkı konulacaktır. Ek olarak bu kredi için 500 TL şeklinde bir kesinti düşünülmekte olup esnafın eline geçecek olan miktar 29.500 TL olarak belirlenmiştir.

Bundan önceki yazımız olan Devlet Destekli Evlilik Kredisi Başvurusu 2021 başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir