Faizsiz Eğitim Kredisi Veren Bankalar Var mı? 2021-2021

Öğrencilerin eğitim masraflarının karşılanması amacı ile bankaların eğitim kredisi kampanyaları bulunmaktadır. Öğrenciye kredi veren bankalar içinde Denizbank’ ın talebe kredileri, Vakıfbank’ ın eğitim kredileri sayılabilir. Bu tarz şeyleri yanı sıra öğrencilere kredi kartı veren bankalar da bulunmaktadır. Sadece talebe kredi kartlarının limitleri oldukça düşüktür. Üniversite öğrencilere devlet tarafınca verilen kredilere müracaat yapabilirler. Bankaların yanı sıra eğitim kredisi veren kurumlar da bulunmaktadır. İçeriğimizden talebe kredisi veren bankaların şartlarını ve öteki kredi detaylarını bulabilirsiniz.

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar

Öğrenciler eğitim harcamaları için finansmana gerekseme duymaktadır. Yaşam şartları pahalı olduğundan dolayı aileler maddi anlamda yetersizlik yaşıyor ise bu açık banka kredileri yolu ile kapatılmaktadır. Üniversite öğrencilerinin giderleri daha fazladır. Yurt ötekiler, ulaşım, yiyecek derken işin içinden çıkılmaz bir hal almaktadır. Asgari ücretle geçinmeye çalışan pek oldukça aile var. Kira, faturalar, mutfak harcamaları derken bir de eğitim giderleri için finansmana gerekseme duyuluyor. Ya da evlatlarının iyi eğitim koşullarında okuması ve kendilerine daha iyi imkanlar sunulması amacı ile kurslara ya da hususi okullara kayıt ettiriliyorlar. Okul ya da kurs ücretlerinin ödenmesi için de nakit ihtiyacından dolayı aileler kredi çekmek zorunda kalıyor.

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar
Öğrenciye Kredi Veren Bankalar

Nerede ise her banka tarafınca başlatılan eğitim kredi kampanyaları bulunmaktadır. Öğrencilerin bu kredilerden yararlanması için bazı şartları taşımaları gerekiyor. Bu aşamada akıllara gelen düşük finansman gereksinimleri için krediye bulaşmadan kredi kartı kullanmak olabilir. Sadece bankalar tertipli gelir sahibi olan müşterilerine kredi ya da kredi kartı veriyor. Öğrenciler tertipli geliri olmayan kişiler olduklarından dolayı muhtemelen bankalar tarafınca ya kendilerine kredi kartı verilmeyecek ya da kredi kartının limiti maksimum 1000 TL olacaktır. 1000 TL’ den fazla nakite gerekseme duyanlar ise mecburen kredi çekeceklerdir. Eğitim kredisi veren pek oldukça banka olsa da şu an itibari ile faizsiz talebe kredisi veren banka bulunmamaktadır. Devlet tarafınca verilen krediler de faizsiz değildir.

Öğrencilerin Kredi Alabilmesi İçin Lüzumlu Şartlar

Bankalar tarafınca kredi verilebilmesi için aranan temel şartlar vardır. Bu şartlar satın alan profiline nazaran değişim arz edecektir. Genel şartlar ise aşağıdaki gibidir;

  • Bankaların müşterilerine kredi ya da kredi kartı şeklinde bankacılık ürünlerini sunabilmeleri için müşterilerinin aranan yaş şartlarına haiz olmaları gerekmektedir. Öğrenciler için bu yaş şartı 18 olmaktadır. Mesela öğrencinin geliri var ve 18 yaşından minik. Bu durumda kredi kartı alması mümkün olmayacaktır. Yaş şartına haiz olmayanlar velileri ya da kanuni vasileri yolu ile kredi çekebilirler.
  • Kredi alabilmek için bankaya belgelenebilir gelir sunmak gerekiyor. Öğrenciler gelirleri olmayan kişiler olduklarından dolayı kredi almaları da oldukça zor olacaktır. Sadece web üstünden yapılacak olan kredi başvurularında gelir belgesi talep edilmediğinden öğrenciler bu yolla kredi talebinde bulunabilirler.
  • Kredi alabilmek için öteki koşul yüksek bir kredi notuna haiz olmaktır. Öğrenciler daha evvel kredi ya da kredi kullanmadıklarından dolayı kredi notları da olmayabilir. Daha evvel kredi kullandılarsa tertipli ödeme yapmış olmaları gerekmektedir. Bu sebeple düzensiz ödemeler kredi notunu etkileyeceğinden bankalar kredi başvurularını reddedebilir. Öğrencilere kredi veren bankalar isminde içeriğimizden kredi çekmek için lüzumlu olan öteki şartları öğrenebilirsiniz.
Öğrencilerin Kredi Alabilmesi İçin Gerekli Şartlar
Öğrencilerin Kredi Alabilmesi İçin Lüzumlu Şartlar

Öğrenciye İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Yukarıda bahsettiğimiz kredi alma şartlarına haiz olan tüm öğrenciler bankalardan kolaylıkla kredi çekebilirler. Bir çok bankanın talebe kredisi ya da eğitim kredisi adı altında kredi kampanyaları vardır. Sadece faiz oranı düşük olan bankaya giderek gerekseme kredisi almanız da mümkündür. Bankalar öğrenciye kredi vermez şeklinde bir idrak vardır. Gelirin olmadığı için sana kredi çıkmaz dediğimiz kişilerin dahi kredi aldıklarına tanık olduk.

Bankaların web bankacılığı kanalı ile müşterilerine sunmuş olduğu krediler bulunmaktadır. Bu kredi başvuruları da web bankacılığı kanalı ile yapıldığından dolayı bankalar herhangi bir evrak talep etmeyecektir. Bu sebeple bu kredilere başvurarak kolaylıkla finansman ihtiyacınız olan şeyleri karşılayabilirsiniz. İNG Bank tarafınca verilen e-kredi, Akbank şubeye gitmeden kredi, Aktifbank anında kredi, Güvence Bankası şubeye gitmeden kredini al şeklinde çarpıcı sözler ile kredi veren bankalar içinde yer almıştır. Bu bankaların kredileri düşük limitli olsa da ihtiyacınız olan şeyleri görecek meblağlardır. Bu sebeple bankaların verdiği bu kredilere başvurabilirsiniz.

Ziraat Bankası Eğitim Kredisi

Ziraat Bankası her türlü müşterisini desteklemeye 2021 senesinde da devam etmektedir. Öğrencilerin okul, dershane vb. masraflarının karşılanması amacı ile kredinizi Ziraat Bankası’ ndan alabilirsiniz. 36 aya varan vadeler ile kredini kullanabilirsiniz. Kredi karşılığında kefil ya da güvence kabul edilmektedir. Krediye ek olarak yaşam sigortası da yapılmaktadır. Kredi yaş şartına haiz ve tertipli geliri olan öğrencilere verileceği şeklinde şartları sağlamayan talebe velilerine de verilebilmektedir.

Müracaat esnasında banka tarafınca talep edilecek olan evraklar;

  • T.C. kimlik belgesi
  • Bankadan temin edilecek olan müracaat formu
  • Eğitim belgeleri
  • Gelir belgesi

Bu belgelerin yanı sıra banka tarafınca ek belge de talep edilebilir. Kredi kullanmak için size en yakın Ziraat Bankası şubelerini ziyaret edebilirsiniz. Halkbank faizsiz esnaf kredisi 2021 Resmi Gazete’ de gösterildi. Esnaflarımıza 2021 senesinde yüksek limitlerde kredi kullandırılacak.

İş Bankası Eğitim Kredisi

Eğitim kredisi veren bankalardan bir diğeri de İş Bankası’ dır. Artan eğitim harcamaları için aileler banka tarafınca verilecek olan bu kredi kampanyasına müracaat yapabilirler. Kredi hususi okul, üniversite vb. masrafların karşılanması amacı ile kullandırılmaktadır. Kredi başvuruları banka şubelerine yapılacaktır. Krediyi nakit olarak alabileceğiniz şeklinde okul hesaplarına da aktarabilirsiniz. Kredi çekebilmek için bankalara eğitim ile ilgili faturaların sunulması gerekmektedir.

Eğitim kredisinin faiz oranı %3 olmaktadır. Krediye yaşam sigortası yapmak mecburi değildir.

Denizbank Eğitim Kredisi

Denizbank 60 ay vade ile eğitim kredisi veriyor. Hususi kurs ücretleri, okul, üniversite şeklinde harcamalar için bu kredilerden yararlanabilirsiniz. 12 ay vadeli olarak kredi kullanmanız durumunda faiz oranı %2,65 olurken, 12 aydan 60 aya kadar olan vadelerde ise %2,75 olmaktadır. 

denizbank eğitim kredisi
Denizbank eğitim kredisi

Yukarıdaki tabloda örnek kredi hesaplaması yapılmıştır. 60 aya varan vadeler ve uygun faiz oranları ile kredinizi kullanabilirsiniz.

Fibabanka Eğitim Kredisi

Eğitim ve öğretime destek veren bankalardan bir tanesi de Fibabanka’ dır. Banka uygun faiz oranları ile öğrencilerin eğitim hayatlarını destkelemeye devam etmektedir. Kredi başvurusunda bulunmak için banka şubelerine gitmenize de gerek kalmamıştır. OKUL yazıp bir boşluk bırakarak T.C. Kimlik numarası yazarak 3422‘ ye göndermeniz durumunda banka tarafınca verilen eğitim kredilerinden yararlanabilirsiniz.

Yapı Kredi Eğitim Kredisi

Eğitim kredisi kullanabileceğiniz bankalardan bir diğeri de Yapı Kredi bankasıdır. Banka başlatmış olduğu kredi kampanyası ile öğrencilerin eğitim için gerek duydukları finansmanın sağlanması mevzusunda kendilerine destek olmaktadır. Kredi vadesi 36 ay olup kredi kullanmak isteyenlerin banka şubelerine tertipli gelir sunmaları gerekmektedir. Kredi kullanan kişiye banka tarafınca yaşam sigortası yapılmaktadır. Ev hanımlarına kredi veren bankaları inceleyebilirsiniz. Ev hanımlarının da tertipli gelirleri olmadıkları için kendilerini öğrenciler ile aynı statüde değerlendirmekte yarar olacaktır.

Yapı Kredi Eğitim Kredisi
Yapı Kredi Eğitim Kredisi

Üstelik kullanmış olduğunuz kredinizi okulların hesaplarına geçirme ederken yurt içinde olduğu şeklinde yurt haricinde da herhangi bir ücret ödemezsiniz. Esnek ödeme seçenekleri ile kredinizi Yapı Kredi’ den kullanabilirsiniz. Kredi ile ilgili detaylı data almak için tıklayınız. Kredi başvuruları banka şubeleri tarafınca kabul edilmektedir.

Eğitim kredisi veren bankalardan bir diğeri de Vakıfbank‘ tır. Banka uygun faiz oranları ve vadeler ile öğrencilerin eğitim hayatlarına devam etmeleri mevzusunda elinden geleni icra eden banklar içinde yer ediniyor. Bunun yanı sıra Albaraka Türk şeklinde öteki katılım bankaları tarafınca da eğitim kredilerinin verildiği bilinmektedir.

2021-2021 yılları için herhangi bir bankanın faizsiz kredi kampanyası bulunmuyor. Sadece uygun faiz oranları ile müşterilerine kredi imkanı sunan bu bankalardan kredi kullanabilirsiniz. Yeni başlamış olacak olan eğitim öğretim senesinde KYK tarafınca verilen kredilere de müracaat yapabilirsiniz. Bu kredilerin geri ödemesi talebe mezun olduktan sonrasında olmaktadır.

Loading…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir