Halkbank Paraf Kredi Kartını İntenret Alışverişine Açtırma İşlemi

Halkbank Paraf Kredi Kartı İnternet Alışverişi Onayı

Son dönemde Paraf Kredi kartı markası ile düzenlemiş olduğu bir fazlaca kampanya ile kredi kartı pazarında üst sıralara yükselen Halk Bankası, her geçen gün kredi kartı mevzusunda daha çok tercih edilen bankalardan birisi haline geliyor. Son 1 – 2 aydır kredi kartı kullananların gündemini meşgul eden kredi kartı ile internetten alışveriş yapma mevzusunda Paraf kredi kartı sahipleri için bu yazımızda; Halkbank Paraf kredi kartı internet alışverişine nasıl açtırılır sizler için kaleme almaya çalıştık.

Halkbankası Paraf Kredi Kartı ile İnternetten Alışveriş

BDDK (Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu) ‘nın ilk olarak belirlemiş olduğu 17 Ağustos 2017 zamanı yeni ve ani bir kararla 31 Aralık 2017 evveliyatına kadar uzatıldı. Bu değişikliğin yanı sıra bazı ince detaylarda da güncellemelere yer verildi. Mesela bunlardan birisi yeni kredi kartı alanlar artık kredi kartlarını web alışverişine kapalı bir halde teslim alacak. Bununla beraber daha evvelde Paraf kredi kartlarını web alışverişine açık olarak kullanmaya devam eden ve bu mevzuda Halkbankası ‘na 17 Ağustos 2017 evveliyatına kadar herhangi bir bildirimde bulunmayanlar aynı şekilde Paraf kartları ile web üstünden alışverişe devam edecek. Sadece bunun için son tarih 31 Aralık 2017. Bu tarihten sonrasında halen bu mevzuda kart sahibi tarafınca herhangi bir onay verilmez ise kart web alışverişine kapatılacak. Dolayısıyla ilk olarak daha zaman bulunduğunu söyleyebiliriz. Şimdi bu işlemi yapmak isteyenler için Paraf Kredi Kartı Iyi mi İnternet alışverişine açılır bir bakalım.

İnternet Bankacılığı ve Halkbank Mobil Bankacılığı Kullanın

En kolay yöntemin; Halkbank İnternet bankacılığı ya da mobil uygulaması olacağını düşünmekteyiz. Hâli hazırda bu platformları kullanıyoranız, bir tek bir kaç tıklama ile Paraf kredi kartınızı web alışverişine açtırabilirsiniz. Bunun için KREDİ KARTI işlemleri menüsünden ilgili ayarlamaları yapmanız kafi olacaktır. Elektronik ticarete onay vermeniz ile beraber Paraf kredi kartınızı web alışverişine açtırmış olacaksınız.

Halkbank Dialog Merkezini Arayabilirsiniz

Halk Bankası ‘nın satın alan hizmetleri telefon bankacılığı numarası olan 0 850 222 0 400 ya da 444 0 400 nolu telefonu arayıp, Kredi Kartı ile ilgili bölümden satın alan temsilcisine bağlanabilir ve talebinizi iletebilirsiniz. Vereceğiniz onay ile beraber anında Paraf Kredi kartınız web alışverişine açılacaktır.

Herhangi Bir Halkbank Şubesi

Bu mevzuda herhangi bir Halk Bankası şubesine gidip, satın alan temsilcileri ve gişe görevlileri vasıtasıyla kredi kartınızı web alışverişine açtırmanız mümkün olacaktır. Bu yöntemde de işleminiz fazlaca uzun sürmeyecektir.

Bildiri ile Paraf Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açtırabilirsiniz

Tüm bunlarla beraber Paraf kredi kartınızın web alışverişine açılması ile ilgili size Halk Bankası tarafınca gönderilen mesajlara; mesajda belirtildiği kodlara nazaran bir yanıt yazabilirsiniz. Bunu yanı sıra 17 Ağustos 2017 tarihinden öncesinde banka tarafınca belirtilen bir kod olan ONAY yazıp 3404 ‘a kısa ileti gönderebilirsiniz. Muhtemelen halen işe yarayacaktır. Ek olarak bu mesajlara kredi kartınız ile ilgili olarak bankada kayıtlı bulunan cep telefonundan da atmanız ehemmiyet arz edecektir bunu unutmayınız.

Yeni Paraf Kart Sahiplerinin Kati Olarak Açtırması Gerekecek

Bu mevzuda yeniden ufak bir hatırlatma gereği duyuyoruz. Eğer hali hazırda Paraf kredi kartı kullanıcısı değilseniz ve kredi kartı başvurunuzu bu düzenlemelerden sonrasında yaptıysanız, size gönderilecek olan kredi kartının web alışverişine kapalı bir vaziyette gönderileceğini unutmayınız. Dolayısıyla yukarıda belirttiğimiz yöntemlerden herhangi birisi yöntemiyle Paraf kredi kartınızı web alışveirşine açtırmalısınız.

Bundan önceki yazımız olan Telefondan SMS Kredi Başvurusu Yapabilen 8 Banka Önerisi başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir