Garanti Bankası Yazar Kasa Pos Başvurusu

Güvence Bankası Yazar Kasa Pos Başvurusu Iyi mi Yapılır?

Yaşantımız ihtiyaçlarımızın üstünde şekillenmektedir. İhtiyaçlarımız değişik olsa da genelini alışveriş yaparak gidermekteyiz. Alışveriş yaparken aldığımızın ürünlerin karşılığını para ile vermekteyiz. Ödeme yaparken birçok seçeneğimiz mevcuttur. Nakit para, kredi kartı yada banka kartı şeklinde ödeme seçeneklerimiz vardır.

Kredi kartı ve banka kartı bizim için peşin paranın yerini tutmaktadır. Bunlar ile ödeme yapabilmemiz için bankamız ile anlaşmış olduğu iş yerlerindeki POS aleti yardımı ile ödememiz gerçekleştirilir. POS aleti kullanırken girdiğimiz gizyazı paramızı güvende tutan şifredir.

Yazar Kasa ve POS Aleti Nedir?

Alışveriş bittikten sonrasında ödemeyi kredi kartı yada banka kartı ile yaparken bu tarz şeyleri okutmak için kullandığımız cihaza POS aleti denir. Aslolan adı Point Of Sale’nin baş harflerinden oluşur. POS aleti; alışverişte kullanılan kredi kart geçerli bir kart mı değil mi yada kart söz mevzusu alışveriş için limiti var mı yok mu diye bakar. Aynı vakit da bu alışverişin hangi üye işyeri üstünden, hangi bankanın kartı ile yapıldığını ilgili merkeze ileten, doğrulama işleminden sonrasında alışveriş tutarını karttan öğrenim edip ödeme işlemini tamamlayan elektronik cihazdır. Yazar kasa üstüne POS uygulaması yüklenebilen ve alışverişte fiş kesildiği esnada satış bilgisi maliye veritabanına ulaşır. Yazar kasanın avantajlarından birisi ise birçok bankanın POS uygulamasının yüklenebilmesidir.

Güvence Bankasına Yaza Kasa POS Başvurusu Iyi mi Yaparım?

Üstünde hem yazar kasa hem de POS donanımı bulunduran ve mevcut yazar kasalardan daha iyi teknik ve oldukça özelliklerde ve iyi bir güvenliğe haiz yeni nesil bir cihazdır. Güvence Bankasının internet adresinden başvurusunu kolaylıkla yapabilir. Ana sayfa da bulunan menülerden ‘KOBİ’ alt seçeneği olarak ta ‘Ödeme Data Sistemleri’ linklerini tıklıyoruz. Ödeme Sistemlerinde bulunan ‘Üye İşyeri’ linkini seçiyoruz. Bizlere POS seçenekleri gelecek bunlardan ‘ Yazar Kasa POS’ seçiyoruz. ‘Başvurmak için burayı tıklayınız’ kısmına tıklayıp karşımıza çıkan formu eksiksiz ve doğru bir halde doldurarak başvurumuzu tamamlarız. Daha detaylı data için ise www.garantipos.com.tr adresinden yararlanabiliriz. Başvurumuzu Güvence Bankasının şubelerinden de gerçekleştirebiliriz.

Bundan önceki yazımız olan Güvence Bankası Alan kişi Hizmetleri 444 0 333 başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir