Garanti Ramazan Bayramı Kredisi Kampanyası

Ramazan ayının şimdiden ortalarına yaklaşıyorken, bayram hazırlıkları bile küçük küçük başladı diyebiliriz. Bayram hazırlıklarının yanı sıra piyasalarda da bayram alış verişinin pozitif yönde tesiri de kendisini iyiden iyiye hissettirmeye başladı. Finans dünyasında ise; gene bankalar Ramazan Bayramı için kredi kampanyaları düzenlemeye devam ediyor. Bayram için nakit ihtiyacı olanlara bu mevzuda bir destek de Güvence Bankası‘ndan geliyor.

Şimdi sizlere Güvence Ramazan Bayramı Kredisi kampanyası ile ilgili informasyon vermeye çalışacağız.

Faiz Oranları Yüzde 1.29 ‘dan Başlıyor

Ramazan Bayramı sebebiyle vatandaşlardan nakit ihtiyacı duyanlar için Güvence Bankası ‘ndan yüzde 1.29 ‘dan süregelen faiz oranları ile bayram kredisi tahsis ediliyor. 48 aya varan vadelerle kredi tahsisi yapılırken, bununla birlikte kredi verilirken kredi tahsis tutarı ve sigorta da yapılıyor. Müracaat kanalları ise; Güvence Bankası web bankacılığı, Güvence Bankası cep bankacılığı, Güvence Bankası ‘nın web sitesi ve doğal ki  Güvence Bankası şubeleridir. Bunun yanı sıra 444 0 33 nolu telefon üstünden Güvence Bankası satın alan hizmetleri telefon bankacılığı olan Alo Güvence ‘yi de arayarak kredi başvurusunu başlatabilirsiniz. Güvence Cep Şubesi ‘nden yapılacak Bayram kredisi başvurularında üst limit 25 bin TL olarak belirlenmiştir. Ek olarak Güvence Cep şubesi üstünden yapacağınız başvuruların onaylanması halinde; krediniz direkt olarak banka hesabınıza yatırılacak, Güvence Bankası şubelerine gitmenize gerek kalmayacaktır.

Örnek Ödeme Planı

25.000 TL 48 ay vadeli bir Bayram kredisinde; faiz oranı yüzde 1,44 olacak, aylık taksitler 770 TL olacak, kredi tahsis tutarı 125 TL, sigorta ve öteki giderler 381 TL, toplam geri ödeme ise 37 bin 119 TL olacaktır.

50.000 TL 48 ay vadeli bir Bayram kredisinde; faiz oranı yüzde 1,34 olacak, aylık taksitler 1502 TL olacak, kredi tahsis tutarı 250 TL, sigorta ve öteki giderler 750 TL, toplam geri ödeme ise 72 bin 398 TL olacaktır.

75.000 TL 48 ay vadeli bir Bayram kredisinde; faiz oranı yüzde 1,29 olacak, aylık taksitler 2 bin 225 TL olacak, kredi tahsis tutarı 375  TL, sigorta ve öteki giderler 1.143 TL, toplam geri ödeme ise 107 bin 230 TL olacaktır.

İstenen Belgeler Neler?

Kredi başvurusunda bulunacak olanlardan; binde 5 oranında kredi tahsis tutarı alınmaktadır. Bunu yanı sıra yukarıda vermiş olduğumuz sigorta giderleri averaj bir sayı olup kişiden kişiye değişkenlik göstermektedir. Yaş, sıhhat durumu şeklinde bir oldukça kriter sigorta prim bedelinin miktarına tesir edebilmektedir. Kredi başvurusunda bulunacak olanlardan; gelir belgesi, SGK çıktısı, nüfus cüzdanı belgelerini  ibraz etmeleri gerekmektedir. Asker, öğretmen, tabip ve polislerin ise; kamu kurumlarında çalıştıklarına dair informasyon veren kimlik ile beraber başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Güvence Bankası lüzumlu görmüş olduğu hallerde bu hususlarda da değişim yapabilir.

Bundan önceki yazımız olan Güvence Bankası Alan kişi Hizmetleri 444 0 333 başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir