Hangi Banka Hangi Sigorta Şirketi ile Çalışıyor?

Sigortanın öneminin vatandaşlarımızca hemen hemen tam olarak kavranamamış olması sebebiyle; devletimiz tarafınca bu mevzuda birçok siyaset yürütülmekte; yurttaş tarafınca benimsenmesi için de bu mevzuda kanuni düzenleme yapmak yoluna gidilmiş, düzenlenen bu kanunlarla da bazı sigorta kalemleri mecburi hale getirilmiştir. Mecburi olan bu sigorta kalemlerinin sayısı da her geçen gün artmaya devam etmektedir.

Doğal ki bununla beraber sigorta sektörü de son dönemde ciddi bir gelişme yaşamıştır. Sigorta yaptırmak lüzumlu midir derseniz; bizce, maddi durumun uygun olması halinde bilhassa birkaç kalemde sigorta yaptırılması önemlidir ve gereklidir.. Zira yaşamın bizlere ne getireceği bilinmediği benzer biçimde her günümüz sürprizlere açıktır. Sizlere sigorta yaptırmanızı tavsiye etmekle beraber, sigorta kapsamına giren bir vakayla karşılaşmamanızı da temenni ederek yazımıza devam ediyoruz.

İlk olarak; mecburi sigortalardan iki örnek verelim. Bildiğimiz suretiyle araçlarımız için trafik sigortası, evlerimiz için de DASK zorunludur. Ev ve otomobil almak istediğimizde; bankalar bizlere bu krediyi verirken; sigorta yaptırma zorunluluğu olduğundan; kendi anlaşmalı oldukları sigorta şirketlerini tercih etmemizi istemektedir. Bir çok vakit bu sigorta şirketlerini seçmemiz için; bankalar tarafınca bizlere daha uygun faiz oranları sunulmaktadır. Daha açık belirtmek gerekirse; bankalar bu sigorta şirketleri üstünden sigorta yaptırmamız için şartları ve koşulları bizlere cazip hale getirmektedir.

Hal bu şekilde olunca çoğumuz kredi çekerken, bankaların faiz oranlarının yanı sıra, bankaların anlaşmalı olduğu sigorta şirketlerinin hesaplayacağı sigorta prim bedelini de göz önüne almaya ve toplam maliyetimizi buna bakılırsa hesap etmeye çalışırız. Sadece banka sayısının fazla olması ve gene bankaların çalmış olduğu sigorta şirketlerinin farklılık göstermesi, işimizi epeyce karışık hale getirmektedir. Tam da bu mevzuyla ilgili olarak bugünkü yazımızda, oldukca fazla karıştırılan ve hakkında birçok data kirliliği bulunan bir mevzu olan hangi banka hangi sigorta şirketi ile çalışıyor hususunda yapmış olduğumuz araştırmalar sonucunda elde ettiğimiz verileri sizlerle paylaşacak ve bu mevzuda sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.

Ufak bir hatırlatmada bulunalım; bankalar yeni sigorta şirketleri ile antak kalma yapabileceği için son sonucu vermeden ilkin bu mevzuda güncel olarak ilgili bankanın web sitesinden ya da satın alan hizmetlerinden data almanız faydanıza olacaktır.

Bankaların Çalmış olduğu Sigorta Şirketleri Sıralaması

Vakıfbank; Güneş Sigorta ile;

Güvence Bankası; Eureko Sigorta ile;

Türkiye İş  Bankası; Anadolu Sigorta ile;

Denizbank; MetLife ile;

Finansbank; Sampo Japon Sigorta A.Ş  ve gene CIGNA Finans Emeklilik ve Yaşam A.Ş ile;

Kuveyt Turk Katılım Bankası A.Ş.; Neova Sigorta ile;

Yapı Kredi Bankası; Allianz Sigorta ile;

T.C. Ziraat Bankası; Ziraat Sigorta ile;

HSBC Bank; Allianz Sigorta ile;

ING Bank; NN Yaşam ve Emeklilik ile;

Odeabank; Met Life ile;

Akbank; Ak Sigorta, AXA Sigorta, ve Aviva SA Emeklilik ve Yaşam ile;

Türkiye Iktisat Bankası; EB Zurich Sigorta ve BNP Paribas Cardif Türkiye Yaşam Sigortası ile;

Şekerbank; SBN Sigorta ile;

Halkbankası;  Halk Sigorta ile;

Albaraka Türk Katılım Bankası; Securance Sigorta, Işık Sigorta ve Güneş Sigorta ile iş yapmaktadır.

Bundan önceki yazımız olan Telefondan SMS Kredi Başvurusu Yapabilen 8 Banka Önerisi başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir