Garanti Bankası EFT İptali Nasıl Yapılır?

Güvence Bankası ‘nın şubesiz bankacılık işlemleri her geçen daha da çeşitlenmeye devam etmektedir. Doğal ki bunlardan birisi de para transferleri işlemleri olup, bu işlemler şubesiz bankacılık kanallarından ister mobil bankacılıktan ister Alo Güvence 444 0 333 ‘ten isterseniz de web bankacılığından yapılabilir. Para transferi işlemlerinden birisi olan EFT işleminin yanlış kişiye yapılması halinde ise bu işlemin durdurulması ve iptal edilmesi gerekecektir. Bu yazımızda sizlere Güvence Bankası EFT iptali nasıl yapılır anlatmaya çalışacağız.

İlk olarak EFT işleminizin iptali için ne yapmanız gerektiği, EFT ‘nin karşı bankaya ya da karşı banka hesabına ulaşıp ulaşmadığı ile alakalıdır. Eğer EFT karşı taraftaki banka hesabına ya da banka EFT  havuzuna ulaştıysa maalesef süreç birazcık daha uzamaktadır. Bundan dolayı EFT ile ilgili bir hata ya da herhangi bir nedenden dolayı EFT işleminizi iptal etmeye karar verdiğiniz fazlaca süratli bir halde hareket etmeniz gerekecektir.

Alo Güvence ‘yi Arayın

Bu şekilde durumlarda yapılacak ilk iş süratli bir halde Güvence Bankası ‘nın alan kişi hizmetleri numarası olan 444 0 333 nolu telefonu aramak olacaktır. Burayı arayıp alan kişi hizmetleri yetkilisine bağlandıktan sonrasında EFT işleminizi iptal etmek istediğinizi söylemeniz gerekiyor. Alan kişi hizmetleri yetkilisi tarafınca lüzumlu kontrollerin yapılmasının akabinde sizlere EFT ‘nizin ne aşamada olduğu bildirilecek, eğer halen Güvence Bankası ‘nın EFT havuzunda bulunan bir işlem ise kısa sürede iptal işlemini gerçekleştirerek paranızın iadesini elde edecektir. Sadece karşı banka hesabına ulaşmış ise ya da karşı bankanın EFT havuzunda ise; bu durumda karşı banka ile irtibata geçilecek, karşı banka da ilgili hesap sahibi ile irtibata geçip, paranın iadesini onayladıktan sonrasında geri yollayacaktır. Doğal ki bu süreç uzun olacaktır.

Şubelere Giderek Zaman Kaybetmeyin

Bilhassa EFT iptal işlemleri ile ilgili taleplerinizde şubelere giderek zaman kaybetmenin bir anlamı yok. En kısa sürede alan kişi hizmetlerini aramak en doğru davranış olacaktır.

EFT Saatleri Haricinde Yaptığınız EFT ‘ler İçin Durum Değişik

Bu şekilde bir durumda yapmanız ihtiyaç duyulan işlem ise; gene alan kişi hizmetlerini aramanın yanı sıra; web bankacılığı ya da mobil bankacılık üstünden bu işlemi iptal etmek olacaktır. Bunun için izleyeceğiniz yol; Güvence Bankası web bankacılığı ve gene Güvence Bankası mobil bankacılık üstünden giriş yapmış olup, Para transferleri bölümünden EFT işlemlerini seçerek, buradan görünen EFT ‘nize tıklayarak iptal etmek şeklinde olacaktır.

İleri Tarihindeki EFT İşlemi İptal Etme

İleri tarihindeki EFT işlemlerinde de iptal işlemini gerçekleştirmek için gene web bankacılığı ve mobil bankacılıktan hesabınıza giriş yapmış olup, aynı şekilde para transferleri > EFT işlemleri alt menülerinden ileri tarihindeki EFT işleminizi iptal edebilirsiniz. Doğru işlemi iptal ettiğinize güvenilir olmalısınız.

EFT İptali Ücretli mi?

EFT iptal işlemi için Güvence Bankası tarafınca sizden herhangi bir ücret alınmamaktadır.

Bundan önceki yazımız olan Güvence Bankası Alan kişi Hizmetleri 444 0 333 başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir