Findeks Kredi Notunu Nasıl Belirliyor?

Kredi Notu Niçin Var?

Kredi notu yüksek olan kişileri oldukca daha kolay şekilde kredi taleplerine pozitif yönde yanıt aldıkları bilinmektedir. Ek olarak kredi skoru yüksek olduğunda bankaların faiz oranları daha makul seviyelere çekilmektedir. Kullandığınız kredi için oldukca daha azca faiz ödemeyi istiyorsanız kredi skorunuzu yüksek tutmak için gereksinim duyulan tüm adımları atmalısınız. Kredi puanının ne anlama geldiğini bilmeyenler için kredi notunun açıklamasıyla yazımıza devam edelim. Kredi notu kişilerin geri ödeme alışkanlığını sayısal olarak gösteren rakamsal bir uygulamadır.

Findeks Kredi Notu

Uygulama Findeks tarafınca yönetilmekte ve Findeks’in verdiği kredi notu tamamımız tarafınca istisnasız şekilde kabul görmektedir. Kredi puanı belirlenirken Findeks kişinin tüm finansal geçmişini incelemekte ve ferdin borçlarını vaktinde ödeyip ödemediğini bakmaktadır. Findeks için ödenen paranın miktarından ziyade borçların vaktinde yatıp yatmadığı daha önemlidir. Bankaların kredi ürünlerinden sorun yaşamadan faydalanmayı isteyenler kredi notlarına gereksinim duyulan hassasiyeti göstermelidirler. Yoksa lüzumlu durumlarda kredi isteklerine pozitif yönde yanıt almaları {{hiç de}} kolay olmayacaktır.

İstediğiniz an kredi çekebilmeyi arzuluyorsanız sizde kredi notunuzun üstünde duyarlılık ile durmalı ve kredi puanını düşüren etkenlerden uzak durmaya çaba etmelisiniz. Tüm ödemelerinizi asla geciktirmeden tam zamanında yapmanız halinde sizde görkemli bir kredi puanına haiz olabilir ve bankaların gözünde güvenilirliğinizi had safhaya çıkarabilirsiniz. Kredi kartı ödemelerinizden kullandığınız kredi ürünlerinin ödemesine kadar oldukca sayıda mevzuya bakıldığını unutmamalı ve buna nazaran adımlarınızı atmalısınız.

Kredi Kartı Borçları Kredi Notunu Tesirinde bırakır Mi?

Bankalardan kredi çekmek isteyenler için kredi notu oldukca önemli konulardan biri haline dönüşmektedir. İhtiyaç kredisi ve konut kredisi şeklinde bankaların sunmuş olduğu çeşitli kredi ürünlerinden yararlanmaya arzu ediyorsanız sizde kredi puanınız ile bankaları etkilemelisiniz. Yetersiz seviyede kredi notu olanların bankaların sunmuş olduğu kredi ürünlerinden istifade etme şansları oldukça zayıftır. Bu sebeple lüzumlu hallerde kredi onayı almanızın önünü açık tutmak adına siz de kredi puanı iyi mi yüksek kalmalı mevzusuna itina göstermelisiniz. En oldukca dört gözle beklenen konulardan birisi kredi kartı borçlarının kredi notunu negatif etkileyip etkilemediğidir. Bu yazımızda kredi kartı borcu bulunanların kredi puanlarının bu durumdan iyi mi etkilendiğini ele alacağız. Kredi kartı borcunuz bulunuyorsa ve kredi notunuzun bu durumda iyi mi etkilendiğini öğrenmeyi istiyorsanız bu yazımızı okumanız kafi.

Kredi Notu Nedir?

Findeks tarafınca belirlenen kredi notu bir kişinin geri ödeme alışkanlığının ne durumda bulunduğunu gösteren bir puanlama sistemidir. Bu sistemde kredi kartı ödemelerinizi her ne olursa olsun aksatmadan gerçekleştirmeniz önemlidir. 10 TL şeklinde birçok kişinin önemsemedi rakamlar bile tam zamanında yatırılmalıdır. Findeks kişilerin ne kadar ödeme yaptığından ziyade borçlarını zamanında ödeyip ödemediğini bakmaktadır. Sürekli olarak kredi kartının asgari tutarını ödüyorsanız gene kredi notunuz düşüşe geçecektir. Kredi puanınızın düşüşe geçmesini engellemek için tüm kredi kartlarınızın borçlarınızı daima için belirlenen tarihte ödemelisiniz. Böylelikle Findeks’in size pozitif yönde not vermesini sağlayabilir ve kredi notunuzu daha iyi seviyelere taşıyabilirsiniz.

Bundan önceki yazımız olan Kredi Notu Sorgulama Ekranı başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir