GSS AKTİVASYON

Vatanımızda GSS aktivasyon işlemi yeni dünyaya gelecek olan evlatların, işe yeni giriş yapanların ve emekli aylığı bağlananların kişisel bilgilerini, nüfus ve kurumun tescil, hizmet, tahsis, ödeme kayıtlarından denetim ederek sıhhat hak sahipliklerini otomatikman oluşturulmasını sağlamaktadır.

Genel Sıhhat Sigortası aktivasyon evlenen vatandaşların, boşanan vatandaşların, işten çıkartılan vatandaşların, sigorta kapsamı değişenlerin sıhhat hak sahipliklerini yeni durumlarına nazaran değişim gösterebilmektedir. İşten çıkanların vatandaşların, emekli aylığı durdurulan vatandaşların ve vefat eden vatandaşların sıhhat hak sahiplikleri GSS aktivasyon işlemi ile otomatikman sonlandırılabilmektedir. Genel Sıhhat Sigortası ile ilgili işlemlerinizi bir süre ilkin Toplumsal Güvenlik Kurumu resmi sitesi üstünden, istenen bilgilerin girilmesi ile şifresiz olarak yapabilmeniz mümkündü. Fakat artık E-SGM sistemi kaldırılmıştır. Bu sebeple uzun süreden beri vatandaşlara pek fazlaca kamu ile ilgili sorgulama işlemlerinde hizmet veren ve vermeye devam eden E-Devlet sistemi üstünden şifreli olarak gerçekleştirebilirsiniz. Genel Sıhhat Sigortası aktivasyon işlemi benzer biçimde GSS ile ilgili neredeyse tüm işlemlerinizi yapmanıza olanak sunulmuştur. Yazımızın devamında E-Devlet sistemi üstünden işleminizi iyi mi gerçekleştireceğiniz mevzusunda informasyon alabilirsiniz.

GSS Aktivasyon Sorgulama Iyi mi Yapılır?

GSS aktivasyon sorgulama işlemi için yazının sonunda vermiş olduğumuz bağlantıya tıklamanız gerekmektedir. Ondan sonra oluşturulan sayfa içinde sizden istenmekte kimlik doğrulamasını yapmanız gerekmektedir. Ondan sonra oluşturulan sayfa içinde T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi girmeniz istenir. Eğer E-Devlet şifreniz yoksa en yakın PTT şubesine gidip kimliğiniz ile başvurarak 2 TL işlem tutarı karşılığında E-Devlet şifrenizi temin edebilirsiniz. Sonrasında girilen detayları denetim edip “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız. Bu şekilde adımları uygulayarak Genel Sıhhat Sigortası aktivasyon işleminizi tamamlamış olmuş olursunuz.

GSS Aktivasyon İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

tıkla sorunu sor

GSS AKTİVASYON İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir