Girişimcilik Sertifikası Nedir? Nasıl Alınır?

Girişimcilik, oldukça beceri, ana para ve fırsatları değerlendirmede üstün bir başarı istese de, resmi olarak evraklara da gerekseme duymaktadır. KOSGEB çalışmalarına hız kesmeden devam ederken, bununla beraber yeniliklere de fırsat tanımaktan geri kalmıyor. Burada sisteme kayıtlı olunması ve girişimcilik sertifikası almak istenilen şartları, ne kadar yararlı bir adım bulunduğunun yararları ve bilgileri bulunmaktadır. Vakit hızla akarken, bazı insanoğlu artık kendi işlerini oluşturmak, yeni bir iş yeri açmak yada bağımsız bir emek verme ortamı sağlamak adına, lüzumlu görülen tüm engelleri ortadan kaldıracak bir dayanak ararlar. Fakat maddi fırsatların yaratılmadan bu aşamaların geçilmesi imkansızdır. Girişimcilik sertifikasının yaraları tam olarak buradan başlayıp, yüzlerce ayrıcalığa kapı aralamaktadır.

Girişimcilik Sertifikası Nedir?

KOSGEB kredileri, ufak ve orta ölçekli kurulmak istenen işlere destek olan ve geliştirilmesi katkı elde eden bir adımdır. Bununla birlikte direk olarak sunulan fikirlerin değerlendirilmesi ve bunlar içinde ciddi alanda elemelerin yapılması gerekmektedir. Girişimcilik sertifikası olması burada oldukca idrak edecektir. Şu sebeple bu evrak yalnız eğitim almış ve görevli tutuldukları tüm sınavlardan başarıyla geçmiş olan kişilere verilmektedir. Direk olarak öncelik ve tercih yapılmasında daha ön planda tutulmaktalar.

Mühim!  KOSGEB Durum Sorgulama Iyi mi Yapılır?

KOSGEB – Girişimcilik Kursu

Bu sertifikaya haiz olmak için belli başlı eğitimlerden geçmeniz, koşul olarak koşulmaktadır. Aksi takdir de KOSGEB bu mevzuda değişik kişilerle ilgilenecektir. Şu sebeple senelerdir yapılmakta olan bağışlama krediler için uygunsuz ve yersiz harcamalar söz mevzusu olmayacaktır. Geri ödemesiz kredilerden, daha yüzlerce değişik iş koluna destek sağlanmakta, takip edeni yapılmakta ve bundan dolayı tercih edilecek olan kişilerde resmi dayanakların öncelikleri olmak zorundadır. Bu zorunlulukların eğitim almış ve ne yapmak istediği mevzusunda, istenilen performans ve geri dönüş aşamalarında herhangi bir sorun yaşanmayacağının garantisi daha yüksek olarak kabul edilmektedir.

Girişimcilik Sertifikası Eğitimi Neleri Kapsar?

Girişimcilik sertifikası kursları, baştan sona bir işletme sahibinde olması ihtiyaç duyulan temel kavramların aktarımı, bu adımlar hakkında ihtiyaç duyulan toplumsal bilgiler, üst düzey emekler ve toplamda 70 saate varılan bir eğitim süresine kapsar.

Tüm kuramsal tanımların üstünde durulmaktadır. İş yaşamı hakkında, lüzumlu olan tüm yazılı bilgilerin, ne aşama ve nerelerde etkili olacağı şeklinde oldukca mühim detaylar, kişiye aktarılmakta ve öğrenilmesi sağlanmaktadır. Öteki taraftan bu kadar hesaplama ve anlatımı kavramayanlar için eleme metoduna da dönüşmektedir. Aslolan olarak bu şekilde bir gerçekliğin yaşanması dolayısıyla sertifikalar istenmektedir. İş yeri sahiplerinin çalışanları arasındaki diyaloglarda iyi mi davranması gerektiği detayları verilmektedir. İflas etmek vb. nedenlerden dolayı kapanan işletmeleri engellemek için mecburi bilgilendirmeler içinde bulunmaktadır. Baştan sona gösterilmekte olan çaba, olabildiğince kişiye daha rahat kredi şansı sunmak olarak kayıtlara geçmektedir.

Girişimcilik kurslarının özellikleri, ilk olarak karşımıza vizyon sahibi, iş yeri sahiplerinin oluşturulması ve ne istediğini iyi bilen kimselerin desteklenmesi hedeflenmektedir. Direk olarak oluşturmak istediği iş hakkında görüşmelerin pozitif yönde geçmesi, başvurulu yapılması ihtiyaç duyulan öteki kurumlardan pozitif cevaplar alınması ve harcanan emeklerin tam karşılığının alınması sağlanmaya çalışılacaktır. Şu sebeple bu şekilde bir alt yapı olmadan kurulan firmalar, kesinlikle itimat teşkil etmeyecektir. Yapılmakta olan emekler genel olarak bakıldığında, kişisel gelişim ve kuramsal bilgilerden oluşmaktadır.

Oldukça zor ve aşılması imkânsız bir evre olarak hazırlanmamaktadır. Kendine güvenen insanların iş oluşturmak isteyeceği gerçeğinin yanında oldukça kolay kalacaktır.bu şekilde bir resmi evrakla, müracaatlarınızda oldukca daha önde ve net fikirlerle değerlendirilmelere sokulursunuz.

Girişimcilik Belgesi Iyi mi Alınır?

Her resmi evrakta istenen 18 yaş sınırını aşmış olmanız, işi olmayan olarak gözükmeniz, ilk kez faydalanıyor olmanız ve doğal olarak ki pozitif yönde bir görüşe haiz olarak kurslara müracaat yapmış olup katılım hakkı kazanabilirsiniz. KOSGEB gelişimini sürdürürken, vatandaşlara sunmakta oldukları hizmetleri devam ettirmek zorundadır.

Bundan önceki yazımız olan KOSGEB Nitelikli Eleman Desteğinden Nasıl Yararlanılır? Şartları Nelerdir? başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir