Ev Sahibi Olmak İçin İhtiyaç mı? Konut Kredisi mi?

EV SAHİBİ OLMAK İÇİN İHTİYAÇ KREDİSİ Mİ KONUT KREDİSİ Mİ AVANTAJLI

Geçmişten günümüze kadar birçok insan yatırımlarında temel destek olarak bankaları görmektedir. Günümüzde de birçok banka değişik oranlarla gerekseme sahiplerini kendilerine çekmek için strateji aramakta kimi zaman harcamalarda indirime kimi zaman de faizsiz bankacılık adı altında insanları kendilerine çekmektedir. Bilinmiş olduğu benzer biçimde konut kredisi faiz oranı daima gerekseme kredisi faiz oranından daha düşüktür. Bu da gerekseme sahibinin ev sahibi olmak için gerekseme kredisi mi konut kredisi mi avantajlı sorusuna yanıt vermekte ve gerekseme sahibini konut kredisi çekmeye itmektedir. Ek olarak gerekseme kredisinin vadesinin kıt olması da gerekseme sahibini konut kredisine iten başka bir nedendir

Ev sahibi olmak için gerekseme kredisi mi konut kredisi mi avantajlı sorusuna verilecek en güzel yanıt araştırmaktır. İhtiyaç sahipleri değişik bankalardan değişik oranlarla değişik kredi teklifleri almalıdır.

Fakat faiz oranları kişiyi yanıltmamalıdır. Oran düşük olur fakat harcaması (ekspertiz benzer biçimde) büyüktür. Bu da bankacıların müşteriyi yanıltma yoludur. Düşük faiz oranı fakat yüklü harcama tutarı ile bir kandırmaca yoluna gitmektedirler.

Ev sahibi olmak için gerekseme kredisi mi konut kredisi mi avantajlı bilgisini almak için hızla gelişen teknolojinin nimetlerini kullanmak gerek. Bankalar güncel faiz oranlarını resmi sitesinde devamlı revize etmektedir. Bu da kredi alıcısını izleyeceği yolu göstermeye yardımcıdır. Fakat karşı karşıya görüşmelerde söz mevzusu oranlarda 0,05 e kadar düşüş yapabilirler. Çalışmış olduğunuz-hesabınızın bulunmuş olduğu bankadan da kesinlikle bir fiyat almak gerek. Kredi veren bakanların oranlarda indirime gitmesi kesinlikle bankacının da elinde olabiliyor. Göz yumdukları dip bir oran vardır. Kredi talebinde bulunan alıcı bankacıyı elinden geldiğince zorlayarak en uç oranı almalıdır. Görüldüğü ve bilinmiş olduğu suretiyle ev sahibi olmak isteyen yatırımcılar yada gerekseme sahipleri İhtiyaç kredisi çekmek yerine konut kredisi çekmeyi yeğlemelidir. Avantajlı olan budur.

Bundan önceki yazımız olan Devlet Destekli Evlilik Kredisi Başvurusu 2021 başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir