Garanti Bankası Bonus Kredi Kartı İnternet Alışverişine Nasıl Açılır?

Yakın süre ilkin nerede ise hepimize çalıştığımız bankalardan ve bilhassa kredi kartı kullandığımız bankalardan, kredi kartlarımızın web alış verişleri ile ilgili devamlı mesajlar gelmiş, mevzu ile ilgili birazcık da internette yer edinen informasyon kirliliği sebebiyle bir çok vatandaşımızın kafası karışmıştır.

Bu karışıklığı gidermek adına Kredinotu.co olarak bu yazımızda en fazlaca kullanılan kredi kartlarından birisi olan; Güvence Bankası Bonus Kredi Kartı İnternet Alışverişine Nasıl Açılır? sizlere ayrıntısı ile izah etmeye çalışacağız.

İnternet Alış Verişine Açmak İçin Son Tarih Uzatıldı

Ilk olarak kredi kartlarını web alış verişine açmak için belirtilen tarih 17 Ağustos 2017 iken, bu tarih gene BDDK (Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu) tarafınca meydana getirilen ani bir izahat ile uzatılmıştır. Izahat sonrasında Güvence Bonus Kredi kartınızı web alış verişine açtırmak için son tarih yıl sonu kısaca 31  Aralık 2017 olarak belirlenmiştir. Bu yalnız Güvence Bankası Bonus kredi kartına hususi olmayıp, tüm kredi kartları için geçerli olacaktır. Dolayısıyla Güvence Bankası Bonus kredi kartını web alış verişine açtırmayanlar için şu an itibariyle herhangi bir değişim söz mevzusu olmayacak, daha evvel kredi kartlarını web alış verişinde kullananlara kullanmaya devam edecektir. Doğal ki bu durumda 31 Aralık 2017 geçmişine kadar geçerli olacaktır. İster bu tarihte, isterseniz de daha öncesinde derhal aşağıdaki şekilleri kullanarak Güvence Bankası Bonus kredi kartınızı web alış verişine açtırabilirsiniz. Şimdi bu işi iyi mi yapacağınıza geçelim.

Güvence Bankası İnternet Bankacılığı ve Mobil Bankacılık

Bonus kredi kartınızı web alış verişine açtırmak için kullanabileceğiniz yollardan birisi de Güvence Bankası ‘nın web bankacılığı ya da mobil bankacılık platformudur. Bunun için satın alan numarası ve gizyazı ile giriş yapmış olup, sonrasında Güvenlik Ayaları bölümünden kredi kartınızın web alış verişine açabilirsiniz.

Alo Güvence İle Kredi Kartınızı İnternet Alışverişine Açabilirsiniz

Güvence Bankası ‘nın şubesiz bankacılık kanallarından birisi olan Alo Güvence satın alan hizmetlerini 444 0 333 nolu telefondan arayarak, sesli yanıtlama sistemine “Kredi Kartı İnternet Alışveriş Açtırma” şeklinde sesi komut verip ilgili satın alan temsilcisine bağlanabilirsiniz. Satın alan temsilciniz fazlaca kısa sürede işleminizi gerçekleştirerek kredi kartınızı web alış verişine açacaktır.

Şubelere Gidebilirsiniz

Bir ihtimal klişe bir yöntem olacak fakat; Güvence Bankası şubelerine giderek kredi kartınızın web alışverişine açılması mevzusunda yönerge vermeniz mümkündür.

Bankanızdan Gelen Mesajlara Yanıt Vermek

Tüm bankalarda olduğu benzer biçimde mevcut kanuni düzenleme kapsamında Güvence Bankası da kredi kartı sahiplerini çeşitli kısa mesajlarla bilgilendirmekte, hatta bu kısa bildiri bilgilendirmelerinde Bonus kredi kartınızın alış verişe açılmasını istiyorsanız, “Evet” , “Onayla” benzer biçimde mesajlar ile yanıt vermenizi belirtmektedir. Dolayısıyla bu şekilde kolay bir işlem ile de Bonus kredi kartınızı web alışverişine açtırabilirsiniz.

Yeni Çıkarılan Kartlar İnternete Kapalı Olacak

Eğer Güvence Bankası Bonus kredi kartınızı yeni aldıysanız, bu durumda BDDK (Bankacılık Düzenleme Denetleme Kurumu) tarafınca meydana getirilen açıklamaya gore kredi kartınızın web alışverişine kapalı olarak gönderileceğini unutmayınız. Bu durumda yapmanız ihtiyaç duyulan saydığımız yöntemlerden birisini kullanarak yeni aldığınız Güvence Bankası Bonus kredi kartınızı web alışverişine açtırmak olacaktır. Sadece söz mevzusu düzenlemeler öncesinde hali hazırda bir Bonus kredi kartınız vardı ise; bu durumda yazımızın başlangıcında da belirttiğimiz suretiyle kredi kartınız daha evvel web alışverişine açık ise aynı şekilde devam edecektir. Bunun için son tarih de 31 Aralık 2017 ‘dir. Söz mevzusu işleyiş yalnız yeni tesis edilen kredi kartları için geçerli olacaktır.

Bundan önceki yazımız olan Güvence Bankası Satın alan Hizmetleri 444 0 333 başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir