Ev Hanımlarına Kredi Veren 7 Banka (100 BİN) Şartları 2021

Her insanın her durumda acil finansman ihtiyacı olabilir. Bu durumda kapısını çaldığımız ilk adres bankalar olmaktadır. Bankalar tarafınca belirli şartların taşınması durumunda her insana kredi verilmektedir. Ev hanımları tertipli gelire haiz olmayan kişiler oldukları için bankalar tarafınca kredi başvuruları reddedilebilmektedir. Sadece web üstünden kredi başvurusu yapmanız durumunda sizden herhangi bir evrak talep edilmeyeceği için başvurunuzun kabul edilme ihtimali vardır. Ek olarak bankaların kredi kartı ürünlerinden de belirli limitler dahilinde yararlanabilirler. Girişimci olmak isteyen ev hanımlarına da devlet tarafınca kredi vererek kendi işlerinin patronu olmaları fırsatı yaratılmaktadır. Sizler için ev hanımlarına kredi veren bankaları ve şartlarını araştırdık.

Ev Hanımları Kredi Alabilir Mi?

Acil finansman, konut ya da taşıt alımları için müşteriler bankalardan kredi talep edebilmektedir. Bankalar belirli şartlar dahilinde müşterilerinin taleplerini kabul edebileceği benzer biçimde reddetme yetkisini de elinde bulundurmaktadır. Tüm bankalarda kredi alabilmek için lüzumlu olan şartlar nerede ise aynıdır. Müşterilerin kredi talebi ile bankalara gidebilmeleri için reşit olmaları, bankalara gelir belgesi sunabilmeleri ve kredi notlarının yüksek olması gerekmektedir. Ev hanımları ve öğrenciler bu anlamda dezavantajlı gruplardan sayılabilir. Sadece bu kişiler bankalardan kredi çekemez şeklinde bir söylem doğru olmayacaktır.

Bankalar her ne olursa olsun kredi çekmek için kendilerine gelen müşterilerini ayrı bir kişi olarak değerlendirmektedir. Kredi notunuzun yüksek olması ya da daha evvel banka ile ilişkinizin olmaması sebebi ile kredi notunuzun oluşmaması bankalar tarafınca elbet ki negatif karşılanacaktır. Sadece bankaya kefil sunarak, güvence göstererek ya da var ise kira vb. ek gelir göstererek kredi almanız daha kolay olacaktır.

Maaş haricinde banklara sunulabilecek olan gelirler de bulunmaktadır;

  • Müracaat sahibinin kendi namına kayıtlı olması şartı ile kira geliri
  • Mevsimsel emek harcamalar sonucu elde edilmiş gelirler
  • Şirket ortaklığı sonucu elde edilmiş gelirler
  • Çiftçilik faaliyetleri sonrası elde edilmiş gelirler
  • Emekli gelirleri, dul ya da yetim aylıkları
  • Aynı ikamet adresinde bulunan öteki ev ahalisinin gelirleri
  • Kendi adınıza kayıtlı olan bir taşınmazın ipoteği

Özetle banka tarafınca resmi olarak kaydedilebilecek tüm gelirler müracaat için kafi olmaktadır.

Düzgüsel şartlarda tertipli gelire ve öteki şartlara haiz olan şahısların kredi tutarları gelirlerini geçemiyor. Bu sebeple yüksek meblağlarda kredi talebinde bulunarak bankalar karşısında gülünç duruma düşmeyin. Çekebileceğiniz kredi limitleri düşük olacaktır. Genel olarak web üstünden kredi başvurusu yapılabilecek bankalar gelir belgesi talep etmemektedir. İnternet ya da sms yöntemlerini kullanarak kredi çekebilirsiniz. Aslına bakarsan bankaların işleyiş stilleri aynı olduğundan hangi bankaya giderseniz gidin duyacağınız cümleler aynı olacaktır. Ev hanımlarına bağışlama ve destek veren kuruluşlar hakkında informasyon alabilir, kendi işinizin patronu olabilirsiniz.

İNG Bank Bayanlara E-Kredi

İNG Bank E-kredi ev hanımları için büyük bir fırsattır. Şundan dolayı banka şubelerine giderek sıra beklemenize gerek kalmadan kolayca kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Banka şubeleri kapalı olsa dahi, mesai saatleri haricinde da başvurunuzu bankaya iletebilirsiniz. Banka tarafınca başvurunuz kabul edilirse meblağ hesabınıza aktarılacaktır. Banka yalnız müşterilerine değil, tüm kredi başvurusunda bulunan şahısların başvurularını değerlendirmektedir. Üstelik kredi başvurusu esnasında kefil ya da güvence göstermenize gerek kalmamıştır.

ing-bank-e-kredi
İNG Bank e-kredi

Banka tarafınca lüzumlu görülen hallerde şubeye çağrı edilebilirsiniz. Müracaat esnasında beyan edilen telefon numarası üstünden teyit yapılarak  kredi tutarınız hesabınıza gönderilmektedir. Binde 5 oranında kredi tahsis tutarı talep edilmektedir. Kredi faiz oranı yüzde 1,69′ dur. Kredi vadesi 36 ay (3 yıl) olarak belirlenmiştir. 10 bin TL tutarında kredinizi aylık 394,09 TL taksitle alabilirsiniz. Hesaplama aracı ile ödeme planı oluşturabilir ve kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Aktifbank NKolay Ev Hanımı Kredisi

Aktifbank tarafınca düzenlenen bir bankacılık hizmeti olan N Kolay Kredi imkanı ile adı üstünde oldukca kolay bir halde kredinizi çekebilirsiniz. Banka şubelerine giderek sıra beklemenize gerek kalmadan ve işlem tutarı, dosya harcaması benzer biçimde ek ödemeler ödemeden krediniz derhal hesabınıza yatırılır. Banka kredi notu düşük olan müşterilerine de kredi vereceğini taahhüt etmektedir. Hesabınıza yatırılan kredi tutarını başka bir hesabınıza aktarabilir ya da PTT‘ den çekebilirsiniz. Banka uygun faiz oranları ile müşterilerine 3 aydan 36 aya kadar vadeli olarak kredi imkanı sunmaktadır.

www.nkolaykredi.com e-posta adresi, T.C. kimlik numarası ve cep telefonu numarasını yazarak formu doldurabilirsiniz. Bu detayları sisteme doğru olarak girmeniz gerekmektedir. Şundan dolayı banka kartı ve sözleşme ikamet adresinize kurye yolu ile gönderilecektir. Krediye başvurmak için 18 yaşını tamamlamış olmak ve hakkınızda meydana getirilen tahkikatın pozitif neticelenmesi gerekmektedir. Sadece kredi başvurusu esnasında herhangi bir gelir belgesi talep edilmediği için ev hanımları bu krediye başvurabilir. Kredi kullanım tutarı, dosya harcaması benzer biçimde ek maliyetler talep edilmemektedir. Yalnız kredi tutarının binde 5′ i kadar kredi tahsis tutarı alınmaktadır.

Kredinin vadesi minimum 3 ay, en fazla 36 ay olabilmektedir. Minimum 2 bin TL, maksimum 30 bin TL kredi kullanabilirsiniz. PTT, Vakıfbank ve Akbank şubelerinden kredi taksit ödemelerinizi yapabilirsiniz. Kredi faiz oranı yüzde 3,40‘ dir. Detaylar için tıklayınız.

akrifbank-n-kolay-kredi
Aktifbank N Kolay Kredi

Güvence Bankası Güz Kredisi

Ev hanımlarının bireysel finansman gereksinimleri için başvurabileceği bankalardan bir tanesi de Güvence’ dir. Güvence Bankası başlatmış olduğu Güz kredisi kampanyası ile web üstünden kredi başvurusu yapma imkanı tanımaktadır. Uygun faiz oranları ve 36 aya varan vadeler ile kredinizi alabilirsiniz. Üstelik banka şubelerine gitmenize gerek kalmayacaktır. Kredi başvurunuz kabul edilirse, kredi tutarı hesabınıza yatırılacaktır.

Güvence cep ya da Güvence internetten banka müşterileri yalnız bankanın onayladığı meblağ kadar kredi kullanabilmektedir. Kredi üst limiti maksimum 50 bin TL‘ dir. İnternet üstünden müracaat yapacağınız için banka sizden herhangi bir evrak talep etmeyecektir. Formu doldurarak derhal kredi başvurusu yapabilirsiniz.

garanti-bankası-yeni-yıl-kredisi
Güvence Bankası yeni yıl kredisi

Güvence Bankası’ nın yeni yıl kredisi için faiz oranları kredi tutarına gore değişim göstermektedir. 15 bin TL kredinizi 36 ay vade ile çekmeniz durumunda faiz oranı yüzde 2,57 olacaktır. 25 bin TL kredi çekilmesinde ise faiz oranı yüzde 2,49 olacaktır. Kredi notunu bilmeyen banka müşterileri bankadan risk raporu talebinde bulunarak kredilerini alabilirler.

Odeabank Nakit Hazır

Ev hanımları Odeabank tarafınca verilen kredilere de başvurabilir. Şundan dolayı banka müşterilerinden gelir belgesi talep etmemektedir. Kredi başvurusu esnasında yalnız kimlik fotokopisi istenmektedir. Maksimum 36 ay vadeli olarak kredi kullandırılmaktadır. Banka şubelerinden ya da web bankacılığından kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Kredi limiti banka tarafınca belirlenmektedir.

Kredi taksitlerinin geri ödemesi web bankacılığı aracılığı ile, mobil şubelerden, web şubelerinden, Akbank ya da PTT şubelerinden yapılabilmektedir. 444 8 444 numaralı satın alan hizmetlerini arayarak da kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bankanın faiz oranı 12 aya kadar olan kredilerde yüzde 0,99 olacaktır. 12 ay ile 36 ay içinde kullanılacak olan kredilerde ise uygulanacak olan faiz oranı yüzde 1,29 olacaktır.

odeabank-nakit-hazır
Odeabank nakit hazır

Yukarıdaki tabloda seçilen faiz oranlarına gore aylık taksit tutarları hesaplanmıştır.

TEB Ergonomik İhtiyaç Kredisi

Türk Iktisat Bankası finansman anlamında müşterilerine her daim yardım eden bankalar içinde yer almıştır. Ev hanımlarının kredi almak için başvuracağı bankalardan bir tanesidir. Ergonomik İhtiyaç Kredisi ürünü ile banka müşterilerinin kredi başvurusunda bulunurken yalnız T.C. kimlik belgelerini talep etmektedir. Kredi üst limiti 12 bin 500 TL olarak belirlenmiştir. 

SMS aracılığı ile kolayca kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. T.C. kimlik numaranızı 4466′ ya kısa bildiri göndererek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Kredi vadesi 48 ay olarak belirlenmiştir. Üstelik gereksinim kredisi almak için banka müşterisi olmak durumunda da değilsiniz. Yapılacak olan araştırma sonrası bankanın münasip görmüş olduğu oranda kredi çekebilirsiniz.

SMS gönderimi sonrası kredi başvurunuz banka tarafınca kabul edilirse sözleşmenin onaylanması için kimlik belgeniz ile bankaya gitmeniz gerekmektedir. Ev hanımları maaş bordrosuz kredi alabilmektedir. Şartları öğrenerek derhal kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Loading…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir