GSS DÖKÜM

Genel Sıhhat Sigortası döküm işleminde prim borçlarınızın zamanında ödenip ödenmediğini, ne kadar ödendiğini anlayabilmeniz açısından oluşturulmuş bir hizmettir. GSS döküm bilgisi E-Devlet uygulamasından kolay bir halde yapılmaktadır. E-Devlet sistemi üstünden GSS işlemlerinizde olduğu şeklinde bünyesinde bulunan pek oldukça sorgulama işlemi için E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. Kısa bir süre önceye kadar GSS döküm şeklinde GSS ile ilgili tüm işlemlerinizi Toplumsal Güvenlik Kurumu resmi sitesi üstünden E-SGM sistemi ile şifresiz olarak online hizmet alabiliyorduk. Artık E-SGM sistemi kapatılmış olup halen hizmet veren E-Devlet sistemi pek oldukça işleminizi gerçekleştirmek için hizmet vermeye devam etmektedir. Bu işlem ile sıhhat sigortanız hakkında detaylı bilgilere erişmeniz mümkündür. Genel Sıhhat Sigortası’nın sağlamış olduğu sıhhat ile ilgili hizmetlerden sorunsuz olarak yararlanabilmeniz için bu işlemi tertipli olarak gerçekleştirmeniz önemlidir. Yazımızın devamında GSS döküm bilgisini iyi mi alacağınız mevzusunda lüzumlu detayları siz kıymetli okurlarımız ile paylaşacağız.

E-Devlet Uygulaması İle Şifreli GSS Döküm İşlemi

E-Devlet uygulaması üstünden Genel Sıhhat Sigortası döküm işlemini şifreli olarak gerçekleştirebilirsiniz. İşleme başlamadan ilkin E-Devlet şifrenizi almalısınız. Aksi takdirde işlem yapmanız mümkün olmayacaktır. Ilk olarak bir PTT şubesine giderek gizyazı alma talebinde bulununuz. Bu talebinizden sonrasında 2 TL ücret ödemeniz istenecektir. Bu tutarı ödedikten sonrasında şifrenizi alabilirsiniz.

Şifrenizi aldıktan sonrasında aşağıda verilen bağlantıya tıklayınız. Oluşturulan sayfada kimliğinizi doğrulama işleminizi gerçekleştiriniz. Ondan sonra T.C. kimlik numaranızla beraber şifrenizi girip işleminizi tamamlayınız.

E-Devlet Uygulaması İle GSS Döküm İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

tıkla sorunu sor

GSS DÖKÜM İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir