GSS SORGULAMA

Vatanımızda 2 milyona yakın vatandaşımız SSK, BAĞ-KUR, Emekli Sandığı şeklinde uygulamalardan yararlanamamaktadır. Yararlanamayan bu yurttaşlarımız 2013 yılından itibaren Genel Sağlık Sigortası kapsamına girmiştir. Çıkarılan kanuna gore kayıt dışı çalışan 18 yaş ve üstündeki yurttaşlarımız, hiçbir kuruma bağlı olmayıp sıhhat giderlerini kendi cebinden karşılayan yurttaşlarımız, ev hizmetlerinde çalışan, işi olmayan üniversite mezunları, sigortasız ziraat işçileri ve geçici sözleşmeliler Genel Sıhhat Sigortası kapsamına alınacaktır. Sadece bu yurttaşlarımızın Toplumsal Güvenlik Kurumu İl Müdürlükleri, Toplumsal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakıfları’na müracaat yapmaları gerekmektedir. Burada meydana getirilen gelir testinden sonrasında da lüzumlu primi ödemek zorundadırlar. Ondan sonra Toplumsal Güvenlik Kurumu’nun vatandaşlara göndereceği mektuplar ile yurttaşlarımızın ne yapması gerektiği anlatılacaktır.

E-Devlet Üstünden E-Devlet Şifresi İle GSS Sorgulama İşlemi Iyi mi Yapılır?

E-Devlet üstünden E-Devlet şifresi ile GSS sorgulama işlemini yada herhangi bir sorgulama işlemini gerçekleştirebilmek için bir E-Devlet şifresine haiz olmanız gerekmektedir. Eğer E-Devlet şifresine haiz değilseniz E-Devlet şifresi alabilmek için size en yakın merkez PTT şubesine nüfus cüzdanınız ile beraber giderek E-Devlet şifresi alma başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Başvurunuzu yaptıktan sonrasında 2 TL işlem tutarı ödediğinizde E-Devlet şifrenizi size hususi kapalı bir zarf içinde teslim alabilirsiniz.

E-Devlet şifrenizi aldıktan sonrasında vaya aslına bakarsanız şifreye sahipseniz GSS sorgulama işleminizi web üstünden kolaylıkla ve daha kısa sürede gerçekleştirebilmeniz için ilk olarak yazımızın sonunda bulunan bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir. Bağlantıya tıkladıktan sonrasında karşınıza çıkacak olan sayfada bulunan kimlik doğrulama işlemini tamamlamanız T.C. kimlik numaranız ve E-Devlet şifrenizi yazarak gerekmektedir. T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi eksiksiz ve doğru bir halde yazdıktan sonrasında aşağıda bulunan “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıklayınız. GSS sorgulama işleminizi bu adımları sırasıyla takip ettiğinizde başarıya ulaşmış bir halde gerçekleştirmiş olacaksınız.

E-Devlet Üstünden E-Devlet Şifresi İle GSS Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

tıkla sorunu sor

GSS SORGULAMA İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir