Esnafa Destek İçin Hibe Destekli Krediler

Bağışlama Destekli Krediler

2021 senesinde kendi iş yerini oluşturmak isteyen 18 yaşını aşmış Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için 50.000 TL bağışlama kredi veren tek kurum minik ve orta ölçekli işletmeleri geliştirme ve destekleme idaresi başkanlığıdır. İş yeri açma için bağışlama destekli krediler alarak oluşturmak istediğiniz iş yeri için devlet yardımlı gereksiniminiz olan tüm ihtiyacınız olan şeyleri bağışlama ve faizsiz olarak alabilirsiniz. KOSGEB ile birlikte hususi olarak eylemde bulunan Akbank ve devlet kamu bankası olarak Halk bank da iş yeri oluşturmak isteyenler için 1 yıl ödemesiz 4 yıl ile 10 yıl süreli kredi imkanı sağlamaktadır.

KOSGEB İş Yeri Açma Kredisi Iyi mi Alınır?

Şahsınıza ilişkin bir iş yerinizin olmasını diliyor ve bunu en düşük bütçeyle elde etme maksadında iseniz devletimizde müracaat edeceğiniz devlet kurumu minik ve orta ölçekli işletmeleri geliştirme ve destekleme idaresi başkanlığıdır. KOSGEB ülke ekonomisini hareketlendirme ve diri tutmak adına girişimcilere geri ödemesiz ve faizsiz destek olanağı sunmaktadır. Bilim, Endüstri ve Teknoloji Bakanlığına bünyesinde olan KOSGEB, lüzumlu koşulları elde eden tüm girişimcilere 50.000 TL bağışlama ile 100.000 TL faizsiz bağışlama destekli krediler vermektedir.

KOSGEB iş yeri oluşturmak için yardım almak isteyenler için bir kaç işlem ve belge kayıt uygulamalarını gerçekleştirmesi kafidir. Kendi iş yerini kuracak olan kişilerin kesinlikle minik ve orta ölçekli işletmeleri geliştirme ve destekleme idaresi başkanlığı vesilesiyle bir karşılık ödemeden düzenlenen uygulamalı girişimcilik eğitiminde bulunması gerekmektedir. Uygulama girişimcilik eğitimi ülkemizin tüm kent ve ilçelerinden belirli aralıklarda uygulanmaktadır. Bununla beraber mevcut olan iş yerinizi devlet bağışlama destekli krediler ile büyütebilirsiniz. Ufak ve orta ölçekli işletmeleri geliştirme ve destekleme idaresi başkanlığı yalnız yeni iş yeri açma girişiminde bulunanlara kredi vermek ile kalmayıp, minik ve orta büyüklükteki işletmelerimiz içinde iş yerlerini genişletme olanağı sağlamaktadır.

İş Yeri Açma Kredisi Müracaatı

Uygulamalı girişimcilik eğitimini başarı bir şekilde bitirenler artık iş alanlarını kurabilir. Kurmuş olduğu iş yeri için masraflarınızı kesinlikle faturalandırın. Yaptığınız masrafların faturalarındaki karşılığı KOSGEB’den geri almak için ilk olarak KOSGEB veri sistemine kayıt yaptırılması gerekmektedir. Kayıt işlemi akabinde minik ve orta büyüklükteki işletmeler bildirgesi ve minik ve orta ölçekli işletmeler hakkında informasyon dokümanı oluşturmalı ve çıktısını almanız lazım gelmektedir. Bu işlemler bitiminde girişimcilik destek programından yararlanmak için kurulmuş olan işletme için iş planı tasarısı hazırlamanız lazım gelmektedir. Tüm bu işlemler akabinde artık size en yakın olan KOSGEB şubesine müracaat edebilirsiniz.

Halkbank Yeni Girişimcilere Hususi Krediler Veriyor

Türkiye Halk Bankası vesilesiyle 2017 senesinde başlatılan ve 2021 senesinde seferberlik içinde yeni iş yeri kurma faaliyetinde bulunmayı hedefleyen ve okumuş olduğu üniversite yada Çıraklık Halk Eğitim Merkezi mezuniyet belgesi vasıtasıyla iş kuracaklara 75.000 TL civarında bağışlama destekli krediler yardımı yapılmaktadır. 3 ayrı kısım için geliştirilen bu krediler için koşullar şu şekildedir; kendine itimatı olan cesaretli girişimciler için 35 yaşını doldurmamaları halinde ve yüksek okul yada üniversitede ki okumuş oldukları bölüme ilişkin iş yeri açmaları halinde 75.000 TL kredi imkanı sunulmaktadır.

Bundan ayrı olarak 1 yıl asla ödemesiz 4 yıl de eşit aralıklar ile taksit olanakları sağlanır. Bu koşulları taşıyan ve kuracağınız işletme adına minimum 2 senelik bir de deneyiminiz var ise derhal müracaatınızı yapınız. Halk bankası okuryazar özelliğinde olan 5 yıl ustalık gösterdiği kolda çalıştığını kanıtlama eden kişiler için ise 30.000 TL bağışlama destekli krediler olanağı sunmaktadır. 30 yaşını doldurmamış olan ustalarımıza sağlanacak bu olanaklarda geri ödemelerde ilk yıl asla taksit ödemesi yoktur. Tüm mucitlerimize, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu ve benzer kurumlardan bağışlama almaya hak kazandıysanız ve bulmuş olduğunuz buluşa ilişkin patenti aldıysanız 75.000 TL tutarında krediniz Halk bankasında sizi beklemektedir.

TEB Yeni İşletme Kuracak Olan Girişimcilere Kredi Veriyor

Tecim yaşamına yeni adım atacak girişimcinin babası hatta eşi bile itimat duymaz iken Türkiye Iktisat Bankası tecim yaşamında 1 senenin altında hizmet verenlere büyük bir itimat duygusuyla ile tam olarak 50,000 TL bağışlama destekli krediler kefilsiz yardım olmak suretiyle isteyene ise tam 100.000 TL civarında güvence göstermeleri halinde kredi imkanları verilmektedir. Bilhassa vermiş olduğu bu parayı isteyen kişilere 1 yıl geri ödemesiz olarak akabinde ise istediği eşit taksitler şeklinde geri ödemeli olarak vermektedir. 3 yıldan, 5 yıla kadar verilen Türkiye Iktisat Banka işletme yardımları ile ham madde ya da satış yapmayı planladığınız ürün alımları için banka güvencelerini dahil bünyesine almaktadır.

Ziraat Bankası Engellilere Hususi İşletme Kredileri

Engelli yurttaşlarımıza ve engelli işçi çalıştıran işletme sahiplerine Ziraat bankası 5 seneye varan engelsiz destek paketi adı altında ticari yaşamlarını iyileştirmek için bağışlama destekli krediler sunmaktadır. Oldukça düşük faiz miktarları ile verilen ” Engelsiz Destek Paketi ” yanında olarak engelli kişilere başkaca bankacılığa dair işlemlerinde de hususi indirimler uygulanmaktadır. Bankanın engelli girişimcilere vermiş olduğu olanaklar bunlar ile sınırı olan değildir. Bu fırsatlardan yararlanabilmeniz için kişilerin bizzat en yakın banka şubelerine gitmeleri gereklidir.

Bundan önceki yazımız olan PTT Kredi Başvurusu (ANINDA KREDİ) başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir