Garanti Bankası IBAN Sorgulama

IBAN, bankalardaki mevcut üye hesaplarının yerine kullanılacak ve para transferlerinin daha süratli, hatasız ve oldukca daha azca bir maliyetle uygulanması amacıyla belirli bir standarda nazaran oluşturulan internasyonal banka hesap numarasıdır. IBAN’ın açılımı “International Bank Account Number” doğrusu Internasyonal Banka Hesap Numarası’dır. IBAN günümüzden 33’ten fazla Avrupa Ülkesinde kullanılmaktadır. IBAN’ın aslolan amacı bankalar arasındaki ya da kendi hesaplarınız arasındaki para transferindeki hataları ve gecikmeleri engellemektir. IBAN yardımıyla gönderenin hesabından alıcının hesabına para oldukca daha süratli ve güvenli bir halde aktarma edilebiliyor. Böylelikle kaybedilen bir zaman ya da maliyet minimuma indirgenmiş oluyor.

Günümüzde her bankanın hesap numarası ve uzunluğu farklıdır. Bir başka ülkeye ya da bir başka bankaya para transferi meydana getirecek olan kişiler,hesap numaraları belli bir standarda uymadığı için para transferi yapacakları kişiden almış olduğu hesap numaralarının doğruluğundan güvenilir olamamaktadırlar. Bu yüzden para transferlerinde bir çok süre bir yanlışlık olmaktadır. Bu yanlışlığı düzeltmek ise yüksek maliyete ve büyük bir süre yitirilmesine sebep olmaktadır. Fakat IBAN hizmetinin kullanıldığı ülkelerde, bankalar hesap sahiplerine bir IBAN verilir. Her IBAN’ın içinde bulunan hususi ve güvenli bir şifreleme algoritması ile elde edilmiş iki basamaklı “denetim rakamı” bulunmaktadır. Böylelikle daha evvel meydana getirilen yanlış para transferlerinin olmasına izin vermez. Bilgiler yanlış girildiği takdirde paranız size iade edilir. Buda sizi maliyetten ve süre kaybından kurtarmış olur. Bu yazımızda Güvence Bankası IBAN sorgulama işlemini sizlerle paylaşacağız.

Güvence Bankası IBAN Sorgulama Iyi mi Yapılır?

Güvence Bankasında hesabı bulunan her müşterinin bir IBAN’ı bulunmaktadır. Bu yazımızda Güvence Bankası IBAN sorgulama iyi mi ve hangi yollarla yapılır adım adım onları anlatacağız. İlk olarak en süratli yollardan biri Güvence Bankasının kendi internet adresinden IBAN sorgulama bölümünden meydana getirilen sorgulamadır. Bu sayfaya aşağıda verilen bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Güvence Bankası IBAN sorgulama için TIKLAYINIZ!

Bağlantıya tıkladıktan sonrasında karşınıza çıkacak sayfada aşağıdaki fotoğrafta okla gösterilmiş sırasıyla “Şube Kodu” ve “Hesap Numarası” alanlarını eksiksiz ve hatasız bir şekilde doldurmanız gerekmektedir.

garanti bankası IBAN sorgulama

Sponsorlu Bağlantılar

Hatalı giriş yaptığınız takdirde (Hesap numarasını yazarken değişik rakamlar girmek ya da şube kodunu yanlış girmek) karşınıza başka bir kişinin IBAN’ı çıkabilir. Bu yüzden detayları eksiksiz girdiğinize güvenilir olunuz. Detayları eksiksiz ve hatasız girdikten sonrasında sağ altta bulunan ve aşağıdaki fotoğrafta gösterilmiş “Tamam” butonuna tıklayınız.

garanti bankası IBAN sorgulama

Detayları eksiksiz ve hatasız girmişseniz “Tamam” butonuna bastıktan sonrasında karşınıza aradığınız IBAN çıkacaktır. Şube Kodunu bilmiyorsanız aşağıdaki fotoğrafta gösterilmiş yere tıklayarak aradığınız şube kodunu bulabilirsiniz.

garanti bankası IBAN sorgulama

Bir öteki yolu ise 444 0 333 numaralı Alo Güvence’yi arayarak ya da en yakın Güvence Bankası Şubesine giderek IBAN sorgulamasını yaptırabilirsiniz. Alo Güvence’den öğrenmek için sizi bayağı bekleteceklerinden dolayı ve yakın bir şubeye gitmek yorucu ve uzun süreceği için bizim tavsiyemiz, en süratli ve kolay yol olan Güvence Bankasının resmi internet adresinden öğrenmeniz.

tıkla sorunu sor

Güvence Bankası IBAN Sorgulama İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir