Halkbank’ın 3 Farklı Faizsiz Esnaf Kredileri 2021

Esnaflarımızın finansman ihtiyaçlarının karşılanması amacı ile kendilerine bankalar kredi veriyor. Bankalar belirli oranlarda faiz alırken normal olarak ki faizsiz kredi veren bankaların da varlığından söz etmek gerekiyor. Ziraat Bankası esnafa kredi verse de Halkbank da faizsiz kredi veriyor. İçeriğimizde Halkbank tarafınca verilen 3 değişik krediyi ve kredi hesaplamalarını inceleyebilirsiniz.

Esnaf ve Sanatkarlara Faizsiz Kredi Desteği

Halk bankası esnaf ve sanatkarlarımızı düşünerek sıfır faizle gereksinim duymuş oldukları kredi imkanlarını sağlarken bununla birlikte unutulmaya yüz tutmuş olan meslek kollarının yine gün yüzüne çıkarılmasını ve bu alanlara duyulan ilginin artmasını amaçlayarak faizsiz kredi desteğini sunmuştur.

 Kamu kuruluşlu olan Halkbank faizsiz esnaf kredisi (3 değişik kredi) yardımıyla bir oldukca esnafımız bankanın sunmuş olduğu bu avantajlı kredi imkanlarından yararlanarak gereksinim duymuş oldukları nakit parayı çekebileceklerdir. Halk bankası bu avantajlı kredi paketleri ile bir kez daha esnaf ve sanatkarlarımızın yanın da bulunduğunu göstererek oldukca sayıda esnaf ve sanatkarın mesleklerini sürdürebilmelerine de destek vermiş olmaktadır.

3 Değişik Faizsiz Esnaf Kredileri Nedir?

Bankanın sunmuş olduğu avantajlı kredi türleri üç başlık altında ele alınmıştır. Bu başlıklar ise aşağıda maddeler halinde yer almıştır.

  • Genç Girişimci Esnaf ve Sanatkarlara Kredi
  • Kaybolmaya yüz tutan meslek kollarında etkinlik gösterenlere kredi
  • Ustalık belgesi sahibi olup yeni iş yeri kuran girişimci esnaf ve sanatkarlara kredi
Halkbank 3 değişik faizsiz esnaf kredisi

Genç Girişimci Esnaf ve Sanatkarlara Kredi

Halkbankası, KOSGEB genç girişimci destek programını bitirmiş olan ve müracaat esnasında 30 yaşını geçmemiş olan geç girişimcilerimizin yanı sıra esnaf ve sanatkarlarımızın hazırlamış oldukları projelerin KOSGEB tarafınca onaylanması durumunda bu projeleri ile Halk bankası şubelerine müracaat yapmaları halinde 100.000 Türk Lirasına kadar kredi imkanı sağlanırken bununla birlikte yüzde yüz faiz indirimden yararlanmaları da mümkün olacaktır.

Halkbankası genç girişimci kredileri hakkında informasyon alarak bu krediler yardımı ile de finansman sağlayabilirsiniz.

Genç Girişimci Esnaf Kredisinden Kimler Yararlanamaz?

Bankanın son beş yıl içinde genç girişimcilerimizin yanı sıra esnaf ve sanatkarlar için sunmuş olduğu yüzde yüz faiz indiriminden yararlanamayacak olan yurttaşlarımızın sıralaması aşağıda maddeler halinde yer almıştır.

  • Sıfır faizli işletme kredisi faiz desteğinden yararlananlar ile
  • KOSGEB tarafınca sağlanan sıfır faizli işletme kredisi desteği projelerinden yararlanan yurttaşlarımız haricinde
  • KOSGEB destekli krediler haricinde
  • Öteki kamu kurum ve kuruluşların bağışlama desteklerinden yararlanan girişimciler
  • Açık durumda gömü destekli esnaf kredisinden yararlanmış olan ve halen devam eden yurttaşlarımız bu kredi imkanlarından faydalanamayacaklardır.

Esnaf kredisinden kimler yararlanamaz?

Kaybolmaya Yüz Tutan Meslek Kollarında Etkinlik Gösterenlere Kredi

Gelir vergisi kanunun 193/9 maddesinde yer edinen ve unutulmaya yüz tutmuş olan meslek dallarının şu demek oluyor ki geleneksel, kültürel ve sanat içerikli değere doğal olarak olan ve bununla birlikte günümüzde çok da fazla rağbet edilmeyen meslek dallarının yine gündeme getirilmesi için ve oldukça kıymetli olan bakır işletmeciliği, çini ve çömlek yapımı, oymacılık, yemencilik, çarıkçılık, el dokuma işleri, sedef kakma, ahşap oymacılık, kaşıkçılık, semercilik, lüle taşı ve oltu taşı işcilikleri şeklinde daha bir oldukca sanat içerikli değere haiz olan bu işçilikler için ve maliye bakanlıkları tarafınca kabul edilen bu biçim işler için etkinlik gösteren yada göstermek isteyen ve bununla birlikte esnaf vergi muafiyet belgesine haiz olan esnaf ve sanatkarlar bankanın sunmuş olduğu kredi imkanlarından yararlanacağı şeklinde yüzde yüz faiz indiriminden de yararlanacaklardır. Esnaf kefalet kredisi başvurusunda bulunarak TESKOMB tarafınca verilecek olan faiz indirimli kredilerden de yararlanabilirsiniz.

Faiz İndiriminden Kimler Yararlanamayacak?

Halk bankasının esnaf ve sanatkarlarımız için sunmuş olduğu bu faiz indirimi için müracaat zamanı itibari ile son beş yıl içinde KOSGEB sıfır faizli işletme kredisi, KOSGEB sıfır faizli işletme kredisi faiz desteği protokolü kapsamında KOSGEB desteklerinden yararlanmış olan yurttaşlarımızın haricinde öteki kamu, kurum ve kuruluşların faiz indiriminden yararlanan ve bağışlama desteklerinden faydalanan girişimciler bankanın sunmuş olduğu bu yüzde yüz faiz indirimi kapsamındaki avantajından yararlanmaları mümkün olmayacaktır.

Faiz indiriminden kimler yararlanamayacaktır?

Ustalık Belgesi Sahibi Olup Yeni İş yeri Kuran Girişimci Esnaf ve Sanatkarlara Verilen Kredi

Mesleki eğitim kanunu kapsamında, minimum üç senelik ustalık belgesi bulunan ve son bir yıl içinde ustalık belgesindeki meslek dalı üstünde çalışmış olan ve kendi adına işletme kurmuş olduğuna dair belgesi bulunan esnaf ve sanatkarların faizsiz kredi imkanlarından yararlanmak için Halk bankalarına başvuruda bulunmaları durumunda yüzde yüz faiz indiriminden yararlanmaları mümkün olacaktır. İşyeri açmak için ustalık belgesi gerekir mi adlı yazımızı okudunuz mu?

Faiz İndiriminden Yararlanamayacak Olan Esnaf ve Sanatkarlar

3308 sayılı mesleki eğitim kanunu kapsamı dahilinde olan ve ustalık belgesi bulunan girişimcilerimizin müracaat tarihinden itibaren son beş yıl içinde KOSGEB destekli krediler haricinde öteki kamu kurum ve kuruluşların bağışlama desteklerinden yararlanmaları ve son bir yıl içinde ticari alanda göstermiş oldukları faaliyetleri ve vergi mükellefiyetlerini sonlandıran girişimcilerin Halk bankasının sunmuş olduğu faiz indiriminden yararlanmaları mümkün olmayacaktır.

Ek olarak öteki bankalar tarafınca esnaflarımıza ya da kendi işinin patronu olmak isteyenlere kredi imkanı sunan pek oldukca banka bulunmaktadır. Bu bankalardan alacağınız krediler yardımı ile işletmenizi kurabilir ya da lüzumlu ekipman alımlarını vb. gerçekleştirebilirsiniz.

Loading…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir