Faizsiz Evlenme Kredisi Veren Bankalar 2021

Evlenmeyi düşünüyorsunuz fakat düğün için lüzumlu nakit paranız  yok ise üzülmeyin. Bankalar 2017 senesinde da Evlilik Kredisi veriyor. Düğün harcamalarından, balayı ve çeyiz ödemelerini yapmak için devletimizde etkinlik gösteren bankalara evlilik kredisi için başvuruda bulunarak finansman desteği alabilirsiniz. Faizsiz Evlenme Kredisi Iyi mi Alınır Şartları Nedir? Öğrenmek isteyenlere detaylar haberimizde..

Düğün kredisi adı altında birçok banka evlilik hazırlığı içinde olanlara uygun faiz oranları ve uygun geri ödeme seçenekleri ile kredi vermektedir. Düşük faiz oranları ile verilen kredilere sizde müracaat yapabilir, düğün masraflarınızı bu krediler ile karşılayabilirsiniz. Doğal olarak bunun için hangi bankaların evlilik kredisi verdiğini öğrenmeniz gerekiyor. Yazımızda düğün kredisi veren bankalar ve kredi artlarına değindik.

Düğün kredisi veren bankalar evlenmeyi düşünen gençlere finansman desteği sağlıyor. Bankalar tüketicilerin gerekseme duydukları finansmana erişebilmeleri amacıyla çeşitli kredi kampanyaları düzenler. Bu kampanyalar içinde en dikkat çeken ise düşük faizli 3 ay taksit ertelemeli düğün kredileri olmaktadır. 48 ay vadeli olarak 3 ay taksit ertelemeli düğün kredileri en oldukça bahar aylarında artan düğün ve nişan merasimleri için krediye gerekseme duyanlar için düzenlenmektedir.

Bu kredi kampanyaları Mayıs ayında adım atar ve en geç Eylül aylarında sonlandırılmaktadır. Bankaların evlilik kredisi ürünlerinin yanında devlet destekli evlilik kredilerine de başvuruda bulunarak finansman desteği alabilirsiniz. Devlet tarafınca birlikteliği teşvik etmek amacıyla evlenmeyi düşünen genç çiftlere çeyiz parası desteği verilmektedir. Bu kredilerden istediğinizi alarak düğün öncesi masraflarınızı bu krediler ile karşılayabilirsiniz. Düğün kredisi veren bankaları inceleyerek bu bankalardan kredi alabilirsiniz.

Evlilik planı meydana getiren genç çiftlere uygun faiz oranları ve uzun vadeli olarak kolay ödeme seçenekleri ile kredi vermektedir. Düğün için evlenecek olan gençlere evlilik kredisi veren bankalar Yapı Kredi Bankası, Finansbank, Odeabank, Kuveyttürk, ING bankası Albaraka Türk benzer biçimde bankalardır.

Yapı Kredi Bankası Evlilik Kredisi

Yapı kredi bankasından alacağınız evlilik kredisi ile düğün, nişan balayı, oturacağınız eve kadar tüm masraflarınızı giderebilirsiniz. 36 ay vade seçeneği ile verilen evlilik kredisini alarak bütçenizi asla zorlamadan kredinin geri ödemesi yapabilirsiniz.

Evlilik Kredisi Nasıl Alınır Şartları Nelerdir?
Evlilik Kredisi Iyi mi Alınır Şartları Nedir?

Yapı Kredi bankası evlilik kredisi başvurunuzu Kredi Şimdi üstünden yapabilir, ek olarak size en yakın banka şubesinden de gelir belgenizi, nüfus cüzdanınızı, adınıza düzenlenmiş son 3 aya ilişkin ödenmiş elektrik, doğalgaz ve su faturanızı bankaya ibraz ederek 36 ay vadeli kredinizi  alabilirsiniz. Hayatınızın en hususi gününde herşeyiniz tam olsun diye sunulan evlilik kredisi ile hayalinizdeki düğününüzü yapabilirsiniz.

Albaraka Türk Evlilik Kredisi

Albaraka Türk Bankası evlenecek olan gençlere hususi Düğün organizasyonu Finansmanı adı altında Düğün salonu kiralanması ve düğün ikramlarını satın alma amacıyla 36 ay vadeli aylık eşit taksit ödemeli % 3,30 faiz oranı ile düğün kredisi veriyor. Albaraka Türk’ten sizde 18 yaşınızı tamamladıysanız finansman desteği alabilirsiniz. Düğün organizasyonu finansmanı olarak sunulan krediye başvurularda proforma satmaca, nüfus cüzdan belgesi ve gelir belgesi istenmektedir. Eğer herhangi bir iş yerinde ücretli olarak çalışıyorsanız bu durumda gelir belgesi olarak son maaş bordrosu yada net maaş tutarını gösteren işyeri tarafınca onaylanmış belge temin ederek Albaraka Türk Bankasına müracaat yaparak finansman desteğine haiz olabilirsiniz.

Odeabank Evlilik Kredisi Başvurusu

Odeabank eğitim, evlilik dinlence benzer biçimde her türlü nakit ihtiyaçlarınız için hususi olarak oluşturulmuş kredi paketleri kapsamında kredi ürünlerini sunmaktadır. Her türden ihtiyaçlarınız için oluşturulan kredi paketleri içinde evlilik kredisi olarak da %2,75 faiz oranları ile36 ay vadeli kredisini evlenmek isteyen gençlere sunmaktadır. Düğün öncesinde en büyük mesele olan nakit sıkıntısına çözüm sunan Odeabank’tan sizde uygun faiz oranlı ve kolay ödeme seçenekleri ile sunulan krediyi alarak düğün öncesinde sıkılmadan bunalmadan en hususi anınızın tadını çıkarabilirsiniz. Odeabank evlilik kredisi hesaplaması için tıklayınız.

Kuveyttürk Düğün Kredisi Başvurusu

Evlilik harcamalarınız için gerekseme duyduğunuz finansmanı Kuveyttürk’ ten alabilirsiniz. Maddi olanaksızlık yüzünden evliliğinizi ertelemeyin diye evlilik öncesinde finansman desteği arayan gençlere 48 ay vadeli uygun faiz oranlı kredi veren Kuveyttürk bankasından sizde kredi alabilirsiniz. İhtiyaç finansmanına başvuruda bulunabilmek için, 18 yaşını doldurmuş olmanız, gelir belgesine haiz olmanız, ve adına kayıtlı son üç aya ilişkin ödenmiş satmaca ve ikametgah belgeniz ile banka şubesine başvuruda bulunarak kredi alabilirsiniz.

ING Bank Evlilik Kredisi Başvurusu

Evlilik yolundaki kendi yuvasını oluşturmak isteyen genç çiftlere gerekseme kredisi kapsamında düğün ve evlilik kredisi veren ING bank 3 ay ertelemeli kredisi alın düğününüzü değil de ödemelerinizi erteleyin ve 48 ay vadeli olarak uygun geri ödeme seçeneklerinden yararlanın. ING Bank evlilik kredisi hesaplayarak aşağıdaki benzer biçimde uygun geri ödeme tutarından kredi geri ödemesini yapabilirsiniz.

İNG Bank evlilik kredisi veriyor
İNG Bank evlilik kredisi veriyor

ING Bank şubesinden şahsen müracaat yaparak banka tarafınca istenen belgeleri temin edin anında evlilik kredinize haiz olun.

Evlilik Kredisi Şartları Nedir?

Bankaların evlilik kredisi kampanyalarını bahar aylarında başlatıp son baharda bitirmesinin sebebi bahar aylarında ve yazın evlilik ve düğün merasimlerinin artış göstermesidir. Evlilik kredisine başvuruda bulunabilmek için ilk olarak kişilerin banka yaş şartını sağlıyor olması gereklidir. Şu demek oluyor ki bankadan düğün kredisi alabilmek için 18 yaşını doldurmuş olmak ve evlenme şartlarına haiz olmanız gereklidir. Bunun yanında evlenmeyi düşünen ve bu yüzden bankadan düğün kredisi almayı düşünen çiftlerden birinin gelir belgesinin olması lüzumlu. Şu demek oluyor ki gelirin çekilen kredinin geri ödemesini yapabilecek düzeyde olması banka tarafınca sağlanması ihtiyaç duyulan şartlar arasındadır. Kredi notu düşük olanlar bankalardan kredi alamazlar.

Bundan dolayı kredi notunuz düşük ise kredi notunuzu hızlıca yükseltmenin hilesini bulmalı 🙂 kredi risk raporunuzda iyi derecede görünmeniz için kara listedeyseniz kredi notunuzu etkileyen borçlarınızı kapatmanız gereklidir. 18 yaşından büyükseniz, evlenme şartlarına haiz iseniz ve gelir belgesi ve maaş bordronuzu bankaya ibraz edebilecekseniz, çekilen kredinin aylık ödemesi maaşın % 70’ini geçmeyecek şekilde kredinizi alabilirsiniz. Ek olarak bir çeyiz hesabı açarak yapacağınız tertipli ödemeler ile çeyiz katkısı da alabilirsiniz.

Çeyiz Hesabı Devlet Katkısı

Bankalardan çeyiz hesabı açarak 3 yıl süresince tertipli birikim yapanlara devlet katkısı verilmektedir. 2021 yılı için devlet katkısı oranı yüzde 20 olmaktadır. Bazı bankalarda bu oranın yüzde 25 olduğu görülmektedir.

Çeyiz hesabı devlet katkısı
Çeyiz hesabına devlet katkı veriyor.

Yukarıdaki tabloda Yapı Kredi Bankası’ ndan çeyiz hesabı açmanız durumunda verilecek olan devlet katkısı oranı yer almıştır. 27 yaşını doldurmadan ilk evliliklerini meydana getirecek olanlar bu destekten yararlanabilmektedir. Tertipli olarak ödeme yapmak ve hesaptan para çekmemek gerekmektedir. Tertipli ödemesi olmayanlara bu katkılar verilmez. Ortak hesap açılamayacağı benzer biçimde isteyenler sistemden de çekilebilir.

Loading…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir