Ev Kredisine Yapılan Hayat Sigortasını Kredi Kartına Böldürebilir miyim?

Ev Kredisi Alırken Hayat Sigortası Zorunlu mu?

Bu yazımızda sizlerle ev kredisine meydana getirilen yaşam sigortasını kredi kartına böldürebilir miyim sorusunun yanıtını arayacağız. Sadece ilk olarak yaşam sigortasının ne işe yaradığını ve hangi durumlarda kullanıldığını öğrenmek yararlı olacaktır. Yaşam sigortası kişinin karşılaşacağı herhangi bir kaza halinde tarafına ödenecek tutarı ifade edecektir. Daha geniş bir ifadeyle yaşam sigortası bireylerin yaşam boyu karşılaşabileceği risk durumlarına karşı öncesinden tedbir alınması durumunu ifade etmektedir. Yaşam sigortası ile beraber kişinin ölümü, kaza ya da hastalık sonucu ölümü, kaza sonucu maluliyeti durumları için gerek kendisine gerekse de aile fertlerine sağlanan desteği ifade edebilmektedir. Bilinmiş olduğu şeklinde her yıl iş ya da trafik kazaları sonucunda sakatlanma ve ölüm olaylarının yüksek miktarlarda olması bu durumu bir düzey daha mühim hale getirmektedir.

Bankalardan Ev Kredisi Temin Etme

Ev kredisine meydana getirilen hayat sigortasını kredi kartına böldürebilir miyim sorulu mevzumuza ev kredisi hakkında data vererek devam edelim. Günümüzde ev kredileri bankalar tarafınca müşterilerine sağlanan ve aylık ödemeler sonucunda ev sahibi olmalarını elde eden bir sistemdir. Tüm bankaların ev kredisi kullandırırken belirlediği belli şartlar bulunmaktadır. Hatta bir çok bankanın kuralları çoğu zaman birbirine benzemektedir. Yazımızda tüm kuralları açıklamak yerine bizim için mühim olan kurala değinmek yararlı olacaktır. Derhal tüm bankalar ev kredisi temin ederken yaşam sigortasını mecburi tutmaktadırlar. Sadece yaşam sigortasının kanunen bir zorunluluk olmadığını belirtmek gerekir. Bundan dolayı bir çok kimse bu mevzuda banka çalışanları ile münakaşa ortamına dahi girmektedirler. Doğal olarak ki bu durum banka politikaları gereği mecburi tutulduğu için ev kredisi başvurusu yapılsa dahi genel müdürlükçe onaylanmayabilmektedir. Haliyle yaşam sigortasının ödenmesi bir zorunluluk olarak karşımıza çıkmaktadır ve bu aşamada insanoğlu ev kredisine meydana getirilen yaşam sigortasını kredi kartına böldürebilir miyim sorusunu sormaktadırlar. Günümüzde bankalar ev kredisinde meydana getirilen yaşam sigortasını kredi kartına taksit yapmamaktadırlar. Sadece bu mevzuda ödeme kolaylığı sağlayıp kredi şeklinde ödeme yapılmasını elde eden bankalar da bulunmaktadır. Bunun için her bir banka ile yarı ayrı görüşmek gerekecektir.

Bundan önceki yazımız olan Devlet Destekli Evlilik Kredisi Başvurusu 2021 başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir