Halkbank Müşteri Hizmetleri 444 0 400

Halkbank İletişim

Son yıllarında atakta olan kamu bankalarından birisi olan Halkbankası hususi bankalarla adeta yarış içinde… Bankacılık sektöründe yaşanmış olan bir çok yeniliği hızlıca sistemlerine entegre eden ve müşterilerinin hizmetine sunan Halk bankası her geçen gün satın alan portföyünü genişletmektedir. Gerek web bankacılığı, gerek mobil bankacılık ve gerekse telefon bankacılığı mevzusunda epey yol kat eden Halkbankası müşterilerinin beğenisini toplamaya devam etmektedir.

Bu yazımızda sizlere Halkbank ile ilgili genel bilginin yanı sıra Halkbankası müşteri hizmetleri davet merkezi numarası ve gene Halk bankası şubelerinin emek harcama saatleri ile Halk Bankası EFT saatleri hakkında data paylaşımında bulunmaya çalışacağız.

Halk Bankası 0850’li Satın alan Hizmetleri Numarası

Halk bankası satın alan hizmetleri davet merkezi numarası 0 8505 222 0 400 ve  444 0 400 nolu telefonlardır. Halkbank Dialog isminde olan Halkbank telefon bankacılığı üstünden banka ve bankacılık işlemleri ile ilgili satın alan temsilcilerine bağlanarak istediğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz. Ek olarak satın alan temsilcilerine bağlanarak vereceğiniz talimatlarla herhangi bir Halkbank şubesine gitmeden bankacılık işlemlerini süratli ve kolay bir halde yapabilirsiniz.

Halkbankası müessese hikayesine ve genel bilgilerine baktığımızda; tam adı Türkiye Halk Bankası A.Ş. olan bankanın 1933 senesinde kurulduğunu görmekteyiz. 2284 Sayılı Yasa kapsamında, ufak – orta büyüklükteki esnafın ve sanayicinin desteklenmesi, finansman sıkıntılarının giderilmesi, esnaf ve sanayicinin ucuz ve kolay bir halde kredi alabilmesi amacıyla devlet tarafınca kurulmuştur. Etken büyüklüğü 128 milyar 480 milyon TL olan Halkbankası, bu sayı ile etken büyüklük açısından dünya sıralamasında 159. sıradadır.

Halkbankası EFT saatleri ise; hafta içi saat 08:00 ‘da başlayıp, saat 16:30 itibariyle son bulmaktadır. Bu saatlerden sonrasında verilecek EFT emirleri sonraki ilk iş gününde işleme alınacak ve geçirme kısa süre içinde gerçekleştirilecektir. Halkbankası şubelerinin emek harcama saatleri ise; öğleden saat 09:00 – 12:30 içinde, öğleden sonrasında  13:30 – 17:30 arasındadır. Halkbankası şubeleri saat 12:30 – 13:30 içinde öğle arası verdiğinden kapalıdır. Sadece bunun istisnası olarak bazı Halkbank şubeleri öğle arası da çalışmalarına devam etmekte ve müşterilerine hizmet vermektedir. Hafta sonu tatilleri ile resmi dinlence günlerinde Halkbank şubeleri kapalı olduğundan ise hizmet verilmemektedir.

Bundan önceki yazımız olan Telefondan SMS Kredi Başvurusu Yapabilen 8 Banka Önerisi başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir