Ev Hanımlarına Kredi Kartı (Gelir Belgesiz)

Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar 2021

Ev hanımlarının kredi çekip çekemeyeceği mevzusunda sizleri daha ilkin bilgilendirdiğimiz suretiyle; gene buna benzer bir mevzu olan kredi kartı konusunu ev hanımları açısından ele alacak ve sizler için oluşturduğumuz ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar listesini paylaşmaya çalışacağız.

Ev Hanımları Kredi Kartı Alabilir mi?

Kredi kartı mevzusunda eskiden bankalar, tüketicilere daha kolay ve daha yüksek limitli kredi kartı tahsis edebiliyorken, bu mevzu ile ilgili devletin bazı adımları atması ve bununla beraber bazı sınırlamalar getirmesi; kredi kartı alma işini de birazcık daha zorlaştırdı diyebiliriz. Sadece gene de halen bankaların talep edenlere kredi kartı verme mevzusunda daha esnek davrandığını görmekteyiz. Tek fark olarak; limitler daha makul seviyelerde veriliyor. Dolayısıyla ev hanımları kredi kartı alabilir mi sorumuzun cevabı net bir halde EVET olacaktır.

Ev Hanımları Kredi Kartı Başvurusu Yaparken Kredi Notu Mühim

Tıpkı kredi tahsisi mevzusunda bankalar iyi mi kredi notunuzu inceliyorsa, kredi kartı başvuruları mevzusunda da ilk incelenecek kriterler içinde kredi notu olacaktır. Bu noktaya kadar ev hanımları açısından herhangi bir negatif durum yoktur. Doğrusu kredi notu iyi olan bir ev hanımı kolaylıkla kredi kartı alabilecektir. Düşük olanlar ise; maalesef kredi kartı alma mevzusunda bazı zorluklarla karşılaşabilecektir.

Hangi Bankalar Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veriyor?

Ev hanımlarına kredi kartı veren bankaların sayısının çok çok fazla bulunduğunu söyleyebiliriz. Sadece azca ilkin de dediğimiz suretiyle, aslolan sorun limit ile ilgili oluyor. Aslına bakarsak bakıldığında her ne kadar düşük limitli desek de ev hanımlarının gereksinimlerini görebilecek düzeyde bulunduğunu da belirtmek gerekiyor. Ev hanımlarının kredi kartı başvurusu yapabileceği bankalar; Qnb Finansbank, Ziraat Bankası, Türk Iktisat Bankası, Akbank, Vakıflar Bankası, Halk Bankası, Adabank, Güvence Bankası, Şekerbank,  Aktifbank, Türkiye İş Bankası, Yapı ve Kredi Bankası, Denizbank, HSBC Bank ve ING Bank ‘tır diyebiliriz.

Ev Hanımlarına Hususi Kredi Kartlarının Limiti Iyi mi Yükseltilir?

Genel itibariyle ev hanımlarının bankalardan alacağı kredi kartı limitleri 500 ile 1.500 TL içinde seyredecektir. Eğer bu limitler size kafi gelmiyorsa normal olarak bunu yükseltecek bazı adımları seyredebilirsiniz. Bunlara örnek olarak; eşinizin size kefil olması, var ise kira geliri, vs. benzer biçimde aylık gelirlerinizi izah edebilirsiniz. Ek olarak eğer hâli hazırda adınıza kayıtlı bir malınız var ise;  herhangi bir ipotek işlemi olmadan bunu da bankanızla bu bilgiyi paylaşmanız halinde limitinize pozitif yönde tesir yapmış olacaktır.

Ev Hanımları En Fazla Ne Kadar Limitli Kredi Kartı Alabilir?

Ev hanımlarının kredi kartı müracaatlarında, bankalar tarafınca verilebilecek en yüksek kredi kartı limiti 1.500 TL civarında olacaktır. Doğal ki  bu durum kişinin kredi notu ya da değişik özelliklere haiz olması durumunda yükselebilir. Değişik özellikler derken bunlar; kişinin adına kayıtlı bir malı olması benzer biçimde durumlardır.

Kredi Kartı Başvurusunda Ev Hanımlarından Belge İstenir mi?

Kredi kartı başvuruları esnasında istenen belgeler genel itibariyle kimliğiniz ve ikametgah belgesidir. Bir çok banka ikametgah belgesi yerine adınıza olan son dönemde düzenlenmiş (genel anlamda son 6 ay içinde düzenlenmiş faturalar kabul edilir) faturaları da kabul etmektedir. Bunun haricinde gelir belgesi istenmediğini söyleyebiliriz. Sadece unutulmamalı ki; bankalar her türlü şartta ek belge talep edebilme hakları saklıdır.

Ev Hanımları Kredi Çekebilir mi?

Kredi kartı ile ilgili bir durum olduğundan ev hanımlarının kredi çekebilme durumlarından da oldukca kısa bahsedecek olursak; bu mevzuda ortada herhangi bir engel olmadığını söyleyebiliriz. Normal olarak çekilebilecek krediler daha düşük miktarlarda olacaktır. Bankaların Ev hanımlarına hususi kredi kampanyaları düzenlediğini de unutmayınız.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Bundan önceki yazımız olan Telefondan SMS Kredi Başvurusu Yapabilen 8 Banka Önerisi başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir