Esnafa Yüksek Limitli Ticari Kredi Kartları 2021 (AİDATSIZ)

Vatanımızda her alanda ve her sektörde yer edinen oldukca sayıda esnaf bulunmaktadır. Esnafların harcamaları, giderleri, maliyetleri oldukça yüksektir. Doğal olarak ki bu durum hususi hayatları için değil iş yaşantıları için geçerlidir. Bu sebeple de esnafımızın kredi kartı kullanımı öteki yurttaşlarımızdan oldukca daha farklıdır. Esnaf işletmesi için devamlı olarak toptancılardan alışveriş yapmış olduğu için ve öteki işletme giderleri için yüksek limitli kredi kartlarına ve bu kartlara bağlı uzun taksitlendirme sürelerine gereksinim duymaktadır.

Standart şartlarda bir yurttaş aylık en fazla bin yada iki bin lira kredi kartı harcanması yaparken, esnafımızın kimi zaman aylık 20 bin lira 30 bin liraya kadar kredi kartı harcanması yapmış olduğu doğrudur. Bu sebeple birçok esnafımız tek banka ile çalışmak yerine, birden oldukca banka tercih ederek, esnafa en yüksek limitli kredi kartı veren bankaları tercih etmektedir. Bu içeriğimiz de, bankaların KOBİ kredi kartlarını ve esnaf için düzenledikleri kampanyaları inceleyeceğiz.

Esnaf Kefalet Kooperatifi kaydınız var ise, bu yıl içinde düzenlenen kampanyalar ile en düşük faizli Esnaf kefalet kooperatifi kredisi alabilirsiniz.

Esnafa Hususi Ticari Kredi Kartları

Bankalar tarafınca esnaflar için geliştirilmiş pek oldukca kredi kartı ürünü bulunmaktadır. Sadece bu kredi kartlarının limitleri durağan(durgun) olmamakla birlikte işletmelerin durumlarına bakılırsa belirlenmektedir. Kredi müracaat esnasında bankalar tarafınca işletmeye ilişkin olan bilanço vb. belgelerin sunulması gerekmektedir. Sadece bireysel kredi kartlarına bakılırsa esnaf kartlarının limitlerinin daha yüksek olduğu bilinmektedir. Aşağıda bahsi geçen kredi kartlarına müracaat yapabilir ve bu kartların avantajlarından yararlanabilirsiniz. Üstelik bireysel kredi kartlarında bir çok alımlarda taksit uygulanmazken business kartlara elektronik eşya, ofis malzemesi, akaryakıt vb. alımlarında da taksit yapılabilmektedir.

Vakıflar Bankası KOBİ Paketleri; Vakıfbank esnafımız için sektör ve ticari ilişki esasına dayanarak, çeşitli paketler düzenlemiş olup, yüksek limitli kredi kartı isteyen esnaflarımıza Şirket Kredi Kartı isminde paketi ile BusinessCard hizmeti sağlamaktadır. Kartın limiti esnafın banka ile anlaşmasına bağlıdır.

BusinessCard 2021 senesinde esnaflarımız için çeşitli kampanyalar düzenleyerek iş dünyasında çıtayı yükselten kart olarak karşımıza çıkmaktadır. Banka bu kartı kullanmayı yeğleyen müşterilerine hususi avantajlı paket imkanları sunmuştur. Bu paketler ise aşağıda maddeler halinde yer verilmiştir.

 • Geniş üye iş yeri seçenekleri ile yüzbinlerce noktada taksitli alışveriş yaparak şirketiniz için ödeme kolaylıklarından faydalanabilirsiniz.
 • Belirleyeceğiniz limitler dahilinde şirket çalışanlarınıza ek kart çıkartabilir ve her ek kart dahilinde değişik limitler belirleyerek bu kartlar üstünden meydana getirilen harcamaları hesap özetlerinden denetim edebilirsiniz.
 • Vakıfbank Businesscard ile şirketiniz adına yapacağınız konaklama gezi, temsil ve öteki harcamalar için nakit taşıma yükünü ortadan kaldırmış olmuş olursunuz.
 • Çalışanlarınızın Vakıfbank Businesscard ile yapmış oldukları alışverişlerde kazanmış oldukları world puanları tek bir kart üstünde toplayabilir ve birikmiş olan bu puanları şirket ihtiyaçlarınızdaki harcamalar için kullanabilir ve tutum yapmış olmuş olursunuz.
 • Şirket harcamalarınızın kontrollerini sağlamanız açısından çalışanların kartlarını seçilen Vakıfbank iye iş yerine kısıtlayabilirsiniz.
 • Milplus gezi özelliklerinden faydalanarak kazanmış olduğunuz world puanlarınız yardımıyla parasız tayyare bileti alabilirsiniz.
 • Bireysel kredi kartları için taksit yapılamayan cep telefonu, akaryakıt ve besin sektörlerinde taksit yapabilirsiniz.
 • Şirket harcamalarınızın kontrollerini sağlamak amacı ile çalışanlarınızın kartlarını yapmış oldukları alışverişlerdeki harcamalarını, nakit çekimler için yurt içi, yurt dışı, peşin, taksitli, sanal ve benzeri işlemleriniz için limit belirleyebilirsiniz.
Vakıflar Bankası KOBİ Paketleri
Vakıflar Bankası KOBİ Paketleri
 • Kart limitinizin belirli bir bölümünü nakit ön ödeme olarak kullanabilirsiniz.
 • Çalışanlarınıza vermiş olduğunuz kartların harcamalarını aylık olarak gönderilen hesap özetinden takip edebilirsiniz.
 • Yurt dışı seyahatlerinde yaptığınız alış verişleri USD hesabından özetleyebilir ve takip edebilirsiniz.
 • SGK ödemelerinizi bu kart üstünden yapabilir ve iki eşit taksit halinde ödeyebilirsiniz.
 • Otomatik ödeme talimatı verebilir ve telefon, elektrik, su, doğalgaz, kesinti ödemelerinizi yapabilir ve faturalarınızı kovuşturmak zorunda kalmazsınız.
 • Yaptığınız peşin alış verişlerinizi telefon bankacılığı yardımıyla 12 aya kadar taksitlendirebilirsiniz.

Yüksek limitlerde krediye gereksinim duyuyorsanız faizsiz esnaf kredisi alabilirsiniz.

Denizbank İşletme Kartı; Heran acil paraya gereksinim duyan esnafımız için, Şubeye uğrama gereği duymadan ATM aletinden kredi çekme olanağı elde eden İşletme Kartı, taksitle gereksinim kredisi olanağı da sağlamaktadır. Denizbank Esnaf Kredi Kartı olmak ise oldukca kolay. Derhal 4-4-4 0-8-0-0 nolu numarayı arayarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Halkbank Kobi Esnaf Kartı; Halkbank KOBİ hizmetlerinde Türkiye’nin en iddialı bankasıdır. O şekilde ki esnaf ve kefalet kooperatifi ile olan anlaşması çerçevesinde daha ilkin bir oldukca kez esnafımıza sıfır faizli kredi desteği elde etmiştir. Banka bu kartına çek ve senet olmadan ticaretin anahtarı adını vermekte olup, bu kart ile çek ve senete gerek kalmadan Halkbank POS cihazlarının bulunmuş olduğu her yerden toplu mal alım işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Halkbank esnaf kredi kartı müracaat yaparak siz de yüksek limitli bir kredi kartı sahibi olabilirsiniz.

Yapı ve Kredi Bankası Esnafa Hususi Kart Kampanyası;  Banka esnafa hususi toplamda 8 değişik kredi kartı bulunuyor. Kartların benzer özellikleri olsa da, kullanıldıkları alanlara bakılırsa ayrılıyorlar. Bu kartlar, World Businnes, Bizim Ustalaşmış Kart, World Businnes Corporote Card,  Metro Club Kart, Business TLCard, Trio Kart ve çiftçilerimize verilen Verimli Kart ve TMO Kart isimlerini taşıyor. Yapı kredinin kart başvurusunda esas almış olduğu nokta ise, esnafın gereksinim durumudur. Aylık 20 bin lira alışveriş meydana getiren bir esnafla büyük bir esnafın ticari kart limitleri aynı olmayacaktır. Bu sebeple, her ne kadar internetten müracaat yapılabilse de, banka şubesinin KOBİ bölümünü ziyaret ederek, Esnaf kredi kartlarını incelemenizi tavsiye ederiz.

Esnaf kredi kartları
Esnaf kredi kartları

Ziraat Bankası Esnaf Kredi Kartı ve Özellikleri; Ziraat Bankası’da esnafımız için hususi bir kredi kartı sunuyor. Bu kredi kartına şirket kartı fonksiyonu tanımlaması yapılıyor ve bu kartla şirket adına alışveriş yapma olanağına haiz oluyorsunuz. İsterseniz kartınızı kendi hesabınıza da yönlendirebiliyorsunuz. Ziraat Esnaf Kartın bir özelliği de temassız alışveriş olanağına haiz olmasıdır. Banka ek olarak çiftçilerimiz için Başak Kart isminde olan ziraat ve hayvancılık sektörü için kartı öneriyor. Bu kart ile tarımsal gereksinimler için, gübre, mazot ve ziraat ilaçları şeklinde ihtiyaçların giderilmesinde hususi kampanya ve promosyonlarda geçerli oluyor. Extra bir özellik ise, ziraatçi kartı olması sebebiyle ödemeler hasat zamanına ertelenebiliyor.

Akbank Esnaf Axess;  Birçok işyerinde sıkça gördüğümüz Axess, paraya gereksinim duyan esnafa derhal kredi imkanı sağlıyor. Bu kart ile ne süre paraya ihtiyacınız olsa ATM aletinden derhal istediğiniz oranda taksitli ticari kredi çekebiliyorsunuz.  Ödemeler mevzusunda sıkıntınız olduğunda ise banka ile görüşerek ödemelerinizi 3 ay süresince erteleyebiliyorsunuz. Ek olarak Esnaf Axess işyeriniz de çalışan elemanlarınızın Toplumsal güvencelerini de ödemenize olanak sağlıyor.

Güvence Bankası Esnafa Hususi Ticari Kredi Kartları; Güvence Bankası esnafımız için 6 değişik kredi kartı hazırlamış ve esnaflarımıza ihtiyacınıza yönelik Güvence’de ne olursa olsun bir kredi kartı vardır diyor. Filo, American Express, Easy Card şeklinde ticari özellik taşıyan kredi kartları ilave ücretle, lave parking, asistan hizmetleri şeklinde ilave hizmetler alınabiliyor. Kartların hesap kesim tarihleri istenilen bir tarihe belirlenebiliyor. Kart ekstrasını erken ödeyen esnafa indirim, taksit fırsatları, akaryakıt alımlarında bonus puanlar, harcama sözünüze ödenen puanlar, otel ve optik indirimleri şeklinde popüler firmaların ürünlerinde uygun avantajlar sağlıyor.

Garanti Bankası Esnafa Yüksek Limitli Ticari Kredi Kartları Karşılaştırma Tablosundan banka tarafınca müşterilerine sunulan kredi kartları ile ilgili informasyon alabilirsiniz.

Bu kartlar arasından hangisine karar vereceğinize ise yukarıda ki sarı renkli bağlantıyı izleyerek kartların içinde karşılaştırma yapabilir, işletmeniz için en uygun kredi kartına karar verebilirsiniz.

Loading…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir