Halkbank Öğrenci Eğitim ve Öğretim Kredisi

Her türden talebe eğitim masraflarının karşılanması amacı ile kredilere gerekseme duymaktadır. Öğrencilere kredi veren pek fazlaca banka vardır. Bankaların verdikleri bu krediler gerekseme kredisi statüsünde değerlendirilebilir. Vakıfbank, İş Bankası, Denizbank, Akbank benzer biçimde bankalar tarafınca 2021 senesinde eğitim kredisi verilmektedir. Bu bankaların yanı sıra Halkbank tarafınca uygun faiz oranları ve vadeler ile verilen eğitim kredileri de bulunmaktadır. Halkbank tarafınca verilen eğitim kredilerinin vadeleri 36 ay olabilmekte ve öğrencilere rahat rahat kredilerini ödeme imkanı sunulmaktadır. Ek olarak bankanın öğrencilere yönelik olarak hazırladığı kredi kartı ürünlerine de müracaat yapabilirsiniz. Eğitim kredisi ile ilgili tüm bilgileri içeriğimizde bulabilirsiniz.

Halkbank Eğitim Kredisi

Yaşam şartlarının oldukça pahalı olduğu şu dönemde her türlü finansman ihtiyacımızın karşılanması amacı ile banka şubelerine müracaat yapıyoruz. Bankaların da esasen işleri bu olduğundan her türden müşterisine uygun faiz oranları ve ödeme koşulları ile kredi imkanı sunuyor. Eğitim masraflarının karşılanması amacı ile de kredi sunan pek fazlaca banka var. Bu bankalar içinde Halkbank’ da yer ediniyor. İlköğretim, ortaöğretim ve üniversite benzer biçimde her kademeden öğrencinin eğitim masraflarının karşılanması ile banka uygun faiz oranları ile kredi sunuyor.

Halkbank Eğitim Kredisi 2021
Halkbank Eğitim Kredisi 2021

Halkbank tarafınca verilen eğitim kredileri gerekseme kredisi statüsünde değerlendirilebilir. İhtiyaç kredilerinde de bildiğimiz benzer biçimde vadeler 36 ay olmaktadır. Bankaların kullandıracakları kredilerin limitleri ve öteki şartlar birbirinden değişik olacaktır. Halkbank tarafınca verilecek olan kredinin üst limiti 50 bin TL olmaktadır. Halkbank, eğitim kredilerinin faizlerini tahsis ücretlerine gore belirlemektedir. Faizsiz eğitim kredisi alarak eğitim hayatınıza devam edebilirsiniz.

 • Tahsis ücretli kredilerin faiz oranları; %2,01
 • Tahsis parasız kredilerin faiz oranları; %2,06 olmaktadır.

Kredinin öteki pozitif yanları ise taksit seçeneklerinin müşterinin bütçesine gore ayarlanabilir olmasıdır. Artan ya da azalan taksitli olarak kredi kullanabileceğiniz benzer biçimde özgür ödeme dönemleri ile 3 ayda bir ödemeli ya da ilk 2 taksiti ertelemeli olarak kullanabilirsiniz.

Mesela 36 ay vadeli 20 bin TL tutarında kredinizi %2,06 faiz oranları ile aylık 845,36 TL taksit tutarı ile geri ödeyebilirsiniz.

Halkbank Eğitim Kredisi Şartları

Halkbank tarafınca uygun faiz oranları ve vadeler ile verilmekte olan kredilerden yararlanmak için bazı şartlara haiz olmanız gerekmektedir.

 1. Kredi üst limiti 50 bin TL olup daha üst limitte kredi kullandırılmayacaktır.
 2. Tahsis ücretli kredilerden %5 oranında Banka Sigorta Işlem Vergisi kesilmektedir.
 3. Yukarıda bahsettiğimiz faiz oranları sigorta talebinde bulunan müşteriler için geçerli olmaktadır.
 4. Krediden ilköğretimden lise bitimine kadar devlet okullarında ya da hususi okullarda okuyan ve spor okulu benzer biçimde yerlerde eğitim vazife öğrencilerin velileri ile 2 senelik önlisans, 4 senelik lisans programları, doktora ve yüksek lisans öğrencilere yararlanabilir.
 5. Kredi kullanılabilmesi için eğitim ücretini gösteren belgenin bankaya sunulması gerekiyor.
 6. Kredi kullanacak olan öğrenciler 18 yaşından büyük olması gerekiyor.
 7. Öğrencinin tertipli geliri var ise banka şubesine sunmalıdır. Mesela yarı zamanlı olarak çalışıyorsa elde etmiş olduğu geliri belgeleyebilmelidir. Öğrencilere kredi veren bankalar a giderek başvurularınızı yapabilirsiniz.
Halkbank Eğitim Kredisi Şartları
Halkbank Eğitim Kredisi Şartları

Halkbank Eğitim Kredisi Iyi mi Alınır?

Halkbank’ tan eğitim kredisi almak isteyenlerin lüzumlu evraklar ile banka şubelerine gitmeleri gerekmektedir. Banka kredi talebinde bulunan şahıslar ile ilgili bir soruşturma başlatacak olup uygun görmesi durumunda müşterisini kredilendirecektir. Bankaya sunulması ihtiyaç duyulan evraklar aşağıdaki gibidir;

 • T.C. kimlik belgesi
 • Bankadan temin edilecek olan kredi müracaat formu
 • Öğrencinin etken olarak eğitim gördüğünü kanıtlayan belge
 • Eğitime ilişkin faturalar
 • Bu belgelerin yanı sıra banka tarafınca kefil ya da güvence talep edilebilecektir.

Banka evraklarda herhangi bir eksilik olmaması durumunda müşterinin finansal durumunu inceleyerek kredi verip vermeyeceğine karar vermektedir.

Öğrenciler Kredi Alabilir mi?

Bankalar tarafınca kredi başvurularının kabul edilebilmesi için en mühim kriter tertipli gelir sunma durumudur. Mesela çalışanlar 6 aydır sigortalı olduklarını bankalara kanıtlamalıdır. Ev hanımları ve öğrenciler bankacılık literatüründe gelir belgesi olmayan kişiler olarak nitelendirildiklerinden dolayı kredi almaları oldukça zor olmaktadır. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafınca meydana getirilen son düzenlemeye gore kredi talepleri artık ciddi manada incelenmektedir. Bilhassa gelir durumuna fazlaca dikkat edilmekte olup tertipli gelire haiz olmayan kişilere kredi verilmesi oldukça zor olmaktadır.

Sadece part time şu demek oluyor ki yarı zamanlı olarak çalışan öğrencilerin kredi çekmesi daha kolay olmaktadır. Sadece öğrencilerin kredi alabilmeleri için uygulayacakları pek fazlaca taktik vardır. Bankaların lüzumlu görmüş olduğu durumlarda bu krediler için kefil ya da güvence talep edebileceklerini söyledik. Mesela kredi başvurusu yaparken tertipli gelire haiz ya da kredi notu yüksek bir yakınınızı kefil olarak götürürseniz kredi talebiniz daha kolay kabul edilecektir.

İnsanlar içinde yanlış bir idrak vardır. Öğrenciler asla kredi alamaz şeklindeki söylemler doğru değildir. Mesela talebe daha evvel azca fazlaca banka ile bir ilişki içinde olmuşsa, mesela kredi kartı kullanmış ya da bir mevduat hesabı var ise banka tarafınca kredi başvurusunun kabul edilebilmesi de oldukça kolay olacaktır. Şundan dolayı bu şekilde oluşmuş bir kredi notu olacağı için banka daha net bir değerlendirme yapabilecektir.

Sadece bankalar tarafınca kredi başvuruları reddedilmiş olan öğrenciler velileri ya da yasal vasileri tarafınca yapılacak olan kredi başvurusu sonrası kredi alabilirler.

Halkbank Kredi Kartı Başvurusu

Halkbank tarafınca öğrencilerin kullanacakları bir kart geliştirilmiştir. Bank 24 Jet kart ile öğrencilerin cüzdan taşımalarına gerek kalmıyor. Size verilen limitleriniz dahilinde üye iş yerlerinden alışveriş yapabilir, kartınızı bir gizyazı dahilinde ya da herhangi bir gizyazı belirlemeden kullanabilirsiniz. Kartın temassız özelliği bulunmakta olup 35 bin TL’ ye kadar olan alışverişlerinizi şifresiz olarak yapabilirsiniz. Mastercard ve Visa amblemi bulunan her yerden alışveriş yapabilirsiniz.

Banka kartı özelliği yardımıyla kartınıza para yükleyebilir ve hemen sonra çekebilirsiniz. Hesabınızda meydana getirilen hareketleri öğrenebilirsiniz. Öteki hesaplarınızla hesabınız içinde bağ kurabilir ve öteki hesaplarınızın hareketliliğini takip edebilirsiniz. Öteki bankaların ATM’ lerini kullanarak nakit çekim ve bakiye sorgulama benzer biçimde işlemlerinizde işlem tutarı ödersiniz. Otomatik ödeme talimatı ile hesaplarınıza yükleme yapabilirsiniz. Üniversite öğrencilerine kredi kartı veren bankalar hakkında data alabilirsiniz.

Bank 24 Jet Kart Kullanan Üniversiteler

 1. Bayburt Üniversitesi
 2. İstanbul Kent Üniversitesi
 3. Erzincan Üniversitesi
 4. Mustafa Kemal Üniversitesi
 5. 7 Aralık Üniversitesi
 6. Erciyes Üniversitesi
 7. Hakkari Üniversitesi
 8. Karatekin Üniversitesi
 9. Gazi Üniversitesi

Bankanın anlaşmalı olduğu üniversiteler yukarıdaki gibidir. Bu üniversitelerin yemekhanelerinde bu kartlar geçerli olmaktadır. Gazi Üniversitesi benzer biçimde talebe nüfusu yoğun olan üniversitelerde bu karta haiz olan binlerce talebe vardır. Kredi kartının üst limiti 1000 TL civarındadır.

Bank 24 Jet Kart Kullanan Üniversiteler
Bank 24 Jet Kart Kullanan Üniversiteler

Bank 24 Jet kart sahipleri 0 850 222 0 400 davet merkezinden, ATM’ lerden, Pos cihazlarından hesaplarına yükleme yapabilirler. Ek olarak kartınızı kaybetmeniz ya da çaldırmanız durumunda derhal davet merkezini arayarak kartınızı işleme kapatmanız gerekiyor.

Eğitim Kredisi Veren Öteki Banka Şubeleri

Halkbank’ ın yanı sıra eğitim kredisi veren daha bir fazlaca banka şubesi bulunmaktadır. Bu bankalara giderek de eğitim kredisi başvurularını yapabilirsiniz. Yaş şartına uymayanların kredi başvuruları velileri tarafınca yapılacaktır.

Bu bankaların eğitim kredilerinin yanı sıra geliştirdikleri kredi kartı ürünleri de bulunmaktadır. Öğrencilere verilen kredi kartlarının limitleri öteki kredi kartlarına gore oldukça düşüktür. 1000 TL benzer biçimde bir limite haiz olan bu kredi kartlarından nakit ön ödeme çekerek de finansman ihtiyacınız olan şeyleri karşılayabilirsiniz. Kredi kartlarının sağlamış olduğu pek fazlaca avantajdan yararlanabileceğiniz benzer biçimde, eğitim kredilerini de uygun faiz oranları ve uygun vadelerde kullanarak eğitim masraflarınızı karşılayabilirsiniz.

Loading…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir